Neden toplumda "aşırı" ön yargı var?

Açık giyinen kızlara bir önyargı var. Erkekleri geçtim hemcinslerimiz bile bizi yiyecek gibi bakıyor. Yaşlılar ayıplıyor. Yobazlık değil mi bu? Aynı şey kapalı kızlar içinde geçerli. Kapalı olunca da yiyecek gibi bakanlar çok. Sebebi ne bunun? Artık cidden bıkkınlık getirdi.

0|0
11|16

En İyi Erkek Görüşü

• sen nasıl giyinirsen giyin nasıl davranırsan davran.. insanlar seni görmek istedikleri gibi görüp anlayacaklardır.. o yüzden fazla takılmamak gerek

2|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ön yargının nedeni Müslüman bir toplum olmamız. Müslümanlık gereğince bir kadının açık ya da vücut hatlarını belli ederek giyinmesi uygun değil.. Yıllardır süre gelen bir düşünce. Bir tık belirgin giyinildiğin de de ilgi çekici oluyor.. Buna yapılabilecek çokta birşey yok, ben kendim şahsen çok uçuk noktalarda giyiynen ya da çok açık takılan biri değilim ama kapalıda değilim çünkü bu zamanda belirgin ya da açık giyinmekte büyük cesaret istiyor.. Çarşaflı kadınlara bile bakıp asılan buna nasıl asılmaz.. Kadın olarak yaşamak büyük sıkıntı..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Bir ön yargım yok..
    ancak asıl sorun insanların hala bazı konularda takıntılı olması..
    sorunun temeli bu sanırım

2|0
    0|0
  • Insanlar hep boyle umrunda olmasin

1|0
    0|0
  • hadi diyelim onlar yobaz peki ya sen nesin? namussuzsun. Her toplumun örf ve adetleri vardır. Bizde böyle. Memnun değilsen s. olup gidebilirsin başka ülkelere. Çıplaklar kampına git hatta. orada çırılçıplak gezebilirsin açmaya bu kadar meraklısın madem

1|1
    0|0
    • Ya sen çok mu namuslusun da milletin namusuna laf atıyosun? Kendisi de sütten çıkmış ak kaşık sanki. Her kapalıyı namuslu zannetmeyin. Açık olupta karekterli insanlar tanıyorum siz nesiniz sanki? Asıl namussuz olanlar da namus bekçiliği yapanlar. Sanane elalemin hayatından ezik.

• Valla tecavüzcüler için hiç farketmez. Özgecan gibi melek bir kıza da yaptılar katlettiler. Her türlü bakıyorlar laf atıyorlar.

• Onların Allah bin belasını versin zaten. onlar cani ruhsuz yaratıklar. içeride de en ağır şekilde cezalarını çekiyorlardır umarım.

• Türkiyede yaşıyorsun. Alış

1|0
    0|0
  • Öyle insanlar tıpkı diğerleri gibi sıradan geliyor

#Türkerkeğii

0|0
    0|0
  • Herkes istediğini yapar
    Herkes kendinden sorumlu

0|0
    0|0
  • herseyin başı egitim

1|0
    0|0
  • dünyanın her yerinde insanlar birbirine bakar bu çok normal birşey kimi yicek gibi bakar kimi göz ucuyla bakar kimi bakmıyormuş gibi yapar bakar ama hep bakar buda normal birşey bakılmamak istiyorsan yok olmayı tercih etmelisin o zaman kimse bakamaz

0|0
    0|0
  • İnsan gibi giyinmek varken neden hayvan gibi giyiniyorsunuz ben de merak ettim

0|0
    0|0
    • Gayet insan gibi giyiniyoruz

• Yazın giyiliyor genelde elbiseler falan.

• Yok inan kar yerde kız mini etek giymiş. Bacakları parlıyor. bir de acayip üşüyor

• çok açık giyme olsun bitsin, hertarafın açık olmasın o Zaman ayılar hariç kimse bakmaz

0|0
    0|0
  • bir kaç kötü varlığın zamanında açtığı yaralar sonucu böyle olmuş toplumumuz

0|0
    0|0
  • Ev boş bize gidelim demek 😂

0|0
    0|0
  • hepsini benzin döküp yakacak o yobazların

0|0
    0|0
  • Açıkçası erkeğin doğasında olan bişidir bu açık giyinen bir kız erkeğin dikkatini çeker elbet tabi medeni bir erkek bu durumda yinede mnüne bkıp geçip gitmeli. Sana bakanlar işin yobaz diyosun ama çok açık giyinmekte yobazlıktır. Malesef modernliği çok yanlış algılayıp çığlaklığı ön plana attık. sen açık giyindipin müddetçe bakacaklardır kapalı giyinsende açık giyinmene nazaran daha az olacaktır. Bence sen giyinimine dikkat et geri kalanını umursama.

1|0
    0|0
  • Yaw sen kimseye bakma canın istiyorsa o önyargılar tırıvırı. Cıbıl cıbıl giy, dolaş

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Cunku kimse kendi ayibini gormez. Toplumca derdimiz millet ne yapiyor olmus?
    Dunyanin hicbir yerinde bizim kadar magazin haberi yoktur. Ya da evlilik programi denen sacmaliklar yoktur. Varsada en cok bizim ulkemizde prim yapiyordur bunlar.

1|0
    0|0
  • Müslüman oluşumuz kültürden geliyor sende sokaga çıkarken kıyafetine dikkat ediceksin

1|1
    0|0
  • Kapalı giyinenlere kim yiyecek gibi bakıyo?

2|0
    0|0
  • Ah öyle insanlar her zaman var, takılmamayı öğren en iyisi.

1|0
    0|0
  • Hemcinslerin nabıyor bu kaşar diye bakıyor

0|0
    0|0
  • götünüzü acarsaniz olur tabi acmayin sizde

0|1
    0|0
  • Dar kafalı insanlar

0|0
    0|0
  • Yobazlik diyemezsin de insanlarin yetistirilme tarzi diyelim