Insanlara nereden bakıyorsunuz? Neden orası?

Gördüklerimiz bakış açısına göre değiştiğine göre sizin insanlarda gördükleriniz de değişemez mi? Yani birisini olumsuz yargılarla yargılarken farklı bir açıyla baksaydınız aynı kişiye, olumlu olabilir miydi o kişiye dair düşünceleriniz? Veyahutta tam tersi söz konusu değil mi? Neden?

0|1
6|15

En İyi Erkek Görüşü

• nasıl baktığımız önemli nasıl gördüğümüz değil.. aklıma bir film repliği geldi :
    - Şu merdiven başında pazarlık yapan kadın bir fahişe mi?
    + Hayır.
    - Peki ya o? Sokağın başında bacaklarını gösteren?
    + Hayır.
    - Peki ya şu kadın? Baksana nasıl da şehvetle bakıyor...
    + Hayır, o da fahişe değil.
    - Burada hiç fahişe yok mu? Baksana şu kadınlara nasıl da giyinmişler!
    + Fahişe nedir bay Burton?
    - Tenini parayla satan aşağılıklardır, bay Vencanze!
    + Hayır bay Burton. Fahişelik bu değildir.
    - Hah! Neymiş peki fahişelik?
    + Fahişelik; insanların hayatını bilmeden onları aşağılamak ve yargılamaktır. Sokağın sonunda bir berber var bay Burton. Lütfen aynaya bakınız. Orada var olan en büyük fahişeyi göreceksiniz!..

2|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 14

• insanlara kendi üzerimden bakıyorum, kendi seviyemden..
    kendi hatalarımla yargılıyorum, kendi güzelliklerimi bekliyorum onlardan.

1|0
    0|0
  • Haklısın herşey bakış acısıyla alakalı..

Bir sevinen varda bir üzülen vardır mutlaka..

İnsanlara bakış acım genel olarak doğanın ve dunyanın uzerinden.. karanlık ve kötü

1|0
    0|0
  • İnsanlara sürekli aynı perspektiften bakmıyorum.. Yoruma, eleştiriye ve empatiye açığım.. Ama aynı düzlemden bakmam gerektiğini çok iyi biliyorum..

Salt doğru değiştirlemez, bakış açılarımız yorumlarımızı etkiler sadece..

1|0
    0|0
    • Peki ama salt doğru dediğiniz kavram sadece baktığınız yerden dolayı salt doğru ise? Örneğin siz insanı kötü olarak adlandırırken sadece size karşı kötü ise mesela annesine karşı iyi bir insan ise o zaman bu insan salt kötü mü yoksa salt iyi midir?

• Sorun değil teşekkür ederim, uzun olacağının farkındayım çünkü cevabınızın arkasından yeni bir soru gelecekti,😊iyi günler.

• İnsanlara kalp açısından bakıyorum ne yüksek ne de alçak, tam karar.

1|0
    0|0
  • canım nasıl isterse öyle bakıyorum

1|0
    0|0
  • Gönül penceremden :)

1|0
    0|0
  • Hiç bir yerden bakmıyorum... İlgilendirmiyorlar beni :)

0|0
    0|0
  • koltuk altımdan bakıyorum :)

0|0
    0|0
  • cevabı biliyorum ama söylemiycem.
    Yo yo yo lütfen ısrar etme söyleyemem.

0|0
    0|0
  • Yüksekten. Çünkü dr um

0|0
    0|0
  • Zamanla değişebilir. Şayet bir kişiye bakış açık neyse odur. Bunu değiştirmek istesem de değiştiremem çünkü elimde olan bir şey değil. Ama o kişinin ilerleyen zamanlarda ki tavırları ona olan bakış açımı değiştirebilir.

1|0
    0|0
  • Ülkemizde ki bir sorun ötekileştirme dışlama var ön yargı var kendin nasılsan karşısındakinide öyle görmek istiyorsun farklıları marjinalleri yabana atıyorsun hiç doğru değil yıl olmuş 2016 halen erkek küpe takar mı tartışması var tamam pek doğru kaçmaz yanlışda olabilir ama heves işte takan takıyor milletin aval aval bakmasından ilk defa görmüş gibi davranmasından sıkıldım sınıftaki çocuk sen ateist misin diye sormuştu niye deyince küpe falan takıyorsun demişti böyleleride var işte

1|0
    0|0
  • İnsanlara tepeden bakmak

1|0
    0|0
  • Ben çoğunlukla manevi açıdan bakıyorum

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• İnsanlara bir pencereden bakmamın sebebi beni o pencereye yerleştiren unsurlardır. Kendimden gelen özelliklerim ve çevrem beni etkiler. Demek istediğim hepimiz birbirimizi etkiliyoruz ister istemez. Hayatta yaşadıklarımız farklılaşınca baktığımız yerlerde değişir

1|0
    0|0
  • ben hiç kimseye küçümseyici bir bakışla bakmadım ve ön yargıyla da yaklaşmadım. hep uzlaşıcı bir şekilde yakınlaştım görüşleri ters olsa bile bana saygı duydum ama baya aykırıysa da saygıyla durumu açıklayıp uzaklaştım kibarca. kimseye sen şöylesin sen böylesin busun tarzından konuşmadım konuşmamda.

1|0
    0|0
  • Uzaktan bakıyorum.

1|0
    0|0
  • Yukardan bakarım genelde. Daha küçük görünürler. Pek zevkli.

1|0
    0|0
  • Bakışlarında konuşmasında kötü niyet sezmediğim birine önyargılı olarak bakmam. Benim insanlara bakış açım onların davranışlarına göre değişiyor.

1|0
    0|0
Yükleniyor...