Universiteden sonra KPSS!!! MESLEKLER ÖLÜYOR MU?

İyi aksamlar. Ben insaat muhendisligini bitirmis bir sahsiyetim. Ancak insaat muhendisligi demek oyle projeler cizip milyonlari cebe koyuyorsunuz demek degil :) butun mesleklere deginmek istiyorum.

4 yil bitti ve ozel sektorde adami s. kt. kleri icin ozele girmek istemiyorum. Maasda tas catlasa 1.5... E kpss calisiyorum. Girdigimiz sinavi herkes bilir. Mesleklerle alakasi olmayan sorular. Yapacak birseyde yok insanlari elemek lazim. Kadroya girecek kisileri nasil sececekler baska bir yol gelmiyor aklima.

Hukuk mesela. Yillarca esit agirligin tip bolumu gibi bakiyorduk. Megersem o da bizim meslekten farksizmis. Onda da cevren yoksa bir avukatin yanina yardimci avukat olarak giriyorsun. Noterligi alman icinde 20 30 gibi bir sene lazim. hakimlik savcilik desen sinavi kazanan arkadasim mulakatta (torpil sinavi) elendi.

Ya tip ya dis hekimi ya fizik tedaviye gideceksin. Eczacilik desen her yerde o kadar cokki. Ve artik iki diploma bir araya gelip eczane acabilecekmis. ilac mumessilleri ise avon ürünlerini satanlar gibi doktorlara ilac tanitimj yapalim diye kirk takla atiyor.

Ogretmenlik guzel meslek. Keske gitseydim ama nasip muhendislikmis. Uzuluyorum ki diplomamizi aldik ama kpss yi gecmeden hala muhendis degiliz.

Hemşirelikde guzel ancak tuttuklari nobetlere ve hizmetlere ragmen birde azar isitiyorlar. Ne yapalim ticarete mi atilalim napalim. Dogru onun icinde biraz sermaye lazim. Sistemimiz cok yanlis. Ben genel kultur genel yetenek cozunce muhendisim. Bir projenin statik hesabini yapinca degil.

Herkesin hayalleri var. Evlilik, is, kariyer vs vs. Yani erkekseniz acikcasi bu yuk daha fazla. Allah hepimizin yardimcisi olsun. Rızkımizdan suphemiz yok ama herkes daha guzeli icin calismiyor mu zaten?

Neredeyse her meslek bitti. Artik ekmek aslanin agzinda degil midesinde bile degil. Aslanin ince bagirsaginda villusler tarafindan emilmek uzere :)

Okuyanlara tesekkurler..

1|0
2|0

En İyi Kız Görüşü

• Dediğin gibi garatisi olan bir tıp diğeri ilahiyat

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• harika yorumladınız, kafanızın karışması da çok normal, bir de çevrenizdeki kişilerin ayrı ayrı farklı farklı beklentileri de olunca, bunalıma girmenizkaçınılmaz, sizi anlıyorum, hayat zor, ne yapacağınız konusunda emin değilsiniz.

0|1
    0|0
    • Kafam karisik ya da bunalimda degilim kardesim sadece dusuncelerimi yazdim :) beni ruh hastasi gibi yorumlamissin :))

• estağfurrullah :)

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...