Evlenirken sevgilimin soyadını ikinci soyadı olarak bile söylemek istemiyorum. Kendi soyadımı kullanabilir miyim sadece?

Evlenirken sevgilimin soyadını ikinci soyadı olarak bile söylemek istemiyorum. Kendi soyadımı kullanabilir miyim sadece?

Neden derseniz onun soyadı benim aldatıldığım kadının soyadı. Hala geçmiş günlere ve o şahısa karşı öfke doluyum. Aynı soyadını taşımak korkunç bir şey benim için. Ne yapabilirim?

0|0
1112

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• evet olur

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 11

• Gel benimkini al :D

1|0
    0|0
  • kullanabilirsin

1|0
    0|0
  • Eşin kabul edecek mi bunu

1|0
    0|0
  • benim soyadımı tek başına kullanmıyan kızla işşim olmaz basardım tekmeyi öyle bir hakarete maruz kalmazdım

0|0
    0|0
    • Sen ne yaparsın diye sormadım ki

• Ya çocuğum bana hesap mı soracak

• :D evet niye sormasın

• Durumu izah edin. Sonradan düşünceniz değişirse düzeletebileceğiniz bir durum. Anlayış göstermesini rica edin.

0|0
    0|0
    • Anlayışlı davranacaktır diye düşünüyorum

• Cocugunuzada senin soyadını koydur

0|0
    0|0
  • Sende evlenme

0|0
    0|0
    • Bu devirde böyle adam zor bulunur

• evlenirseniz mahkeme kararı ile ortak bir soy isim belirleyin kendinize

0|0
    0|0
  • vay bee kafaya bak. bence adamla evlenme belki kadınla akrabalığı vardır

0|0
    0|0
  • "O zaman neden evleniyorsun" diye sorarlar.

0|0
    0|0
    • Soyadını almak için evlenmiyorum

• Türk Medeni Kanunu'nun 187. Maddesine göre öyle birşey mümkün değil.
      Bir tavsiye sevgiline olan sevgini bir gözden geçir derim. Eğer "seviyorum" dediğin kişi hakkında bunları düşünüp O'ndan gelen birşeyleri kabul etmek istemiyorsan eksik olan birşeyler vardır bence

• Bu sevgilinmi aldatmıştı?

1|0
    0|0
    • Hayır eskisi

• Ya aldatılmaktan ziyade mesele o ikilinin bir olup bana yaptıkları, konuşmaları, gülüşleri.. Ben hiçbirini unutmuyorum. O kızdan da adamdan da nefret ediyorum.

• Şimdikinin ne suçu var peki onun soyadını kullanmyacaksın ben böyle bir şey duysam midem bulanır a şeyy senin soyadın benin eski nin aldsttığıyla aynı soyad o yüzden senin soy adını alamam aaa ne kadsr ds güzel

Kızlar Ne Diyor 10

• 2014 yılından beri yasal olarak sadece kendi soyadını taşıma Hakkı'n var almak zorunda değilsin

1|0
    0|0
  • evet kullanabilirsin ama eşine ve ailesine kabul ettirene kadar zorluk yaşarsın biraz zorlu bir süreç olur senin için :)

1|0
    0|0
    • Saygı duysunlar bir zahmet 😒

• evet mümkün bu

1|0
    0|0
  • evet sadece kendi soyadını kullanabilirsin

0|0
    0|0
  • Hayır öyle bir hak yok şu anda.

0|0
    0|0
    • Ben dava açarak olduğunu duymuştum ama

• uzun bir hukuki süreci var, yani hak olarak verilmemiş ama zorla alınan bir hak var. O da Türkiye şartlarında epey meşakatli bir iş.

• Boyle bir durumla ancak eski sevgiliyi unutamamis düşüncesi yaratirsin hayatinda daha neler yasayacaksin evlenmemissin etmemissin eski sevgili nin metresini söküp atsan iyi edersin

0|0
    0|0
    • Kızı görsem boğarım ya. Aldatılmaktan ziyade bana kurduğu cümleleri unutmuyorum onun. Çok pislik yaptılar bana bir olup. O yüzden istemiyorum sevimsizle aynı soyadını taşımak

• Evlenecegin kisinin bir sucu yok ona haksizlik ediyorsun ilerde de sorun cikarir bir kavganizda yuzune vurur soyad meselesini

• O da doğru. Ayrılmak daha mantıklı o zaman

• seni aldattığı halde affetmişsinde adamı kabullenmişsinde soyadını mı kabullenemiyosun saçma olur. Kanunen olur diye biliyorum ama hoş olmaz.

0|0
    0|0
  • Hikayeye bak:)

0|0
    0|0
  • Olur ama kabul edermi esin

0|0
    0|0
    • Bilmem. Anlayışlı baya ama

• Seni aldatan adamla mi evleneceksin başka bir olay mi o?

0|0
    0|0
    • Beni aldatan eski sevgilim ama şimdiki hepsinden haberdar.

• Çocuk dediğin senden iki yaş küçük. Demek ki aldatılıp üstelik onurun bile bile defalarca incitilmemiş. Belki benim yaşadıklarım benim için henüz eskimemiştir. Kim bilir..

• Tatlım bilmeden konuşuyorsun işte. Samimi bir yaklaşımda bulundum ama anlamamakta ısrar ediyorsun. Biraz zamana ihtiyacın var. Yeni biriyle ciddi bir ilişki dusuncek sağlıklı yapıda olduğunu düşünmüyorum Şu an için. Veya karşındaki doğru kişi olsaydı kafana takacagin son şey soyisim sacmaligi olurdu. Eski sevgilini unutmayı dene öncelikle.

Yükleniyor...