Biz insanlar kendimizi ne sanıyoruz?

Koskoca dünyayı hem kendimize hem de diğer canlılara zehir ettik. İşin en acı yanı bunları yapma hakkımız var zannediyoruz. Biz kendimizi ne zannediyoruz?
Biz insanlar kendimizi ne sanıyoruz?

5|7
60|101

En İyi Erkek Görüşü

• ezan ile geldik sela ile gidecez neyin kafası bilen yok.

5|8
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Aynen öyle maalesef. Bir atasözünün yeterli olacağını düşünüyorum şimdilik: Mağrur olma padişahım, senden büyük allah var.

1|1
    0|0
    • Bir alttaki kisi yorumlarda da tartistigim sahis beni engellemis sesimi kesebilmek icin cok acizce. Verecegim cevaplardan korkmus belli ki. Burdan cevapliyorum. Bunlari okuyanlar olacak dinsizlere kanmasinlar.

Hala hayvanlarin akli var diyor. Hayvanlarin akli ve iradesi yoktur sadece zekasi ve icguduleri vardir. Hayvanlarin hepsini yemiyoruz yenebilecek olanlar yeniliyor. Gidip de doner yemedigini soylesin simdi bana da bir kahkaha atayim. İskender gorse dibi duser hala burda edebiyat yapiyor. Allah'in izin verdigini neden yemeyeyim deli miyim ben. Kendime neden eziyet edeyim. Kur'an bana her seyi soyluyor benim rehberim odur en basitinden bir ornek demir bu dunyada olan bir maden degildi patlamalarla dunyaya geldi. Ve bunu bilim aciklamadan once Kur'an soyluyordu. Yani Allah Kur'an araciliyla bildirmisti, yoksa Kur'an Allah'in izni olmadan bir sey bildiremez canı bile yok. Bunu butun bilim adamlari kanitlamis ve kabul etmis. Cahillik zor

Erkekler Ne Diyor 100

• Bizden önce dinazorlar da öyleydi. Şu hak kelimesine açıklık getirmek lazım, millet hak hak hak diye ötüyor, doğaya bakarsan, tek hak gücü yetenin gücü yetmeyeni ezip geçme hakkıdır. Onun dışında bir hak yoktur.

Sen hiç aslanın zebra öldürmekten ağırlaştırılmış müebbet yediğini gördün mü?

2|1
    0|0
    • Belki dinazorlar cok efendiydi. biz onlari cok yanlis tanimisizdir :D

• Ceratopsialar efendiymiş de T-Rexler için çok o.. çocuğu diyorlar.

• Dünya üzerinde yaşayan, nefes alıp veren tek canlı bizmişiz gibi davranıp,
    bilinçsizce, bencilce ve çevreye saygı duymadan, üretmeden tüketiyoruz.
    Hepimiz değilsek de, %90'ınımız böyleyiz.

Şu kısa animasyon, her şeyin özeti aslında...
    https://youtu.be/xlYF6t_psJ4

1|0
    0|0
  • Yüzyıllardır sorulan ve kıyamete kadar sorulmaya devam edilecek soru..

2|0
    0|0
  • Hepimiz kendimizi bir b*k zannederiz. Oysa hepimiz bir b*kun üzerinde uçuşan sinekleriz.

1|0
    0|0
  • Kendimizi güçlü sanıyoruz ama çok aciz yaratıklarız. Bir tırnağımız kırılsa bile acılar içinde kıvranırız ama burnumuzdan da kıl aldırmayız. Tuhaf tuhaf şeyler işte. Ne sanıyorsunuz la kendinizi?

haşırt.

1|0
    0|0
  • Biz insanlar kendimi'zi dünya'nın hakimi sanıyoruz. Bizler doga'yı ele almiş insanlarız toprak için savas vermişiz bize karşı geleni öldürmüşüz diger insanlara zulum yapılırken susuyoruz konusmuyoruz... Biz beşerler hayvan gibi yasiyoruz ve hayvanlarda'ki merhamet insanlarda yok... İnsanoglu nankördür buda bir gerçektir.

1|0
    0|0
  • çok güzel bir konuya değinmişsin. Hiç ölmeyecekmiş gibi yaşıyoruz ezilenleri daha çok eziyor yükselenleri daha fazla yükseltiyoruz sevmiyorum ben bizi

2|0
    0|0
  • Herşey ego... Alıp kiclarina sokasim geliyor

1|0
    0|0
  • Biz insanlar. cok benciliz kalbi temiz olana değil dış görünümü iyi olana bakarız herşeyin kabına bakarız hıcbırseyın içine bakıp anlamayız aşırı egoluyuz dünya etrafımızda döner sanıyoruz çok aç gözlüyuz nefsimiz doymak bilmiyor dünya kadar malımız olsa. daha fazlası için yine cabalarız oysaki dünya bir sınavdır ve insana emrolunan iyilikten başka bir şey değildir Allaha ıtaatten öte değildir Allah bizi nefsine esir düşenlerden korusun ve esir düşenlerden eylemesin...

1|0
    0|0
    • doğru kitap alırken bile kitabın kabına bakıyor ona göre alıyor olmuşuz.

• Insan yargı duvarlarını yıkmadıkca insan olamaz hakkıyla

• İnsanoğlu kendini bir halt sanmasa çatlar ölürmüş. Bu tarz insanları adam yerine koymayacaksın, yokmuş gibi davranacaksın. O zaman anlar dünyanın kaç bucak olduğunu

1|0
    0|0
  • Biz insanlar düşünen hayvanlarız. Düşünenden kastım, hem mantıkla düşünen hem de mantık dışı düşünen. Mantıkla düşünen insanlarda sorun yok ama mantık dışı düşünen insandan her şeyi beklerim. Senin bahsettiğin mantık dışı düşünen hayvan kategorisine giriyor..

0|0
    0|0
  • Biz o kadar aciz insanızki herşeyi biz yaptık sannediyoruz ama öyle değil biz sadece sebebiyetiz. Ve hiçbir insan oğlu başka bir insanoğlundan üstün değildir. Hepimizin gideceği yer aynıdır. Zengin fakir ayırt etmeksizin gideceğimiz son yer topraktır.

0|0
    0|0
  • Birde insan canından önemli tuttukları şeyler var.
    2011'de bir hastanın 2 gözü şizofren bir hasta tarafından çıkartılıyor ve yetkililer gayet sakin gelip şizofren adamı kanlı yatağa yatırıyorlar. Niye? Çünkü yatak kirlendi... Kör olan hasta umurlarında değil! Allah bu olayın sorumlularının bin türlü belasını versin gün yüzü göstermesin

0|0
    0|0
  • Senin islam-Mik kafalar yok neymiş kainatın en şerefli yaratığı insanmış ya bir geçin insan da bu dünya da misafir 11 milyon yıl önce yoktu muhtemelen 11 milyon yıl sonra da insanoğlunun kalıntısı kalmayacak. Ama dünya güneş etrafın da bir 5.5 milyar yıl daha dönecek. Daha ne yaratıklar konuk olacak dünya da ne yeniler gelecek ne eskiler göçecek sayısı bilinmez.

0|0
    0|0
    • İsra Suresi 70. ayette "İnsanı yarattıklarımızın birçoğundan üstün kıldık." ifadesi var. Dolayısıyla kimse kafasından yanlış fikirler uydurmasın, Allah'ın buyruğu en doğru olandır.

• @ayotech Ya bu söylediklerinin bir tanesi bilim, mantık , felsefeye sığmayan sözler. haa andersenden masal ha bu. Yok cinmiş yok yanar dönerliymiş yok uçuyomuş kaçıyomuş ya bir gidin ıllaaasen.

• Herkes imanı ölçüsünde anlar. İmanı olmayan da anlayamaz. Allah hidayet versin diyebilirim ancak. Ve bilim çoğu sorunun cevabını bulamamıştır. Gaybı yalnız Allahu Teala bilir. Bilimin de sahibi O'dur ya zaten.

• Tavuk Kaz gibi yumurtlamak isterken bir tarafını yırtmış aynı o olay

2|0
    0|0
  • biz insanlar kendi uydurdugumuz yalanlara inanıp hatta onları din ve kanun edinip kendini diger hayvanlardan üstün gören , doğaya uyum sağlayamayan , amasızca ihtiyacımız olmayanı kazanmaya çalışan bunu yaparkende yok eden bok çuvallarıyız

1|0
    0|0
  • İnsanları yıkan şeyde egoları değil midir?

1|0
    0|0
  • Sistemin icindeki parcalar haline gelmis robotlastirilmis hayvanlar olarak biz bastirdigimiz id lerimizin icindeki takindigimiz sayisiz maskeyle kendimizi karsi canlilara karsi en guzel sekilde pazarlamaya calisan insan kendini bu dunyada herseyden daha cok ozel ve degerli saniyor sanmayada devam edecek...

0|0
    0|0
  • İnsan..

0|0
    0|0
  • Bence yaradan dünyanın kaderini böyle yazmış. Masum dünya ve barındırdığı canlılar egosu içinde kaybolan insanoğlu tarafından yok edilecek..

0|0
    0|0
  • Bir b0k kanks

0|0
    0|0
  • Zoo adlı dizi aklıma geldi bir anda.

0|0
    0|0
  • ben aziz nesin gibi düşünüyorum
    soyadı kanunu çıktığında dedesi sen nesin ki manasında bir soyad koymuş

0|0
    0|0
  • bunu sorgulamak bile başlangıçtır:D

0|0
    0|0
    • neden çapkın kuru fasulye? her zaman ilgimi çeken bir nick olmuştur

• teşekkürler çapkın

• Bence asıl sefillik , kendini diğer insanlardan farklı görmektir.

• Ben hiç bir b*k değilim.

0|0
    0|0
    • Öyle de dememeli, insanoğlu olarak hepimiz Allah katında çok değerliyiz, her ne kadar günahkar olsak da. Zalimler hariç.

• Allah'ın değer verdiğini aşağılamak kimseye düşmez, kendimiz olsak bile.

• Sorma herkes kendini dev aynasında görüyor uzaydan bir bakın dünyaya nokta kadarsınız

0|0
    0|0
  • İnsan ne kadar kucuk olduğunu bilmeli bencede. Youtube a american history vesaire oyle bir nasa videosu vardi. dunyadan 13.7 milyar isik yili uzaklasiyor. hani akillara durgunluk veriyor. bu daha bir hicken bu buyukluktr kucucuk insan. Teslim oluyorsun resmen.

0|0
    0|0
  • Herkes kendini bir halt sanıyor bazıları hariç

0|0
    0|0
  • İnsanız çünkü

0|0
    0|0
    • insansak insanlığımızı bilelim haddimizi aşmayalım

• Haddini aşanlara gitsin o zaman bu cümlen

• Erkekler Devam
    70

Kızlar Ne Diyor 59

• Hayvanlarin, bitkilerin hatta dünyanın insanlar için yaratildigini sacmalayan bir din var ne bekliyordun?

1|0
    0|0
    • Bir insan kendini neden bu kadar aşağılar? Ve daha kötüsü kendine ve doğaya bakıp aklını kullanarak nasıl her yönden en gelişmiş canlı olduğunu anlayamaz ve bu algı yoksunluğunu dine mal eder...

• Hayvanlara ve doğaya benim kadar sevgi beslediğini sanmıyorum. Emin ol. Allah'ı ve dinini sevmeyen yarattıklarına da sahte sevgi besler. Şeytan seni tufaya getirmiş... @cerensaygin11

• komik :D hayvanları yiyerek mi seviyorsun? hayvanların aklı olduğu kanıtlanalı uzun zaman oldu boşuna demiyorum azıcık araştır bilgin edin diye. Ayrıca hadi kendini hayvanların aklı olmadığına inandırdın evrende senden daha gelişmiş varlıkların olmadığının kanıtı nerede? Kendini bu kadar üstün sanma düşünme yetinin sınırlarını zorlamadıkça zavallı gözükmeye devam edeceksin @ayotech uza artık

• Egoist, bencil yaratıklarız. Ne sandığımız boş, görülen köy kılavuz istemiyor. Buraya cici şeyler yazsak ne fayda? söylenenle yapılan farklı oldukça..

0|0
    0|0
  • :) ya ne şeker sormşsn hahah aynn haklısın

1|0
    0|0
  • Hem bütün alemin onda dürülü, hem de uzaktan bakınca bir nokta olan insan da bu zitliklar arasinda ne oldugunu sasirmistir.

1|0
    0|0
  • Çünkü biz insanlar igrenc yaratıklarız :( @BeyazzPudraSekeri @Scre4m

0|1
    0|0
  • Bazen insanligimdan utanıyorum.. Sadece televizyondan olan biteni izleyip ah vahh diyerek iki damla yas akıtıyoruz. Herseye susuyor, herseyi cok cabuk unutuyoruz.. Simdi muhalefetin aciklamalarini dinliyorum da, hala bunu kendi lehlerine cevirmeye calisiyorlar. Bir Fransa olamiyoruz. Birbirimizi yemeyi birakip, birlik olmayi denesek belki bu duruma bile gelinmezdi..

0|0
    0|0
  • Dünya bizim için dönüyor

...

0|0
    0|0
  • Çok guzel bir paylaşım

0|0
    0|0
  • Kendi türümüz disinda her sey saniyoruz.

0|0
    0|0
  • bişey zannetmıyorum horozu gorunce teyzem aklıma geldı aFADFASDF
    sabahın 4dünde horoz vurmuştu asdfasdfasdfasd

0|0
    0|0
    • nasıl yan. :O sırf öttü diyemi

• evet uykusunu bölmüş :D bizim sulalede akıllı bulunmaz :D

• Ben yerlere ara sıra küçücük çöpler atmak dışında bir şey yapmadım 😃

0|0
    0|0
  • Koskoca evrenin, hatta hayvanların bile yalnızca biz insanlar için yaratıldığına inanacak ve düşünecek kadar benciliz malesef

1|0
    0|0
  • Valla ben bişey sanmıyorum 😒

0|0
    0|0
  • Bir art kolay yetismiyor kabul edelim

0|0
    0|0
  • İnsan zannediyoruz.

0|0
    0|0
  • İnsan sanıyoz

0|0
    0|0
  • Valla bazen kendimi bulunmaz hint kumasi sandim olmuyorda degil hani 😅😅

0|0
    0|0
  • Valla bir s*k sanmıyorum

0|0
    0|0
  • wala öyle etrafta horoz çok

0|0
    0|0
  • Aman dünya onlara da kalmaz bigün iner canm ya takma :)

1|0
    0|0
  • Kadınların yüz karası hem cinslerine ihanet edenlerdir. Bu tarz kadınlarla erkekler yuva kurmadan önce iki kez düşünsünler. Zira hemcinslerine ihanet eden eşine ne derece sadık kalır şüpheli.

0|0
    0|0
  • Haklısınız katılıyorum. Kendi sonumuzu kendi ellerimizle hazırlıyoruz, komiğizde doğrusu

0|0
    0|0
  • Herkes kendini sevmeli ama çok ta bir bok sanmamalı mesela ben kendimi çok seviyorum ya canım kendim yerim kendimi❤❤❤❤❤

0|0
    0|0
  • pokkkk :)

0|0
    0|0
  • insann gülüm :)

0|0
    0|0
  • Katiliyorum, ama bunu burda tartişmakta yararsiz, insanlar değişmez

0|0
    0|0
  • aslında o kadar aciziz ki