Barış ne zaman gelecek bu topraklara?

Toplumun acilen buzdolabında duran

"ÇÖZÜM SÜRECİNE" artık "FİNAL SÜRECİ"

Diye adlandırılıp acilen buna bir çözüm bulması lazım yeter yazıktır ya bu intikam bitmeli devlet gerçekçi olmalı kabullenmesi lazım HDP ile oturup konuşup tüm PKK yı silahı birak evine git denilmelidir.

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• Ev dediğin neresi sen zannediyormusun o buzdolabın daki çözümle birlikte süreçte daha çok silah daha çok yığınak daha çok adam toplamayacaklarını çocuk olma büyü biraz büyü.

0|0
    0|0
    • Büyüdük sadece kan can gidiyor ölmeye meraklı değilim çok hevesli isen önden git baş edemiyor devlet adamlar sekiz kişi çıktı şimdi binlerce kişi oldular devlet son teknolojiye rağmen baş edemiyor

• Askerim koçum ben seni beklerim benim bölüğüme gel de bir çözüm de barış de oturalım hdpyle de içe doğru z.. ıçmak neymiş göstereyim sana benim bölüğüm de gidin askere yapın vatana görevinizi kaçak elektrik çekmeyin polis aracına pi. çlerinize taş atmayı öğretmeyin çalışın vatan için çalışın ne kadar kürtçük o kadar çok güç diye şuursuz çoğalmayın yani sözün özü az namuslu şerefli olun laynn bak hayat daha güzel gelecek size gerçekten bu vatan seni de doyurur beni de doyurur çocuklarımızı da doyurur ama senin kaçak elektriğinle 10 p. içinle kimse mutlu olamaz sen de ben de.

• Asker miş 36 can gitti kimsenin umrunda değil

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 4

• Bu ülkede savaş yok ki barış olsun.. Sadece hainler var..

Kimsenin elinden alınmış bir hak yok ki çözüm yolu olsun.. Sadece rant peşinde cahili cühelayı kullananlar var...

Hdp zaten Pkk'nın resmi ofisi.. Adam yok ki it sürüleri var..

0|0
    0|0
    • Hep bu kafa var madem ki sorun yok git askere paşa ol bari artistlik yapana kadar orada savaş bakalım.

• İstekler farklı olunca çözüm barış olmaz bu tarih boyunca böyledir genelde güçlü olanın dediği olur hdp ne ise pkk da o ikisiylede konuşulmaya çalışıldı ama pkk silah bırakmak yerine silah depolamış böyle çözüm olmaz pkk nın o bölgede tehdit olduğu müddetçe çözüm olmaz gücü yeterse böler yetmezse bu böyle devam eder

0|0
    0|0
    • Ne içiyorsujuz siz ya?
      Doğu güneydoğu %80-90 oy oranı ile HDP elinde mecliste tek parti.
      Kimi muhatap alacan?
      Devlet çözüm sureci diye oy hesapları yaptı bir yandan karakol yaptı adamlar baktı devlet karakol yapıyor dediler bizde mühimmat yapalım ne olur ne olmaz son bir açıklama ile Tayip bey dedi olmaz oylar düşüyor çözüm iptal tarihten bahsetmiyorum 6 ay öncesinden bahsediyorum

• Tüm devletler ayrılırken kürdler bizimle kaldı ve 1920 yasası ile hakları verilip birlik sözü verildi onlara ama yok verildi sen devlette kursan yine gitmezler çünkü iki komşu iki kan kardeş gibiler değerleri ismet İnönü döneminde tek tek silindi. Dilleri kültürleri eski savaşlarda bizimle nerede nasıl kaç kişi ile savaştilar bunlar bizi bir yapan İslamiyet. Ancak devlet yöneticileri ve ahmak toplum sadece kan kan kan istiyor sedat peker gibi düşünce düş almayı bırak kürdlerin kanını icecegiz demişler...

• İşte dediğim gibi terör olaylarını hiçbir ülkenin halkına meşru olarak kabul ettiremezsin osmanlı döneminde anadoludaki kürtlerle beraber türklerde ezildi osmanlı devleti türk devleti falan değildi ben inanmıyorum buna yıkıldığında bölgede daha kalabalık olan türk halkının adına bir devlet kuruldu ve kürtlerde en büyük azınlık olarak kaldı ne haklar vaat edildi ne edilmedi fazla bir bilgim yok ama azınlık olan hiçbir millete o dönemde eşit davranılmadığıda bir gerçek günümüzde bile çoğu devlette halen daha eşit davranılmıyor ama zaman geçtikçe çoğu azınlık kanun önünde ve devlet nezdinde eşit görülüyor ama insanların içinde halen daha ırkçı düşünceler var ve hükümetlerde buna uygun hareket etmek zorunda kalıyor çünkü onları oraya getirende halk bunun için önce insanların gelişmesi değişmesi lazım bir yerdede hem kürt hemde türk tüm insanların eğer bunlarda mümkün olmazsa halen daha 100 200 yıl önceki yöntemlerle yani savaşla sorun çözülmeye çalışılır veya terör olaylarıyla

• lan bana bak geçmişe bak hele dünya tarihine bak milattan öncesine bak barış varmıydı bu zamana kaadr şimdi olsun artık savaş var dünyaya hüküm etme vakti geldi artık kanımız aksada zafer islamın türklerin akını başlıyor artık

0|0
    0|0
    • Kabullenin artık..

• sende ne din var ne iman git belanı allah versin it oğlu it

• Sana soru sordum oğlum niey cevap veremedin nerede yazıyor kuranda türkler dünyaya ikinci defa hüküm edecek yalandan ayetler indirmeyin şerefsizlik yapmayın bırakin çocukça hayalleri

• Geç kalındı.. 2016 Türkiye için kaosun en üst seviyesinde olcak

0|0
    0|0
    • 36 can gitti sitedekiler artislik yapıyor yok şöyle böyle lan baş edemiyor devlet son teknolojiye rağmen bitmiyor sorunlar belli ammk çok hevesli olanları askere acil gitmeye davet ediyorum gidin gönüllü olun parada versin ordu

Yükleniyor...