Tanımadığınız insanlara karşı genellemeler/yakıştırmalar yapar mısınız?

Annem ve babam aynı ırktan değil diye soysuz/soyu belirsiz oldum, annem Türk ama İzmirli diye "Or*spu İzmirli" oldum, babam yarı Arap diye "Pis Arap" oldum, yarı Kürt diye "Hain Kürt" oldum. Şimdi size soruyorum, bir insan ırkından ötürü bu tür yakıştırmalara maruz kalmalı mı? Siz de insanlara böyle yakıştırmalar yapar mısınız?

0|0
6|7

En İyi Erkek Görüşü

• Rahmetli kazım koyuncunun sözü geldi aklıma

kürt'üm dedim hadi lan bölücü dediler.
    laz'ım dedim hadi lan devşirme rum dediler.
    çerkes'im dedim hain ethem'in torunları dediler.
    alevi'yim dedim dinsiz kızılbaşlar dediler.
    ezidi'yim dedim yezid'in pis soyu dediler.
    arap'ım dedim pis yobazlar dediler.
    ben dedikçe onlar da bir şeyler dedi.
    insanım diyecektim ama.
    insanlığa ait her şeyi yok ettiler.

tanımadığım bilmediğim insanlar hakkında yakıştırmalar yapmam.

1|2
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Hayır yapmam önemli olan insanlık

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Bana yakıştırana ağzının payını veririm, bilmediği konularda konuşmamayı öğretirim... Bir insanı ırkı, dili, şehri ile eleştirmem. Bir insanı tanımam için öncelikle siyasi görüşlerini ve hobilerini bilmek zorundayım.

0|0
    0|0
  • Bu ayrıştırmaları anca; ayrıştırma yaparak cevap vericem..
    Ermeni soyundan gelenler.. cahil bağnaz bazı köylüler yapar..
    Evveliyatını soy ağacını bilmeden cahilce yakıştırma yapılmaz.
    Yapanların soyunun bölgesinden yola çıkarak evveline inersek, ermeni yezidinden tut, kör cahil kıptısına kadar iner..

0|0
    0|0
  • Yapmam

0|0
    0|0
  • Yapmam

0|0
    0|0
  • Asla yapmadım yapanı da sevmem insan-lık olsun gerisi önemli değil Allah kimsenin ırkına bakmıyor

0|0
    0|0
  • Irk ayrımı yapmak aşağılıkça bir harekettir. İnsanlarında ayrım falan yapmam dediklerine bakma sitedekilere sorsan kimse ayrım yapmıyor ama gerçek hayatta bu ayrımı yapanlar kimler orasıda garip :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Insanlar nereden geldiklerini secemezler ama nereye gideceklerini bilecek sekilde akla sahip olmalilar..

0|0
    0|0
  • Genelde yapmam ama bana ve ve ait olduğum ırka düşmanlık peşinde olanlara karşı yaparım.

0|0
    0|0
  • Hayir

0|0
    0|0
  • ayrim yapmam. dil, irk beni ilgilendirmiyor yeterki "insan" olsun. ayrim yapan insanlarlada isim olmaz.

0|0
    0|0
  • asla yapmam

0|0
    0|0
Yükleniyor...