Kadına şiddet ve kadın cinayetleri neden var sizce? Buna karşı çıkmak için neler yapılmalı? Neden cezaları indirgeniyor?

Kadına şiddet ve kadın cinayetlerinin nedenlerini irdeleyim.

0|0
3|10

En İyi Erkek Görüşü

• Erkeğin kültürsüzlüğünden kaynaklanıyor,
    Erkekleri sinirlenme şekillerine göre 3 e ayırabilirsiniz.
    1-Sinirlendiğinde kendini ifade edebilen erkekler, ki bunlar lafla halleder herşeyini. Kültürlü erkektir.
    2-Sinirlendiğinde kendini küfür&argo ile ifade eden erkekler, bunlar küfreder rahatlar. Yarı kültürlüdür , tehlike arz eder.
    3-Sinirlendiğinde şiddete başvuran erkekler, bunlar şiddetle rahatlar , Kültürsüzdür , en tehlikelisi budur.

1. tür erkekler genelde ortalama bir kız için "oversize" gelir zekaanlamında, ki elde tutması zordur.

2. tür erkekler yakışıklı ve anlayışlı gözükürler , sinirlendiğinde tanıyamazsınız , kadınların yüzde 90 ı bu tiplere tapar. Zeki erkeklerin aldatıldıkları tiptir.

3. tür erkekler ortalama bir kadın yüzüne bile bakmaz, kültürsüz ve bakımsızdır, genelde görücü usullü evlenirler. Alt tabakayı olşturur. İşte kadınların "görücü usulunden" kaçmasının birinici sebebi bu tip erkeklerdir.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• çünkü kadnlarımız halen 'kıskanma'yı bir sevgi belirtisi zannediyorlar ve ne kadar çok kıskanırsa o kadar çok seviyordur kafasıyla seçimlerini yapıyorlar. hiç abartmadan söylüyorum ki kıskanmak bir psikolojik bozukluktur. hepimizde biraz vardır. bu çoğaldığı zaman tam psikopat olunuyor. ilişkinin başında erkek bu kıskançlığı biraz bastırarak sanki az varmış gibi gösteriyor. ilişki ilerledikçe aslında tatlı gibi görünen kıskançlığın sapıkça boyutlara ulaştığı görülüyor. ama iş işten geçmiş oluyor. onun için kızlarımız bence kıskançlık konusuna dikkat etsinler, kıskançlığın sınırlarını iyi belirlesinler. kıskanan erkek çok kıskanırsa öldürür. bu kadar açık ve net. kıskançlık sevgi göstergesi değildir psikolojik bozukluktur bu da 2.

1|0
    0|0
    • kıskançlık önemli bir boyutu haklısın , başka nedenleri ne peki?

• Ataerkil ve kadini erkege tabii kilmak isteyen bir zihniyet var. Ondan.

1|0
    0|0
    • bu zihniyete karşı duramayan kadınların da oluşuyla tabi emsaller yok sayılıyor

• bizim komşu sürekli içiyor geliyo kadını dövüyor yıllardır böyle poliste bişey yapamıyo kadın evladı için şikayetçi olmuyo

1|0
    0|0
  • Cezaları olmalı

1|0
    0|0
  • Caydırıcı cezalar. Mesela hadım etme, tecavüzcünün cinsiyetini değiştirmek için gerekli cerrahi müdahaleler yapmak veya direkt sallandırmak.

0|0
    0|0
    • eskiden fransada yanılmıyorsam erkeklerin cinsel organını fare ile cezalandırıyorlarmış sanırım

• bence kesılmelı !!!

1|0
    0|0
  • Erkekliği alınsın yeter.

1|0
    0|0
  • çünkü bazen erkekler haklı olabılıyor bana polemık yapma dogru bu
    ha yanlıs dogru kişiye göre degişir ama genel olarak haksız yere öldürülen bir kadının katiline ceza olarak idam falan olmalı ya da hadım edeceksın anlayacak dunya kaç bucak

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• herşeyi tek taraflı incelemek bana dogru gelmiyor

0|0
    0|0
  • Kadina saygi yok cunku

0|0
    0|0
  • İdam getirilmeli

0|0
    0|0