Elitlik sadece cüzdan'ın icindeki miktar mı?

Merhaba arkadaslar
Dostlarımda her aksam bulusup ayrı ayrı yerlerde otururuz tabi herkesin elinde bir telefon ekran parladığı alırlar ellerine sosyal medyadan olup bitenlere bakarlar. Birkac defa sahit oldum su cumlelere "vay bee adam Lykos tan cıkmıyor" "Viking te olecek yakında ee tabi para bol ne yapsın" merak edip sordum ben oyle cok bilmem o tarz yerleri benim icin gittigim yer hijyenik olsun isletme guler yuzlu olsun yeter. Neresi ki oralar bu kadar konustunuz dedim. Bu mekanlara sehrin en elitleri takiliyor gibi seyler soylediler. Herneyse merak ettim kimmis bu elitler nası takiliyorlarmis diye kafamdan gecirdim merak edip gittim dedikleri yerlere benimde maddi durumum fena sayilmaz yani. Gittigim de gordugum kisiler lise zamanindan birkac arkadasım babamın arkadaslarının cocukları falan tanidigim kısım. Cogunu iyi taniyorum karakter olarak cokta kaliteli insanlar diyemeyecegim sadece ceplerinde paraları var. Karsı masaya baktım benim yaslarımda bir cocuk 22 23 falan epey tipsiz birsey yanında oldukca guzel bir hatun.
Sonra dondum geri bizimkilere dedim ki eger bahsettiginiz elitlik buysa bu ortamdan pek bir farkı yok :)
Simdi beni yanlıs anlamayın arkadaslar aranizda eminim maddi durumu cok iyi olanlar vardır amacım bunu elestirmek degil az once kendi maddi durumumu da belirtmistim oklar bana donmesin diye ama ne bileyim ya sorum su elit bir insan olmak sadece cuzdanını actiginda icinden cıkanmidir? bir insan duzgun konusmasiyla karakteriyle nazikligiyle centilmenligiyle elit olamaz mı? Zengin bir ailede dogduysak elit fakir bir ailede dogduysak varoş muyuz. Bu mudur yani?

0|0
2|3

En İyi Kız Görüşü

• paran varsa herkes sana yaklaşıyo herkes sennle arkadaş olmaya çalısıyo belli bir zaman sonra senden geçinmeye başlıyolar. vs.. paran kadar varsın yani bu dünyada ama sorsan herkes iyi niyet dürüstlük der.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Şaşkınlaşmış bir toplumda durum bu son cümlendeki gibi düşünürler. Ortam böyle oldu artık. Dediğin gibi eli yüzü düzgün, doğru dürüst konuşan efendi insana artık yaklaşmıyorlar. Elitlik cepdeki paraya bakıyor artık evet. Şair ne güzel demiş cebindeki paran kadar adamsın. Ben o ortamdan uzağım, bu yüzden herkesle pek muhabbet etmem çünkü şaşkınlar kalabalık. En güzeli olmadı alcaz başımızı gidicez buralardan insana saygısı olan memleketlere.

0|1
    0|0
    • Iste herkesin boyle dusunmesi gerek

Kızlar Ne Diyor 1

• Bencede bu değildir. Evet anlıyorum bazı mekanlar gerçekten yüksek gelirli insanlara hitap ediyor. Ama bu benim yüksek kazancımı atıyorum 1 liralık çay'a 11,21 veya 31lira vererek orda barınırken egomu tatmin etmem gerektiği anlama gelmiyor. İsrafı sevmiyorum. Ayrıca sosyal medyaya resim atmak için biryerlere giden insanlarıda hiç samimi bulmuyorum. Ben kalabalığı tercih etmem mesela, akşamları canım kahve mi istedi, alırım arabaya, güzel bir yere çeker içerim sohbet ederken arkadaşımla. Canım manzara izlemek mi istedi, giderim şehri güzel gören biryere, o parayı çay'ın ederinden çok manzaraya verdiğimin bilincinde verirm acımam. Çünkü herzaman yaptığım birşey değildir. İmkanım olmadığı için değil. Herzaman yapsam öneminin kalmayacağını bildiğim için. Elitlik kavramı tartışılır. Türkiye bu konuda farklı olduğunu kanıtlama çabasında ve bunu aşırı fark ettiriyor.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Paran olmazsa mahalledeki en Çirkin kız bile sana bakmaz

0|1
    0|0
  • bitmedi gitti mekaniniz cirininiz hatununuz yeter uleeen artik

0|1
    0|0
    • Helall iste bundan bahsediyorum bende

Yükleniyor...