Cehennem neden çok azap verici?

Bazen aklım almıyor öyle can yakıcı azaplar var ki. Ve kafirlere sonsuz cehennem var. Tövbe haşa Allah'ın merhametinden şüphe duyuyorum imanımı kaybetmekten korkuyorum.

0|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

• Kendi kendine cevabını vermişsin işte yorumunda. Her insan kendi götürüyor odunu. Bu dünyada ne yaparsan ahirette onu bulacaksın. Allah-u Teala rahmetim gazabımı geçti buyurmuştur. Herkese hakkettiği verilecektir. Onun terazisi senin terazinden muhakkak daha adildir. Kendi terazinde tartma.

0|1
    0|0
    • Abi utanıyorum böyle düşünmekten zaten şimdi daha da kötü oldum ama insan takılıyor bazen

• Abi inan kendimden öyle utandım ki keşke ağlayabilseydim... Allah razı olsun çok güzel açıkladın... Allah imansız ölmeyi hiçbirimize nasip etmesin...

• Utanmak (haya) duymak imandandır. EİG için teşekkür ederim.

Kızlar Ne Diyor 3

• cehennep çok ürkütücü evet burda bir elimiz ateşe gitse bile canımız fazlasıyla yanıyo ve burdaki ateş 7 kat su ile yıkanmışken orası galiba çok kötü olcak ama biz nefsimize yenik düşmeyip şeytan vesvesesine aldırış etmeden allah yolunda istikameti bozmayıp namaz ve dua ile her anımızda onu (c. c) zikretmeliyiz ve her duanda 'rabbim sen muhammet ümmitini cennete komşu eyle diye tüm müminlere duanı esirgeme :)

1|1
    0|0
  • Aynen ya :/

0|0
    0|0
  • Allah cc çok merhametlidir affedicidir sen kulluk yap yapabildigince ibadet et allah sana merhamet eder :)

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• ALLAH (C. C.) Adil ve Hakimdir.

Her Kim Zerre Kadar Bir İyilik İşlemişse Onun Mükafatını Görecek ve Zerre Kadar Şer İşlemişse Onun Cezasını Çekecektir.

Cennetteki Mertebeler Sonsuz Olduğu Gibi, Cehennemdeki Mertebeler de Sonsuzdur. Kâfir de Olsa Hepsinin Makamları Eşit Olmayacaktır.

Bu Dünyada Musibete Uğraşmış Bir Kafirle Uğraşmamış Bir Kafirin Ahiretteki Azabı Bir Olmayacaktır; Diğerine Göre Azabı Çok Hafif Kalacaktır.

Kafir de Olsa, Eğer Zulme ve Kaksızlığa Uğramış İse ALLAH (C. C.) Onun Hakkını Diğer İnsanlardan Alacaktır.

0|1
    0|0
  • allah ın faşist olduğunumu düşünüyorsun :))

0|0
    0|0
    • Hayır abisi, her insan cehenneme odununu kendi götürüyor bunu düşünüyorum

• Adi ustunde kafirler sen ne ustune aliniyonki 😊

0|0
    0|0
  • Dur Allah a sorayım.. Sığır efendi ya soruya bak😄

0|0
    0|0
    • Kes lan beyinsiz

• Cevabın varsa bilgin varsa konuş yoksa ma l m al cevaplar verme sövdürtme kendine kaybol şimdi

• Ühüüü 😢😢😢

Yükleniyor...