Evlilik hazırlıkları için ne kadar bir bütçe ayırdınız?

Alt altta toplayınca yeni bir ev kurmak 50.000 TL. . İki tarafın da çalışıp çabalaması gerek. Yeni yuva masraflarını tek bir kişiye yük yapmak bencillik. İki tarafında birbirine destek olması lazım..

Evde kiraysa işler iyice zorlaşıyor..

Sizce, sıfırdan kurulacak 2+1 bir ev için ortalama kaç TL lazım?
Düğün ve nişan masraflarını da düşünerek söylerseniz sevinirim 😊

Tabiki bütçe ama ben farklı fikirleri ve standartı merak ettiğim için soruyorum.

İyi günler dilerim.

• 10.000 den az
    24% (18)17% (8)21% (26)Oy Ver
  • 10.000 - 20.000 arası
    15% (11)11% (5)13% (16)Oy Ver
  • 20.000 - 30.000 arası
    12% (9)19% (9)15% (18)Oy Ver
  • 30.000 - 40.000 arası
    8% (6)13% (6)10% (12)Oy Ver
  • 40.000 - 50.000 arası
    8% (6)9% (4)8% (10)Oy Ver
  • 50.000 den fazla
    33% (25)31% (15)33% (40)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
8|16

En İyi Erkek Görüşü

• B diyorum 😬 Gidip en pahalı sezonda almaya gerek yok 5 ay önce 15bin tl dediği mutfağı dün 4.500 dedi adam 😬

0|0
    0|0
    • 15.000 den 4500 iner mi hiç ya :/ Vardır hilesi hurdası. Sen niye mutfak baktın durduk yere?
      Hayırdır? ?

• İnanması güç ama öyle😂

• güzel seçiyon ama :D

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 15

• Kendi evim olacağı için kira derdi yok.
    Hamdolsun maddi durum iyi.

ALLAH helalinden versin.

2|0
    0|0
  • Artık düğün salonları 15.000 TL den aşağı değil,
    Buzdolabı, Çamaşır makinesi, Bulaşık makjinesi, Televizyon, Mobilya, Koltuk, Kanepe yemek masası, Yatak odası 20.000, TL bunlar eder..35,000 Tl ota b. kada 5000 tl gitse En az 40.000 tl yi gözden çıkarmak gerekiyor

1|0
    0|0
  • Bu kadar yüksek fiyatlar evlenmeyi güçleştiriyor. Daha yapıcı olmak lazım bence. Dünya borca girip unutulmayacak bir evlilik yerine makul bir evlilik ile borçsuz bir hayat daha güzel olabilir bence.

1|0
    0|0
  • Erken yaşta parayi ayırmak iyi yaş ilerledikçe malum bazı şeylerin farkına varamiyor insan artık dediğiniz gibi bencil olmamak gerek iki taraf birbirine ne kadar destek olursa o kadar kuvvet doğar güç doğar herseyin hayırlısı olsun cümleten iyi geceler diliyorum

1|0
    0|0
  • Minumum 50 bin

1|0
    0|0
  • Şimdilik ayırmadım çok erken.

0|0
    0|0
  • bu hayatta herşey kapitalizmin hizmetine... beraber mutlu bir şekilde yaşamak için kurmaya çalışılan yuvalar bile... tiksiniyorum bu düzenden.

0|0
    0|0
  • Düğün iptal etsek Nisan aile arası olsa ev var içini baştan sıfır dosersek ortalama bişeyler gider çok sıkmaz

0|0
    0|0
  • Belli bir bütçe ayırmadım.. Bütçem esnek..
    Bulacağım kızın neyi ne kadar hak ettiğine bağlı..

0|0
    0|0
    • Hak etmeyecek insanı eşin yapmaman tavsiyesiyle. ..

• Öyle evlilik mi olur ya :/ Allah düzgün içine sinecek seni sevecek insanla karşılaştırsın :)

• Amin, inşallah hepimizi..
      Ama işte çocuk sevgisi çok fazla olunca insan "içine az sinen" birini de kabul etmek durumunda kalabiliyor.. :/

• hiç ayırmadım birde ona mı para harcayacam

0|0
    0|0
  • Henüz o kadar kafayı yemedim çok şükür.

0|0
    0|0
  • bir kuruş yok :D

0|0
    0|0
  • ne gerek var düğüne filan ya ben evlilikde düşünmüyom dost hayatı olabilir

0|0
    0|0
  • 3.000.000 milyon lira var hesapta dahada eklemeyi düşünüyorum :)

0|0
    0|0
  • 3 yıl görev yaptım doğuda yemedim içmedim zaten nerde harcayacan :) hayatım pamuk ipliği 24 yaşındayım geldim görevden 4.500 den fazla alıyordum tazminat felen 130 bin felen bir birikimim oldu doğudan geldik maaşım 3.100 oldu zaten doğuda olmasam biriktiremezdim doğu görevinide bitirdim. gönlü birşey de kalmasın diye iyi de oldu basımı eğmedim aklında birşey bırakmadım ne isterse aldım 1 ay sonra düğün var inş 80 e yakın herşey bitiyor geriye kalanlada ev peşinatı verdim kendisi hemşire allaha şükür gücüm kudretim yettikçe yaptım. evin taksitlerinide ben ödeyim lütfen dedi ne biliyim gücüme gider gibi oldu onuda sen benim herşeyimsin herşey yaptın zaten buda benim görevim dedi dedim olmaz. ben evin ihtiyaçlarını karsılarım. sen kendine extra ne istersen gücüm kudretim bu kadar allah herkezi mutlu mesut etsin.

2|1
    0|0
    • Ya ne güzel maşallah :)
      Allah mesut etsin; )

• saol allah razı olsun :)

Kızlar Ne Diyor 7

• Şimdi evlilik hazırlıkları derken herşey dahil mi? Düğünü nişanı ne bileyim işte evi falan hepsi?

1|0
    0|0
    • Ev dahil değil 😄Diğer herşey dahil. Ev de kira diye düşünürsek iyi olur😄

• Valla sırf düğüne (mekana) 10binden fazla gider zaten. İşte gelinlikti damatlıktı zımbırtısıydı o da 4bin-5bine çıkar.

Nişanı nasıl yapacağına da bağlı tabi. Aile arası yapsan yırtarsın ama ona da illa ki bikaç yüz gider.

Bunlar tabi yuvarlak hesaplar ortalama rakamlar.

• dugun ve nısansız 50bınden fazla tutar ev alcaksın bıde ohoo olme essegım olme uzun ve masraflı bı yol o yuzden daha fazla dusunmeyecegım 😂

0|0
    0|0
  • Oha ) Ne gerek var ki bu kadar para harcamaya? Nişan ve düğünlere gereksiz çok para harcanıyor. Onun yerine o parayı kalıcı ve gerçekten gerekli olan şeylere harcamak daha doğru olur.

0|0
    0|0
  • Evlenmek için gün alırsın şık giyinir gider iki imza atarsin olur biter gerisi tamamen sacmalik

1|1
    0|0
  • yapılcak düğüne alıncak eşyaya kiranlancak eve ve tabi ki de gelinin insafına kalmış bir olay

0|0
    0|0
  • Ayirmadim

0|0
    0|0
  • Çok masraflı abimin düğününde 50000 den fazla harcadık sanırım herşey dahil olarak.

0|0
    0|0
Yükleniyor...