Fakirler cocuk yapmamali?

Bence fakir ve orta seviyeli ailelein cocuk yapmasi yasaklanmali. Sadece asiri zengin kisiler cocuk yapmali. Simdi buna haklari yok mu diyeceksiniz ewt haklari yok. O cocuguda kendileri gibi fakir yasatip tum hayatinin icine etmek kimsenin hakki degil. Bu fakir olupta cocuk yapanlari hic anlamiyorum. Fakirsen cocuk yapmiycaksin.5 dklik zevkin icin baska birinin hayatini mahvettigini unutma. Fakirken tek cocuk yapmak bile sakincali iken Hele fakir olupta birsuru cocuk yapanla onlar tek cocuklu fakirlerden bile daha geri. zekal. Sizce haklimiyim?
Benim gorusum bu katilip katilmamak sizin seciminiz ama sahsen ben asiri zengin olmadikca ne evlenirim ne cocuk yaparim.

1|0
14|11

En İyi Kız Görüşü

• Şahsen görüşüne katılmıyorum. Ailesi fakir olmasına rağmen, bu durumdan hiç şikayetçi olmayan, her konuda çok iyi büyütülen ve yaşadığı zorlukları gururla hatırlayan erdemli insanlar tanıyorum. Tam tersine ailesi zengin olmasına rağmen edepten, ahlaktan yoksun kalmış, cebi büyümüş ama vicdanı büyümemiş insanlar da tanıdım. Ben orta halli bir aileden geliyorum ve durumumdan gayet memnunum. Zengin olmayı, ailemin de zengin olmasını asla istemezdim. Çünkü zenginlik bu dünyada ki zevklerini kısıtlıyor. Ailesi zengin olunca ve doğuştan her şeye hazır konunca, insan da yaşamak ve çabalamak isteği kalmıyor.(en azından benim tecrübe ettiğime göre) Zengin ailede büyüyen çoğu kişiler hayata mutsuz ve amaçsız olarak bakıyorlar çünkü ihtiyaç duydukları her şey onlara çoktan hazır bir biçimde verilmiş oluyor ama orta halli ya da fakir bir ailede insan yaşadığı zorlukları aşmayı kendine amaç ediniyor ve hayatını o uğurda geçiriyor. Bana göre bu duruma en anlamlı örnek Henry Ford'un oğlu. Ayrıca sadece zengin kişiler çocuk sahibi olabilseydi, büyük ihtimalle insanlığın soyu birkaç yüzyıla kururdu. Fakir insanların soyu kuruduğunda geriye kalan eften püften işlerin kime kalacağı konusuna girmiyorum bile.(esnaf, görevli, temizlikçi, aşçı vb.), Benim düşünceme göre çocuk sahibi olmaması gereken kısım, eğitimden (ahlaki açıdan) yoksun kalmış ve çocuklarına da eğitimsizliğini aşılayan ebeveynler. Tabi ki benim görüşüme de katılmayanlar olabilir ancak bana göre eğitimsiz kişilerin çocuk sahibi olması, fakir/orta halli kişilerin çocuk sahibi olmasından daha tehlikeli ve kötü bir durum.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Sen sacmalamissin ulan mabyak herif dunya donuyorsa bu fakirlerin sayesinde donuyor evinde lokma geciyorsa kursaginda onlarinda parmagi var herkes zengin olsa senin evine gelen gidalari kim yetistirecek bugdayi kim ekecek meyveyi kim yetistirecek arabana gazi benzini kim dolduracak ya da nerden alacaksin evindeki gidalari ahmak herif biraz mantikli dusun ya sen yasiyorsan hayatini canini Allaha borclusun sonrada o fakirlere sen sirf yataginda rahat uyu diye vatanini namusunu korumak icin askerde sehit olanlarin hangisi zengin? Lan nekadar nankorsunuz.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• Fakirlik ile sakatlığı aynı kefeye koymuşsun. O çocuğu o hayata mahkum etmek demişsin. Etme. Çocuk sadece maddi açıdan yapılan birşey değil. Çocuk aileyi tamamlayan bir unsurdur ve çocuk sahibi olanlar emin ol evlatlarını 5dk lık zevk olarak tanımlamıyordur. Türkiyenin zenginleri 7 cedd olarak padişah soyuna mı dayanıyormuş?

0|0
    0|0
  • Ne dion gulüm :)) bwnim dedem kil fukarasiymiş.. tek oda 6 cocuk.. ama cocuklari hirs edip koseyi dondu.. zengin cocuklari yoklugu bilmezse zorlugu bilmezse merhamet duygulari gelismez.. paylasma nilmez.. yardim bilmez.. simarik we narsist bir insan olur cikar.. bari yapmasin diyecegine 1 den fazla cocuk yapmasin de! Piiiii sana !!

1|1
    0|0
  • Bence haklısın yani şu an ki ben değil de yaşıtlarım ve şu andan sonra ki çocukların hali hiç iyi olmaz benim ailemin durumu iyiyken tek çocuktum kardeşim olmadı ve tek çocuk olmak daha iyi ama çevremdekilerin 2 tane 3 tane çocuklar arsız kıskanç bir şey olup çıkıyor sonra

0|0
    0|0
  • sanırım maddi durumu kötü olan bir aileden geldin. benim ailem zengin degil acıkcası normal kendi halimizdeyiz ama benim hiç isteyipte yapamadıgım bir şey yok. bana her şeyin en iyisini yaptılar ve hala daha yapmaya çalışıyorlar. Allah onları başımdan eksik etmesin ama bir konuda haklısın mesela Suriye. orada kıtlık var Şu an savaşın içindeler hala daha çocuk yapıyorlar ya daTürkiyede kaç tane parklarda ormanlarda suriyeli ilişki yaşıyor diye gözaltına alındı. Bu bilincsizce cocuk yapmanın sebebi eğitimsizliktir. adamlar korunma yöntemlerini bilmiyorlar bilmeyince de hamile kalıyor karısı. yabancı ülkelerde bunun egitimi veriliyor lise çağlarında ama hala ülkemizde anne babalar dahi evlatlarıyla bu konuyu ayıp diye konusmuyorlar. Sonuc olarak EĞİTİM olursa buna çözüm getirilir

0|0
    0|0
    • Ailemin maddi durumu kotu degil. Hatt baya zengin ama bir an dusundum eger fakir veya orta halli bir ailede dogsaydim cok mutsuz olurdum. O yuzden bu fikre kalildim ve bu soruyu sordum.

• ben orta halli olanlarindanim ve mutsuz değilim şahsen tabii ki daha fazlasini istiyo insan ama bunu da ben kendim cabalayip yapmak isterim

• Bir tane yapsinlar herkrsin hakki ama bakamayagin cocuk yapip dilendirmekte hos degil

0|0
    0|0
    • Bir tane bile olsa o cocuga yazik degilmi.

• Kesinlikle öyle en azından çalışıo durumunu iyileştirene kadar hani bir çocuğun ihtiyacını karşılayabilecek düzeye yani maddi duruma gelene kadar çocuk mocuk doğurmamalı, hele birde yok cocuğum yalnız kalmasın yok kardeşssiz büyümesin falan diyip 5-6 tane doğuranlara hiç anlama veremiyorum..

0|0
    0|0
    • Ama sende cok acımazsızsın bee yeni okudum basını aşırı zengin değil de normal durumlular yapsın dıyelım :))

• Sen ne bicim insansın ya? Kim ister fakir olmak? Fakir diye çocuk sevgisi yaşayamayacak mı? Sana mı soracak. Fazla çalışır az yer az içer çocuk istiyorsa yapar. Cahil!

0|1
    0|0
    • Ewt fakir diye cocuk sevgisi yasayamayacak buna hakki yok. Sen cocuk sevgisi yasayacaksin diye bir cocugun hayatini mahvetmeye hakkin yok. Ayrica qz yemekle fqzla calismakla zengin olamassin

• Sadece zenginler çocuk sahibi olmuyor. Senin de ilerde çocuğun olacak onu bu zihniyetle nasıl yetiştireceksin. Yazık.

• Aynen okula gidemiyen cocuklara aciorum

0|0
    0|0
  • Yapsınlar bence ama 636373738 tane yapmasınlar

0|0
    0|0
    • Bence yqpmasinlar bir tane bule olsa o cocugq yqzik

• Doğru bir düşünce

0|0
    0|0
  • Sen yapma

0|0
    0|0
  • 2 tane yapmalı

0|0
    0|0
  • o kadar da değil sen de. ama tek çocuk yapabilirler. aslına bakarsan bu tüm türkiye için geçerli. baştakinin dediğine bakmayın. bu ülkedeki herkes 3 çocuk doğursa yarın öbür gün kimse iş bulamaz geçinemez etrafta birsürü işsiz ve işte o zaman şimdikinden daha fakir olan insanlar topluıluğu olacak. ne okullar ne hastanelere insanlar sığmayacak. alt yapımız yeterli mi sanıyorsunuz hiç de değil. şimdi bile devlet hastanesinde tam gün sıra bekliyorsun bakınmak için yarın öbür gün ne olacak? bana göre herkese tek çocuk doğurma konusunda teşvik yapılmalı. daha fazla çocuk doğarsa da ceza gibi bişey kesilmeli. çinde olduğu gibi. ve tabi cahil kesim de korunma yöntemleri konsunda eğitilmeli.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• arkadaşları oyun oynayıp, sıcacık evlerinde çizgifilm izlerken, bir çocuk dışarıda mendil satıp kağıt topluyorsa onun o fakir babasının da anasında mk. o çocuk kaderini kendi belirleyemiyor. ama kimsenin bir çocuğa bunları yaşatmaya hakkı yok. bakamayacaksan doğurmayacaksın okadar

1|0
    0|0
  • Aslında bu konuda sana hak veriyorum. Devletin belirli bir aile planlaması olması lazım ve yıllık gelirlerine göre çocuk yapma hakkı verilsin. Dediklerine katılıyorum gerçekten o çoçuğa olan oluyor, aile ise ne olduğunu anlamadan büyütüyo. Gerçekler acıdır.

0|0
    0|0
  • Rabbim rızkını verir o istemese olmaz zaten böyle konusmamakta fayda var

1|0
    0|0
  • Cahilcan fakir cocuk yapmazsa zengin sömürcek isciyi nerden bulcan bence beyinsizler cocuk yapmasin heryer gerrizekali doluyor

0|0
    0|0
  • Sonuna kadar altına imza atacağım sözler. Pardon genç altın neresi imzayı basayınm.

0|0
    0|0
  • Fakirlik bence senin bu görüşün...

0|1
    0|0
  • yapmasın tabi bakamıyorlar sokağa salıyorlar

0|0
    0|0
  • Buna ne diyebilir bilmiyorum

0|0
    0|0
  • Fakirler sana mı bakacak çocuk yapıp yapmayacağını

0|0
    0|0
  • 7 milyarı geçtik dünyaya yeni köleler getirmek istemiyorum 1 tane yeter durumum çok iyi olursa en fazla 2. bu dediğin zenginlerin işine gelmez zengin sömürdüğü için zengin insan olmasa nasıl asalak gibi geçincek. çocuğum olsun isteği olmasa 1 bile yapmam da o fedakarlığı gösteremem gibi geliyo gösterdim diyelim annesinin hakkı var o zaman evlenmemek lazım evlenmeyince cinsellikten de fedakarlık yapcan hepsi birden zor tek kalkamam altından :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...