Kizlar yerimde olsaniz ne yapardiniz? Beyler sizce mantikli bir dusunce mi?

3 senelik cok guzel bir iliskim var, o Turkiye ben Fransa'da yasiyorum. Mayista okulu bitiyor ve yazin ailemle Turkiye'ye gittigimde isteme olsun istiyoruz. Isteme olduktan sonra askere gidip gelecek 6 ay ve askerden gelince gelecek yaz evlenmeyi dusunuyoruz.

Ailesinin maddi durumu iyi fakat sevgilim bana diyor ki "Babamin sermayesi var, kendi is gucumu kurayim, kendi parami kazanayim, kendimi gelistireyim. Sen de egitimli kulturlu bir kizsin Fransa'da guzel bir isin var, Turkiye'ye geldiginde seni havada kapar sirketler. Bu yaz isteme vs olmasin, ben kendi duzenimi tamamen kurayim, daha guclu olayim, babamdan maddi acidan kopayim ki babamin tek derdi kendi isimi gucumu kurmam, sonrasinda anami da alip yazlikta yasayacaklar, Istanbul'a senede 1-2 kere gelirler. Tek erkegim, ablalarim evli. 1 sene içinde evlenirsek sorunlarimiz cok olacak lakin 2 sene daha sabredersek inan hayatimiz cok guzel olacak. Maddi acidan iyi seviyede olacagiz, her istedigimizi yapabilecegiz. Kendi isim olacak, sende bir sirkette calisirsin"

Bu tarz seyler soyluyor iste. Sizce dediklerinde mantikli mi? Bence mantikli ama iste duygularim bir an once hep yanyana olmak istiyor. Surekli gizli sakli Turkiye'ye gidiyorum falan skildim bu durumdan, ozgurce askimi yasamak istiyorum.

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• okudum neden bilmiyorum okudum

0|0
    0|0
    • dalga gecme ya :)

• zaten parasi var ki, onun istedigi evlendigimizde daha rahat ve ailesinden bagimsiz olmamiz.

• sen yinede dikkat

En İyi Kız Görüşü

• Bence mantıklı

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Bence çok isabetli, mantıklı ve rasyonel ve güven verici bir davranış sergiliyor. Taşların yerine oturmuş olması, evliliğin sağlam ve kalıcı temeller oturmasının yegane nedenidir. Karşı çıkılacak hiç bir şey göremedim.

0|0
    0|0
    • ama inan artik uzaklik cok koyuyor. hergun goruntulu konusuyoruz goruyorum ediyorum ama dokunamamak cok zor bir bilsen...

• Seviyorsan biraz daha sabredeceksin. Alelacele girişilen evliliklerde, maalesef hüsranla bitiyor.

• Sanirim haklisin ama gonul bu iste ferman dinlemiyor.

• Olur oyle seyler adam hakli dagilin bana kalirsa isteme isini de askerden sonraya birakmaniz iliskinin salahiyeti icin cok önemli bence niy cunku her giden dönemiyo hergiden beklenmiyo sogukluk oluyo ask devam ederse dönuste yaparsiniz nisani bence

0|0
    0|0
    • Biz zaten uzak mesafe iliskisi yasiyoruz askere gidince pek birsey diegismeyecek ki..

• Nişanlanmayı teklif et bence. 3-4 sene nişanlı kalanlar var en azindan gizli saklı bir işiniz olmaz.

0|0
    0|0
    • Nisanlansak hersey daha zor olur ailem der "agir ol biraz ne o oyle surekli turkiyeye gidip gelmeler"
      Su an da hayatimda oldugunu biliyorlar ama gizli sakli yanina gidiyorum.

• En yaratıcı fikrim buydu valla :D

• Biz nereden bilek gardaş.

0|0
    0|0
  • Bence bunun senle evlenmeye niyeti yok türkiyede miktiği kızlar bile vardır

0|0
    0|0
  • 2 seneye kim öyle kim kala

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Bence haklı yani mantıklı hareket edip mutlu olmak istiyo seni üzmek istemiyo sadece isteme olsun yüzük takın yani en azından aileniz bilsin sende böyle gizli işler yapmamış olursun

0|0
    0|0
    • yuzuk taksak gizli sakli da gidemeyecegim ailem diyecek yakisik almaz sozluyken surekli gidip gelmen

• O zaman bence biraz daha beklemelisin sana güzel bir hayat suncağına eminim

• ben ona inaniyorum zaten, diyor sen fransa'da rahat yasiyorsun burasi turkiye 3-5binle olacak sey degil rahat yasamak. belirli seyler gormus gecirmissin.
      hakli ama gelde duygularima engel ol, inan ona dokunamamak cok koyuyor bana

Yükleniyor...