Avmlerde asansör kullanan gençler neden kullanıyorsunuz ayıptır sorması?

Tamam ben de genç sayılırım ama asansör sırasına bir giriyoruz ergenlerden gençlerden sıra gelmiyor bize. Çoğu asansörde de önceliği engelli, hamile ve bebek arabalılara verin falan diyorlar. Tabela asıyorlar. Ama ben nerde asansör beklemeye kalksam yarım saatten önce sıra gelmiyor bize. Bebek arabasıyla merdiven çıkmak zorunda kaldığım bile oluyor bazen. Nedendir bu düşüncesizlik?

0|1
5|24

En İyi Erkek Görüşü

• çünkü aileleri onları öyle dötlerini kaldırarak büyüttü
    eğitim okulda başlamaz
    eğitim ailede başlar
    ama aile yapılarımızın durumu ortada!

0|1
    0|0
    • Valla anlamıyorum ne biçim hal böyle. Sevgililer gününde eşim o avmde çalıştığı için forum İstanbul avmye gittik. Yarım saat asansöre bnebilmeyi bekledik en son merdivenle çıktık şaka gibi.

• rezil bir ülke olduk

En İyi Kız Görüşü

• Yürüyen merdivende bile yürüyorum.
    Hiç kullanmadım çok saygısız insanlar var.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 23

• 2 sene önce başımdan geçen diyaloğu anlatmak istiyorum. O zaman Kadıköy'de amcam mantoloma işi almış ve bende üniversiteden 1 hafta izine geldiğim için benide çağırdı ve gittim çalışmaya. Sabah 8 de başlıyor akşam 7 de bırakıyoruz Haziran ayıydı finallerin bittiği hafta. Her gün temiz kıyafetlerle sabah metrobüse biner , binaya varınca üstümü çalışma eşyalarıyla değişir , akşam da oradaki camide duşumu alıp kıyafetlerimi giyer ve metrobüse temiz binerdim.
    bir akşam artık çalışmaktan anam ağlamış bir şekilde Kadıköy'de metrobüse bindim ve oturdum koltuğa ama ayağa kalkacak halim yok inanın. 2 durak sonra tıka basa metrobüs dolunca az bişey ilerlemeden başladı 2 3 tane teyzeler (bunlar teyzeler arkadaş 40 45 yaşlarında ) ; " Gençler oturuyor , biz ayaktayız , bunlar hiç terbiye almamış , ne biçim insanlar" vs vs saydırıyorlar kulağımın dibinde. En son bir tanesi bak oğlum dedi ve orda milletin içinde yüksek sesle bir kaç cümle söyledi yüzüme rezil oldum. Sonra bende sinirlendim ve yüksek sesle " Teyze ben sizin gibi misafirliğe dedikoduya gidip , bütün gün kakara kikiri , muhabbet sohbet edip yiyip içip oturmuyorum. Bak çantamda inşaat kıyafetleri var , benim hergün sabah 8den bu saate kadar anam ağlıyor kalkmaya halim yok , bir daha insanlara böyle söylerken önyargılı konuşmayın , her genç aile eğitimi almıştır ve nerde oturup kalkacağını bilir. dedim ve ondan sonra durak geldi ve o durakta inip başka metrobüste ayakta gittim ama gözlerim de doldu sinirden..
    Niye anlattım bilmiyorum ama içimden geldi kusura bakma..

0|0
    0|0
    • Bak o durumlar farklı elbet. Ama avmye gelen insan gezmek için alışveriş için vs gelmiştir. Yürüyen merdiven varken ergen tiplern asansöre binmesi ve bizi mağdur etmeleri yanlış sadece.

• sana tamamen katılıyorum , ben sadece bir anımı anlatmak istedim ve ilk kez anlattım birine :D teşekkür ettim..

• yobazlıktan kullanırlar

0|0
    0|0
  • Engellilere ait özel asansörleri bile pişkince ve umursamadan kullanan her yaştan insan evladının olduğu bir ülkede açıkçası AVM'lerdeki bu duruma şaşırmadım.

0|0
    0|0
  • Onlar biraz zamanın kıymetini bilmedikleri için. Ahmak gibi orada bekleyeceklerine iki adım yürüseler zaten yukarıya yürüyen merdivenle çıkacaklar. Kötü alışkanlık bir nevi. Zamanla bırakırlar. Ben şahsen yanımda biri asansörle çıkalım dese, beklemem..

0|0
    0|0
  • Engellilere öncelik tanımayan adam sana mı tanıyacak? Bence sadece engellilere tanısalar bile yeter ama o seviyelere ulaşmamız zor. Bebek arabalılara gelene kadaaar..

0|0
    0|0
  • Senin genç olman önemli değil, bebek arabası varsa zaten olay bitmiştir. Benim en sinir olduğum durum budur avmlerde. Zannedersin bir tarafları sakat ergenlerin. Hoş beyinde bir sakatlık olduğu kesin. Elimde eşya olmazsa hayatta kullanmam asansörü çünkü her binmeye teşebbüs ettiğimde sinir harbi yaşıyorum.

0|0
    0|0
  • Bebek arabalarını tutup kaldırıyorum merdıvenlerden , asansöre bınmıyorum ama elımden bu gelıyor ancak

0|0
    0|0
  • Ahlak ve beyin.

0|0
    0|0
  • Şizofren, bencil ve anlayışsiz insan çok.
    Açacaksin ağzını, sokacaksin lafını.
    İnip yürüyecekler...

0|0
    0|0
  • ben 40 km yol yürüyorum 2 kat merdiven çıkmayacaksam o dizleri kırar atarım one ölye ya ayıp vallaha saçma..

0|0
    0|0
  • Hiç öyle yerlerde asansöre binmedim. Eğer önümde biri yoksa, yürüyen merdivenleri bile beklemem, çıkarım. Ayrıca bunu yapan sadece, ailesinin iyi yetiştiremediği ergenler değil, biz yaşlarda çoğu insanda bile saygı, merhamet kalmadı.

0|0
    0|0
  • çünkü yeni nesil veletler aile terbiyesi almamış oluyorlar. aileleri terbiye edemiyorlar bunları. Çocuk ve ergen psikolojisi denen zımbırtı çıktığından beri çocuklar ve ergenler çığrından çıktı

0|0
    0|0
  • Avm de asansör kullanıyorum çünkü en üst Kat a çıkmam gerekiyor

0|0
    0|0
  • çok haklısınız zaten merdivende de yürümüyor lar merdiven kendi yürüyor tembel insanlar

0|0
    0|0
  • Üşengeçlik

0|0
    0|0
  • yürüyen merdiven bile kullanmam

0|0
    0|0
  • o asansöre binen genç dediklerinin hepsi bedensel değil ama kafadan engelli. onlara ne desen boş. Çok kötü bir gençlik yetişiyo kimseye hayrı yok

0|0
    0|0
  • Zaten fobimden ötürü kullanmıyorum. Hem merdiveni kullanmak benim için ayrıca spor oluyor.

0|0
    0|0
  • Bebek arabasıyla sürekli avmlerde gezen kadınlar eviniz neyinize yetmiyor?

0|0
    0|0
  • Avm bilmem ben bakkala gidom

0|0
    0|0
  • Bu devirde herkes özgürmüş. Dolayısıyla bencillik var, sizin deyiminizle de düşüncesizlik. Ben de kızların kadınların mini, dekolte, tayt ve tayt türü daracık elbiseler giyip millete malzeme vermelerini beğenmiyorum. Çok kötü oluyorlar ama karışamazsın işte.

0|0
    0|0
  • Asansor kullanan insanlari yerin dibine sokmussunuz. Bu kadar gerizekali olmaya gerek yok her insan ayni degil ihtiyaci olan kisilere oncelik taniyacak insanlarimizda var.

0|0
    0|0
  • İnsanlık olmuş

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Hasta olmak için yaşlı olmak gerekmiyor. Ben asansör kullanmıyorum ama minibüs metrobüs sayesinde insanları daha iyi tanımaya başladım. Kadın kendine makyaj yapmış geziyor ama toplu taşımaya bindiginde birden bire yaşlanıyor. Sizde haklısınız ama emin olun insanların ruh hallerini anlamak zor.

0|0
    0|0
  • Düşünmek hassasiyet kibarlık nezaket yoksunlugundan

0|0
    0|0
  • Kullanmiyorum

0|0
    0|0
  • Kurallari ezmekte bazı kişiler usta

0|0
    0|0
Yükleniyor...