18 yaşından sonra ailenizden ayrı bir eve çıkıp yalnız yaşama fikri size göre nasıldır?

Şimdinin gençliği sürekli aile baskısından, hesap vermekten, özelini yaşayamamaktan hatta ebeveynlerinin yatak odası hikayelerine şahit olmaktan şikayetçi.

Batıda 20 yaş civarındaki gençlerin yaptığı gibi hayatınızı ve özelinizi kimseye hesap vermeden özgürce yaşayabileceğiniz, kendi kurallarınızı koyabileceğiniz ve herşeyden öte size hayat tecrübesi kazandıracak ayrı bir eve çıkma fikrine nasıl bakıyorsunuz? Siz çocuklarınızı böyle bir şeye teşvik eder miydiniz?
18 yaşından sonra ailenizden ayrı bir eve çıkıp yalnız yaşama fikri size göre nasıldır?

0|0
10|20

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Çok sıcak bakıyorum.
    Zaten yapim gereği ozgurlugune düşkün bir insanım. Ailemin bazi şeylerime haddinden fazla karışmasına tahammülüm yok.
    Ayrı eve çıkmak istiyorum çünkü :
    1- eger ayrı evde yaşarsam , ailemi daha çok ararım, ozlerim; onlardan uzakta olduğum için. Ve bu da aramızdaki bağı güçlendirir.
    2- Özgürlük!!!
    3- Evimi istediğim gibi çekip çevirme yönetme.
    4- büyüdüğünü daha çok hissetme. Zira ayrı eve çıkınca sorumlulukların olduğunu biliyorsun.
    5- internetten alışveriş yapma. Ailem izin vermiyor 😞😞😞
    6- gece geç saatlere kadar yatmama. Küçük kardeşim yüzünden tavuk gibi erken yatıyoruz 😄😄😄
    7- istediğim saatte dışarı çıkma, geç gelebilme , öğlen 14:30 da ders calismaya gittiğim arkadaşlarımın yanında annem tarafından "kızım nerdesin?" diye zırt pırt aranmama.
    8- vs. vs. akla gelenler bunlar 😄😄
    Şimdi dediklerime karşı çıkanlar ve "ailenin kıymetini bil!" Diyenler olacaktır ama bu da benim görüşüm işte , ne yaparsınız...

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• Harika bir duygu ve insan tecrübe kazanıyor her anlamda konuda

1|0
    0|0
  • Kötü fikir

0|0
    0|0
  • 18 resit yas olabilir ama akli basinda karar verilcek yas degildir ozellikle bu yasta kandirilan saf kiz cok 23 ten sonra olmali ve isi olmali

0|0
    0|0
  • Çocuğum kızım 50 sindede olsa benim minik bebeğim gibi görürüm ben ayıramam yanımdan evlenene kadar ayrılamaz anca evlencek uni icin yanına giderim o kadar yani

0|0
    0|0
  • Basliga gore cevaplim bu tamamen avrupa hiristiyan yahudi ozentiligidir. Muslumanim diyen bunu yapmaz !

0|1
    0|0
    • Bunun müslümanlıkla özentilikle ne alakası var.

• Nefisin ne oldugunu biliyonmu sen once git bunu ogren sonra yazdiklarimi oku anladin mi abisi

• Elin hristiyan gavurları bizleri ne güzelde benliğimizden kopartıyor kardeşim. Özentiye bak sen.

• ben evde hep sesizlik isterim odamdan dışarı çıkmam 1 ay boyunca başka eve ayrıldım çok sıkıcı bir durum önermiyorum :)

0|0
    0|0
  • Aptallık

0|0
    0|0
  • Güzel fikir

0|0
    0|0
  • 25 den sonra yapmayı düşünüyorum bu bakış açısıyla değil tabi. Kendi hayatımı yönlendirmek yük olmamak adına

0|0
    0|0
  • Paris mi bura

0|0
    0|0
  • Hayati yeni ogrenmeye calisiyoken hata olur

0|0
    0|0
  • Yaltiktan sonra tiksinecegin birsey emin ol

0|0
    0|0
    • Ayrı eve çıkmaktan niye tiksineyimki

• dünyaya ne amaç için gönderildik falan deyince dinle ilgili diye düşündüm biran

• Anladim peki

• Ergen fikirleridir. Sonra başına bir şey gelince anne babaa diye ağlayarak eve dönerler.

0|0
    0|0
  • burasıTürkiye

0|0
    0|0
  • gereksizdir bence :S

0|0
    0|0
  • güzel

0|0
    0|0
  • Yok be ailemden ayri evde ne isim var

0|0
    0|0
  • Tiplere bk

0|0
    0|0
  • Salakca bir davraniş bence. Ben 15 yildir yalniz yaşıyorum bir pok değişmiyor hatta daha kötü hissediyorsun 😀

0|0
    0|0
    • Niye daha kötü hissediyorsun?

• Oyle demiyorum fakat herşey nasiptir. Haytin insani nereye gotureceği belli olmaz. Ama huzurlu bir yuva gibisi yoktur.

Şöyle anletem bir elime güneşi verseler diger elime ayı mutlu ve huzurlu yuvami değişmem hiçbirşeye 👍

• Peki teşekkür ederim yorumun için.

Kızlar Ne Diyor 9

• Dogru bulmuyorum.. zaten kendini bilen gencler universite vs sorumluluk almayi ogreniyorlar.. tamamen hesap vermemek, ozgurluk adi altinda dagitmaya yarayan bir kacis bence..

0|0
    0|0
  • 17 de ciktim ben ama isteyerek değil, avrupa ilede alakası yok biliyoruz burasi Türkiye.

0|0
    0|0
  • Tabikide istemem ailemde yeteri kadar özgürlüğe sahibim, hatta mümkün olsa bulunduğum şehre taşıyacağım onları

0|0
    0|0
  • ben de yapacağım bu yıl kısmetse. klasik bir örgüz kız olmayı isteme olayı değil benimkisi. şartlarım öyle gerektiriyor. hayatımı kurtarmak kendimi kurtarmak için buna ihtiyacım var.

0|0
    0|0
  • Ailemsiz yapamam.

0|0
    0|0
  • ben iki yildir yalniz yasiyorum cok güzel harika bir evim var ve cok mutluyum özgürüm

1|0
    0|0
  • Yurtta yaşanılabilir ilk etapta sonra ev 18 küçük bir yaş sudan çıkmış balığa döner insan

0|0
    0|0
  • Herkes bunu hayal eder. Ancak aile en onemli sey. Zaten birgun gidecekler ellerinden. Ne kadar vakit gecirsen kar bana göre.

0|0
    0|0
  • cok zorr bana izin vermiyolar

0|0
    0|0
Yükleniyor...