Camiler dolup taştığına göre sizce hırsızları tecavüzcüleri yurtdışından ithal mi getiriyoruz?

Camiler dolup taştığına göre sizce hırsızları tecavüzcüleri yurtdışından ithal mi getiriyoruz?
Yoksa hırsızlık tecavüz ayrı Allahu Ekber ayrı mı?

1|0
1|2

Kızlar Ne Diyor 1

• camiler mi dolup taşıyor cuma namazı dışında

0|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• camiiler dolup taşmadı ki kardeş. Ayrıca dini hırsızlığa engel görmekte yanlış. Hırsızlığın sebebine de bağlı biraz. Yani kimse kleptomania hastası değilse annesinin karnından hırsız doğmuyor. Önreğin babası hırsızdır belki ona özenmiştir. Veya biliyorsunuz işsizlik var. Adam para bulamayınca gidip sokakta limon satacağına hırsız olmayı tercih etmiştir haklı olarak. Veya adam az da olsa bu büyük para kazanan adamlara zarar vermek istemiştir. Ne bileyim birçok sebebi var. Hırsızlık yapabilir insanlar bu sebeplerden dolayı. Şimdi diceksin yapmayan niye yapmıyo o zaman? Sebebi bence allah korkusu, vicdan ve yakalanma korkusudur. Ama tek başına allah korkusu birisini hırsızlıktan alıkoymaz. İhtiyacım vardı der kendini avutur yapar hırsızlığını. Şahsen bende küçükken marketlerden çikolata yürütürdüm. Hatta defactodan parfüm, bazı yerlerden kulaklık vs yürüttüğümde oldu ki bunu parasızlıktan veya birisi hırsızlığa özendirdiği için vs yapmadım. Sadece heyecan arıyordum. İnanın bana hırsızlık yaparken aldığım heyecanı sevişirken almıyordum xd. Neyse şimdi işe güce başladık hırsızlık vs yapmıyorum. Ama dediğim gibi basit düşünüpte dini engel görmeyin. Din herkeste kendinden sonra gelir. İnsan önce kendini sonra dinini düşünür.

0|0
    0|0
  • Camii'ye giren bir topluluk varsa, girmeyen onlardan fazla bir topluluk dışarıda mevcut. Camii'ye girenler arasında değil, girmeyenler arasında aramak daha doğru hırsızı, yolsuzu.

0|0
    0|0
Yükleniyor...