Giderek ucuzlaşmıyor mu sizce de önem verdiğimiz bütün değerler?

Giderek ucuzlaşmıyor mu sizce de önem verdiğimiz bütün değerler ?

0|0
6|4

En İyi Erkek Görüşü

• Haklısın ama ben umutluyum her çağ kendi içerisinde kirlenmiş, temizlenmiş ve ortaya bir ışık çıkarmıştır...
    Sevdiğim bir köşe yazısından alıntı;
    Dedi ki ‘Abi be, tam tamına iki bin beş yüz elli dört insan kayıtlı rehberinde.’ Şunu düşündüm: Ortaçağ’da bir insan teki, -tüccar, gezgin ya da asker değilse- hayatı boyunca 900 civarında insan görüyormuş. O şanslı adamın gördüğü insanların tamamıyla ‘ilişki’ye girmediğini de hesaba katalım.
    Soru şudur: Hangi ilginç çağa erişmiş olmalıyım ki telefonumda iki bin beş yüz elli dört insan tekini barındırabiliyorum? Bunca insanı hangi aralıkta, nasıl biriktirdim? Daha da acıklı olanı ise şu: Bu kadar insanla nasıl sahici, hakiki, birbirine temas eden bir ilişki düzlemi kurabileyim?
    İletişim de, ilişki de en temelde ‘yavaşlık’ ve ‘gayret’ ister. Usul usul gelişmesi, usul usul demlenmesi gerekir.
    Nazif Tunç Hoca anlatmıştı. Gençliğinde gazetede çalışırken Tarık Buğra’ya teliflerini elden götürme vazifesi hocanınmış. Her ayın belirli günü Tarık Buğra ile bir pastanede buluşurlarmış. Tarık Buğra, Nazif Hocaya bir bardak limonata ısmarlar, bu arada edebiyattan, hayattan, Türkiye’den konuşurlarmış. ‘O günü iple çekerdim’ diyor hoca, ‘Türk edebiyatının devlerinden biriyle geçirdiğim o on beş dakikalar bana öyle çok şey öğretti ki’

Hadi şunun adını dürüstçe koyalım. Yaşasaydı Tarık Buğra’nın bir İBAN numarası olacak, Gazetenin insan kaynaklarının onayladığı telif miktarını muhasebe tek tuşla hesabına geçecekti. Bir delikanlı Boğaz’ı vapurla geçip Kadıköy’e inmeyecek, Buğra ile buluşmayacaktı. Böylelikle belki içine yönetmenlik ateşi düşmeyecek, belki de okuduğu binlerce kitabı okuyacak bir motivasyonu olmayacaktı.
    Türk edebiyatının bir başka büyük yazarı Refik Halit Karay’ın İstanbul’la kurduğu ilişkinin verimliliğine bakalım. ‘Hep İstanbul’ başlığı ile bir araya getirilen İstanbul yazılarından oluşan kitabı tam 584 sayfa. Evet. Senin ‘İstanbul çok güzel yaa’ diyerek Instagrama koyduğun fotoğraf adedinden 10 kat fazla

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Öyle oluyor

0|0
    0|0
  • Kuresel ısınma yok mu hep o , insanların kanı kayniyo işte

0|0
    0|0
  • Aynen katiliyorum sana

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Evet ucuzlaşıyor

0|0
    0|0
  • O kadar soru görüyorum ki çoguna acıuorum basit olduk

0|0
    0|0
  • bu konu hakkında deneme yazmaya karar verdim ilham perim oldun Şu an dfghD:FGHJ

0|0
    0|0
  • Çok doğru :(

0|0
    0|0
  • aynen

0|0
    0|0
  • Değer verdiklerimiz bize Ucuz gibi davranıyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...