Katılıyormusunuz ben şahsen doğru buluyorum gerçekleri söylemiş adam?

Bu siyasi meseleleri bırakın Azerbaycan-Türkiye ilişkilerinde başka meseleler var. Neden Azerbaycanlıların bir çoğu Türkiye Türkçesini ileri seviyede bilip konuşabilirken bizde Azerbaycan Türkçesini konuşabilenler pek azdır? Neden saçma sapan televizyon dizilerinde güya Azerbaycan Türkçesi konuştuğunu zanneden insanlar gülünç durumlarda gösteriliyor veya güya Azerbaycanlı kız evlenmek için adama "rüşvet" veriyor ve aylarca yıllarca Türkiye'de yaşadığı halde Türkiye Türkçesiyle konuşmayı öğrenemiyor da bozuk bir şekilde Azerbaycan Türkçesi konuşuyor? Türkiye'de Azerbaycan'ın tarihini bilenler neden azdır? Memmed Emin Resulzade'nin hayatını, yaptıklarını bilen kaç kişi vardır? Ya 20 yanvar hadisesini bilen? Bakü dışında Azerbaycan'dan 5 tane şehir ismi söyle deseniz bir çokları sayamaz. Lafa gelince iki millet bir devlet demesini bilenlerin bir çoğunun Azerbaycan diliyle, tarihiyle, coğrafyasıyla ilgili fazla bilgisi yok.
siyasete gelirsek azerbaycanı rusya ile iran arasında bölende osmanlı olmuştur. Ayrıca bir karabağ gazisi azeri abimiz şöyle demişti bana. Türkiye bizim petrolümüz için bizimle kardeşlik siyaseti yapıyor. ben soydaş olduğumuzu inkar etmiyorum ama günümüz dünyasında soydaşlığın yeri yorktur artık. Bırakın bu boş lafları. Ne rus ne fars ne ermeni ne türk biz yanlız azerbaycanlıyız zaten topraklarımızı satanda bu milletlerdir azerbaycanımın başına bela oldular tarih boyu. Ayrıca 1920 de türkiyeye verilen tarihi azerbaycan toprakları ağrı ığdır kars ardahanıda unutmuyoruz dedi abimiz.

0|0
0|1

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 1

• Haklisin

0|0
    0|0
Yükleniyor...