Bu durumdan kurtulmama yardımcı olun lütfen?

Arkadaşlar ben üniversite ögrencisiyim. Kendimi ifade etmekte zorluk çekiyorum.Özgüven eksikliginden kaynakli sanirim. Arkadaşlarım bana kötü davraniyor. Acaba ne yapabilirim lütfen yol gösterin.

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• mesela nasıl kötü davranıyorlar?

0|0
    0|0
    • Mesela söyledigim kelimelerle dalga geciyorlar normalde şivemde düzgün neden yapiyorlar anlamadim. Bugün iyi aksamlar dedim onunla bile dalga gectiler cok sıkıntı yaa

• Denerim insallah her sey daha güzel olur Tesekkür ederim :-)

• herşey senin pozitif bakmanla olur bilgin olsun

En İyi Kız Görüşü

• Sen kendine kotu davranirsan baskalari da sana oyle davranir. Once kendinle barismalisin. Kendini farketmemisin. Kendinle ilgili tum ozelliklerini bir dusun. Belli ki icinde, bastirilmis duygular ve dusunceler var. Bu duygu ve dusunceleri bastirman, ozguven dusuklugune sebep olmus. Insanlara hayir demekten, kendi dusuncelerini soylemekten cekinme. Herkesle ayni fikirde olmak zorunda degilsin. Aykiri bir sey dusunuyorsan oyle dusun. Insanlardan onay bekleme. Insanlardan hicbir sey bekleme. Sen kendini nasil gorursen karsindakiler de seni oyle gorur.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Kesinlikle değerlendirmen gerekiyor bence bu önerimi : çağdaş Drama derneğinin yaratıcı drama liderlik/Eğitmenlik programına katılmalısın. Bunu sadece tiyatro ya da oyun olarak düşünme. Benimle birlikte temel aşamayı alan bir ar-ge şefi aynı dertten muzdaripti. Sunum yapmam gerekiyor ama insanlar karşısında konuşamıyorum diyordu
    Eğer o aştıysa sen rahat rahat aşarsın

0|0
    0|0
  • Arkadaşlarını takmamaya çalış üniversitede binbir türlü insan var herkes sana iyi davranacak diye birşey yok bende yaşadım bu tür duyguları ama takmamaya calıs kimseyi değiştiremezsin ve herkeslede iyi geçinmeye calıs bunu yaparken sakın çok yüzlü olayım deme herşey daha kötüleşebilir. Tavsiyelerim bunlar

0|0
    0|0
    • Fazla samimi olmamaya calisiyorum ama kötü davrandiklarindada üzülüyorum

• İşte dediğim gibi takmamaya çalış üniversiteden sonra ayrı ayrı işlerde olursunuz zaten sen kalbini temiz tut onlarla iyi geçinmeye bak yalnıx kalma hala kötü davranıyolarsa boşver gitsin tek basına dur derslerine odaklan eğer bir hata yaptıysan onlara karsı bilemem:)

• Derse geldikleri halde not tutmuyorlar sürekli telefonla ilgileniyorlar ben çabaliyorum not tutuyorum sonra vize final haftasi benden istiyorlar ben salak miyim vermiyorum not felan bu yüzden olabilir mi?

• saç baş gir alayına gider yap

0|1
    0|0
  • Bu duruma üzülüyorum işte... İnsanlarn kötü dvranmasna izn vermemelisin... Kitap oku mesela... Kelime dağarcığın geliştikçe kndini savunablirsn

0|0
    0|0
    • Genelde roman okurum ama pat diye cevap veremiyorum sinir oluyorum

• Icinde fesatlik yok senin...:) sana soylenenlere kulak asma illede cvp verilmesi gerekiyorsa sakince normal cvplar ver bu seni kucuk gostermez aksine seni olgunlastiracaktir...

• Tesekkür ederim:-)

• Sen doğal ol boşver elalemi. Kendin ol kendi kararların olsun

0|0
    0|0
  • Burdan olmaz mesaj at panpa yardım edicem sana

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Kendine güvenmediğini anladıklarından dolayı senle alay ediyolar. Neden özgüvenin yok bişeymi yaşadın seni etkileyen?

0|0
    0|0
Yükleniyor...