Sitede sorularımı cevaplayabilecek yahudi arkadaş var mı? Musevi olmak istiyorum?

Ilk ve bozulduğunu düşünmediğim kitaba inaniyorum.
Bir müslümanla bu konu hakkında konuşmak istemiyorum. Zaten kararımı kesin verdim.
Sitede yahudi arkadaş var mı?

0|1
8|14

En İyi Kız Görüşü

• Sonucunu benimle de paylaşır mısın

0|0
    0|0
    • Bir halt yok sonucunda. Bir sürü malla karşılaştım.
      Neyse başka türlü geçecem iletişime artık.

Erkekler Ne Diyor 14

• Dilediğine inan beni ilgilendirmez ama bilmediğin bir husus olduğuna eminim.
    Pek çok kadın İslam'da kadına değer verilmediğini iddia eder. Bu sebepten inkar edenleri çok. Kadına değer verilmeyen müslümanlığı gericilik kabul ediyor ve Ortadoğu'yu da örnek gösteriyorlar çoğu zaman.

Bugün Dünya siyasetini yahudiler belirliyor.

Yahudilerin Tevrat'tan başka bir de sözlü emirler dedikleri Talmud adında kutsal kitapları vardır.

Talmud’a göre kadın, dini mekteplere alınamaz. Çünkü hafif akıllıdır ve ona din eğitimi şart değildir. (Kim kızına Tevrat öğretirse, ona kötü bir şey öğretmiş olur) cümlesi haham Eliazerindir. (Mişna, Naşim (kadınlar), Sotak kısmı 216). Yahudi haham Musa bin Meymun, bundan maksadın Tevrat değil, Talmud olduğunu zikir etmiştir.

0|0
    0|0
  • OKUMAZSIN AMA BELKİ: Sen yahudi olmak istiyorsun ya Şu an dünyanın haşine bir bak savaşlara annesiz babasız kalan evlatlar yarım insanlar işte seçmek istediğin dine mensup olan insanlar yapıyor bunu Allah seni islam dininin bir ferdi olarak dünyaya getirmiş neye göre yahidiliği seçiyorsun barsa islamiyettn bir artısı ve haklılığı söyle biz de bir düşünelim

1|0
    0|0
  • Yahudi arkadaşım var söylüyüm mü isteğini

1|0
    0|0
    • Belki benim aklıma gelmeyecek fikirler çıkarabilir.
      Biraz zahmet olucak ama çok memnun olurum.

• Gerçekten isteğim var ama cevap gelmeyecak başka sanırım 😊

• Yahudi olamazsın annesi yahudi olmayan kimseyi kabul etmezler nerden biliyorum Yahudî arkadaşlarım var Ortodoks hümanist çeşitli mezheplere inanan Yahudî hiç duydunuz mu mesela Asurileri Türk yahudileri

• Daha önce bir dine mensup değil miydin?

0|0
    0|0
    • Yahudi misin?

• İslam Allah ın getirdiği tüm dinlere verilen genel addır. Kim Allah ın sunduğu dine mensupsa o islamın içindedir. Sanırım daha çok araştırman gerekiyor. Müslümanlık deseydin anlayabilirdim. Dünya ya neresinden bakarsan orasından görürsün :) saygılar

• Oyg ya.

• Yahudilik bir irk gibi bir zihniyet. Yahudi olunmaz yahudi olunur diyorlar...

0|0
    0|0
  • buyur bana sor.

0|0
    0|0
  • Bence git bir hahama Danış. o sana istediğin cevabı verir. hatta dünyadayken cennetten yer satın alırsın kendine parayla

0|0
    0|0
    • Bulunduğum şehirdeki Sinagog kapalı. Yinede önünden geçip fotoğraflar çektim bol bol.

• Sana ne diyeyim bilmiyorum. istediğine inanabilirsin. hayat senin hayatın.

• Yazık sana başka diyecek bir şey yok

• 4 kutsal kitaptan ilki bildiğim kadarıyla Tevrat değil Hz Davud'a indirilen Zebur.

0|0
    0|0
  • Rica etsem beni de bilgilendir misin nihai noktaya vardiginda.

0|0
    0|0
  • Aklin yok rahatsin..

0|0
    0|0
  • Buyur kardeş

0|0
    0|0
    • Cidden yahudi misin 😆

• Kırosun çok ya. Keşke ölsen.
      Al işte bak senin gibi ayni dili kullandım.

• Olsun gardas bizde insan ayrimi olmaz senin dinin gibi hepimiz bir fidaniz guller acan daliyiz

• :D tevratı okudunmu pekı?

0|0
    0|0
  • Yahudilik ırkla yürüyen bir din haline getirildi yahudilerce. Onlara göre yahudiliğe iman yok.

0|0
    0|0
  • Yahudiligi dahâ tânimiyosun yâhudi olmak isti6osun. Yâhudi doğuştan olur. Onların dinine sonradan giremezsin. bir bak bakalim onlar bu dünya dâ neden bir avuç kişiler.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Konusmak istememe sebebin ikna edecegini mi dusunuyorsun? (Sadece merak_ Elhamdulillah Muslumanim buarada..)

0|1
    0|0
    • Edemezler ben kararlıyım. Gereksiz polemik olur.

• Yahudi olursun sadece kendıni oyle hıssedersin sadece fakat israil seni tınlamaz bile çünkü onlara sonradan katılamazsın yanı yahudiliğe doğuştan olmalısın. ELHAMDULİLLAH müslümanım

• Hayırlı olsun mantıklı bir düşünce

1|0
    0|0
  • Allah affetsin ahss

0|0
    0|0
  • Neden yahudi olmak istiyorsun?

0|0
    0|0
  • Yakinda olcen dedigine bak

0|0
    0|0
  • Yahudilerin inancına göre yahudi olunmaz yahudi doğulur. Egoist bir topluluk

0|1
    0|0
  • Yahudilere göre sonradan musevi olunmaz. Yahudi olmak için israilogullarindan olman lazim

1|0
    0|0
Yükleniyor...