İntiharın sonu kesin cehennem mi?

dünyada yaşamaktan bıkmık kimliğini ve kişiliğini bulamamış veya başka sebeplerden dolayı bunalmış ağır depresyondaki kişi intihar edip ölse sonu kesin ebedi cehennemmidir?

0|0
15|27

En İyi Kız Görüşü

• Evet malesef bir de olmek de kotu dusunsene nefes alamiycaksin iyi kotu yasiyosun su an yasam standartlarini yukseltmeye bak derim senden dahakotu durumdayim emin. olabilirsin hastalik ve yalnizlik insani bitiriyo olumu dusundugum de cok oluyo yaklasik gunde ikiyuz kez ama her defasinda vazgeciyorum

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Burada herkes atıp tutar kardeşim en iyisi cuma namazından sonra hocaya sor ;)

0|1
    0|0
    • ALLAH razı olsun knk intiharı boşver be hacı bak benim babam kaza geçirdi 49 gündür yoğun bakımda sabrın sonu selamettir duam seninle :)

Kızlar Ne Diyor 14

• Hiç kimse intihar eden kişiye cehennemliktir dememeli çünkü kimin nereye gideceğini sadece Allah bilir. İntihar edenlerin cehenneme gideceği Kuran'da yazmıyorsa eğer bu konuda kimse sen cehennemliksin diyemez. Bu konuda bilgi sahibi hocalara danışın bence.

0|2
    0|0
  • Aklını başına al

0|2
    0|0
  • Bunu sadece allah bilir ama allahin verdigi cana herhangi bir sekilde kiymak cok buyuk bir gunah allah çok merhametlidir affedicidir ama boyle biseyi sadece allah bilir affedermi affetmesmi o allahla senin aranda olan bisey

0|2
    0|0
  • Intihar edenin cenaze namazı bile kılınmaz. Günümüzde kiliyorlar ailesine sayıdan dolayi

0|1
    0|0
  • Bunları her yaşayan intihar etse dünya nüfusunun yarısı intihar ederdi... Zaten zamanı gelince öleceksin...

0|2
    0|0
  • Rivayet o yönde

0|2
    0|0
  • evet sonu cehennem sakin yapma kardesim, sabret sabrin soonu selamet..
    namaz kil dua et kurani kerim oku rahatlarsin.. bu gibi durumlarda dualar var onlara bir bakabilirsin...

0|1
    0|0
  • C. Ahmet hocanın dediğine göre edebi cehennem değil çünkü hiçbir müslüman edebi cehennemde kalmaz ama intihar ettiğin zaman cehenneme uğramayı garantiliyorsun

0|2
    0|0
  • Cinnet geçirmedik sürece günah değil diye biliyorum bilinçli yaparsan cenazenin olması bile günah.

0|2
    0|0
  • günah olmasa birçok kişi intahar ederdi herhalde.. bende ederdim.

0|1
    0|0
  • ne kadar inançlısın

0|0
    0|0
  • Evet !

0|2
    0|0
  • Evet

0|2
    0|0
  • depresyondaysan merak etme torpil yapiyorlar

0|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 26

• cübbeli ahmet hocaya göre öyle.. eh o adam atıp tutan cahil bir adam değil.. ömrünü buna harcamış.. şirk koşmak gibidir der.. Allah a ,, senin vediğin canı beğenmedim sen değil ben alıyorum kendi ellerimle.. der gibi olduğun için.. şirkt koşmaktır der.. ve ebedi cehennemdir der.

0|1
    0|0
  • Aklı kaybedip ölürse yanlış hatırlamıyorsam meczuplar için ceza yoktu. Fakat bilinçli intihar eden için af yok ve kıyamet kopana kadar nasıl intihar ettiyse hergün her an o anı tekrar tekrar yaşayacaktır acısıyla ve maalesef cehennem..

0|2
    0|0
  • Hayır. İmanın zedelenmedikçe, kafir durumuna girmedikçe ebediyyen yanmazsın. İntihar dinden çıkarmaz. Sadece cinayet işlemek günahından yanarsın. Ebediyyen cehennemde kalacak olan MÜSLÜMAN yoktur.

0|2
    0|0
  • burada ayrıntılı anlatılmış...

www.baframuftulugu.gov.tr/...an-intihar-(vaaz.aspx

0|1
    0|0

• 4/NİSÂ-29: Yâ eyyuhellezîne âmenû lâ te’kulû emvâlekum beynekum bil bâtılı, illâ en tekûne ticâreten an terâdın minkum, ve lâ taktulû enfusekum, innallâhe kâne bikum rahîmâ (rahîmen).
    Ey îmân edenler (âmenû olanlar)! Birbirinizin mallarını batılla (haksızlıkla) yemeyin, ancak sizin rızanızla yaptığınız ticaret hariç. Ve kendinizi (ve birbirinizi) öldürmeyin (intihar etmeyin). Muhakkak ki Allah, size karşı Rahîm'dir.

4/NİSÂ-30: Ve men yef’al zâlike udvânen ve zulmen fe sevfe nuslîhi nâra (nâren) ve kâne zâlike alallâhi yesîrâ (yesîran).
    Ve kim bunu düşmanlık ve zulümle yaparsa, o taktirde biz onu yakında ateşe yaslayacağız. Ve işte bu, Allah için kolaydır.

0|1
    0|0
  • Yani, olabilir

1|2
    0|0
  • 2 yıl önce tv de böyle bir tartışma vardı.
    Din konusunda master yapmış hocalar dediki.
    İnsan kendi canına kıyamaz kıyması için aklını yitirmiş olması gerekir.
    Yani delirmiş bir kişi kendi canına kıyabilir.
    Günahı yokmuş, günahı varsada ben duyduğumu söyledim.

0|1
    0|0
  • Allah-u Teala bilir ancak.

0|1
    0|0
  • İnancına bağlı.

0|1
    0|0
  • Kisilik bozukluluğu değil aklı dengesi yerinde olduğu sürece ne sebeple olursa olsun cehennemdir sonucu

0|1
    0|0
  • Allah bilir burda fetva çıkaracak kimse yok ama bildiğim kadarıyla cehennem..

0|2
    0|0
  • Haram olan herşeyin sonu cehennem.
    "İntihar haramdı, bizde yüzümüzü astık."

0|2
    0|0
  • cehennem diye birsey var olmasi kesinmi?

0|1
    0|0
  • arkadaşım iyi niyetli intihar olamaz
    Allahın kaderine karşı gelmek ona şirk koşmak gibidir
    buna göre hüküm verileceği bildirilmekte

0|1
    0|0
    • Fakat Allah bilir ben fetva veremem

• benimkisi imkansız çünkü bende kimlik bozukluğu var şeriat ülkelerinde ancak rahat edebilirim

• Allah yardımcın olsun
      Allah şifalarını nasip etsin
      sen genede sabırlı ol
      Sabredenler ol

• sen mi verdin o canı alıyorsun

0|2
    0|0
  • Aynen oyle allahın verdiği canı sadece allah alır

0|1
    0|0
  • Onu allah bilir

0|1
    0|0
    • yaşıyorsam sebebi intiharın sonu ebedi cehennem diye

• Ya cehennem diye biliyoruz hepimiz allah afet sin intihar edenleri ama allahın verdiği canı insanın ne kendisi nede bir başkası alamaz o yüzden sehitlere yüksek mertebe verildi

• Kesinlikle sonsuz cehennem

0|1
    0|0
  • evet

0|1
    0|0
  • mantıklı düşünürsen evet çünki allah kullarına kaldıramayacağı yükü yüklemez elbet aydınlık günlerde gelecektir

0|1
    0|0
    • benim için saadet dolu günler imkansız :/

• abi allah bir kapıyı kapatıp diğerini açar baksana bir bakıyor insan uzun zaman beklediği şeyin zamanı geliyor ve ona erişebiliyor kpss sınavına girdiğini düşün nekadar puan alırsan okadar yüksek mevkidesin :)

• gidip gelenlerle konuştum ben nereye gittikleri kesin olmuyormuş

0|1
    0|0
  • Ölümden sonrası yalan olum ahsj

0|1
    0|0
  • Aynen. Yanarsın 😈

0|1
    0|0
  • Kanki kombine bilet sira beklemeden direk atla assaya boşuna sirat köprüsüne gidip sira bekleme

0|1
    0|0
  • evet kesin cehennem :/

0|1
    0|0
  • Belli olmaz

0|1
    0|0
Yükleniyor...