Evlatlık bebek hakkında görüşleriniz nelerdir?

Çocuğunuz olmuyor farz edin. Eşinizden ya da sizden kaynaklı. Evlat edinmeye bakış açınız nedir?

0|0
22|37

En İyi Erkek Görüşü

• Eşimden kaynaklı ise boşar, başka kadınla evlenirim. Benden kaynaklı ise tedavi olurum. Erkek kısırlığın tedavisi varmış diye biliyorum. Ama tedavi olmasam kaderime lanet edip, kadına boşanmayı teklif ederim red ederse yinede evlatlık düşünmem. Zaten çocukları ısınamıyorum. Hal böyle olunca, başkasının çocuğunu hiç sevemem.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• müslümanım erkek olursa benim için kız olrsada eşim için sıkıntılı oluyormuş bu durumda bilemiyorum ama süt annesi olacak şekilde bir çocuğu evlatlık edinmek iyi fikir olabilirdi bunuda yapamazsam giderim yetimhaneye birebir ilgilenirim onlarla ziyaret ederim.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 36

• Evlatlık olduğumdan şüphem var.
    Alırım eşim istesin yeter.

0|0
    0|0
  • İlla çocuk şart mı?

0|0
    0|0
  • Pekala mümkün
    Eniştem kaynaklı sorundan dolayı teyzemgil kız çocuğu evlat edinmişlerdi. Gerçi ben seneler sonra öğrenmiştim o ayrı konu. Çocuk öğrendiğinde de dünyaya bakışı değişmişti.
    Belli bir yaşa gelene kadar söylemesenizde sonrasında mutlaka haberdar edilmeli.

0|0
    0|0
  • daha iki hafta önce sevdiceğim bana aynen şunu söyledi; Ya mert çok korkuyorum sana babalık bahşemeyeceğim diye. Bende dedim ki ben seni sevdim bana vereceğin herhangi bir şeyi değil olmazsa bizde bir çocuğu evlatlık edinir onu topluma kazandırırız dedim ağladı minnak ya :/

0|0
    0|0
  • Tüp bebek vs her şeyi denediysek. Evlat edinilebilir.

0|0
    0|0
  • Kendi kanımdan olsun ki gerçek sevgiyi göstereyim. Ama çocuk olmuyorsa; olabilir.

0|0
    0|0
  • Neden olmasin ki kendi kanindan olmasada evlat evlattir sonucta ve biraz düşününce o cocugun bir yuvaya ihtiyaci oldugunu kim istemez ki bir cocuga umut olmayi

0|0
    0|0
  • istemem cocuklari sevmem pek kendi cocugum olursa baska

0|0
    0|0
  • iyi bisidir

0|0
    0|0
  • Evlat edinmeyi isterim
    Ama esimde isterse tabi

0|0
    0|0
  • şu an erken olmasına rağmen yine de olası o ihtimali de konuştuk, olumlu bakıyoruz ikimiz de

0|0
    0|0
  • Şahsen ileride planladığım birşey. Tabi karşı tarafa da bağlı :D Şahsi düşünceme göre başkalarının sorumsuzluğunun ya da kaderin bedelini ödeyen miniklere bir aile sunmak en büyük iyiliktir bence.

0|0
    0|0
  • olumlu bakıyorum.

0|0
    0|0
  • Öyle bir durumda yapılacak en iyi şey.

0|0
    0|0
  • Bilmem. Ama cuma namazında bir vaaza denk gelmiştim iki yıl önce o işler öyle değilmiş. Yani her ne kadar evlatlık olsada ilerde erkek ya da kız yetişkin olunca evlatlık olmadığından farklı şeyler tezahür edebiliyormuş ama aile içindeki bu tür ilişkiler toplum gündemine gelmez çünkü bildiğin sır gibi saklanır insan derinliklerinde

0|0
    0|0
  • olmaz.

0|0
    0|0
  • olur sahipsiz bir bebeği büyütmek annesi babası saymak kendini güzel bir duygu olsa gerek...

1|0
    0|0
  • Evlatlık edinirim

0|0
    0|0
  • Olabilir adamım. Neden olmasın?

0|0
    0|0
  • Çocuğum olmuyosa yapmayız

0|0
    0|0
  • Gayet super olumlu.

0|0
    0|0
  • İyidir. Edinebilirim

0|0
    0|0
  • edinirim

0|0
    0|0
  • Bundan daha iyi bir hayır işleyemesşniz

0|0
    0|0
  • Olmuyorsa olmuyordur vardır yaradanın bir bildiği evlatlık bilemiyorum

0|0
    0|0
  • Muazzam bakiyoruz.

0|0
    0|0
  • Kesin olmuyorsa alirim yani

0|0
    0|0
  • olabilir

0|0
    0|0
  • Kendime az gelim edinmeyi süşünüyorum (annesi ile değil onla uğraşmak sevmek en mantıklısı)

0|0
    0|0
  • bir yavruya sahiplenmek kadar güzel ve hayırlı bişey yoktur

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    6

Kızlar Ne Diyor 21

• evet düşünürüm

0|0
    0|0
  • istemem

0|0
    0|0
  • Ya ben çocuğum hep canımdan kanımdan olsun istemiştim. Birde evlatlık olan çocukların ailesi seneler sonra hep ortaya çıkıyor çoğunlukla o konuda tereddütlüyüm biraz bilmiyorum açıkcası :/

0|0
    0|0
  • Bebeğim olsa bile evlatlık düşünüyorum

1|0
    0|0
  • Evlenmezsem daha 1 yılı aşmamış bir kız çocuk almak istiyorum. Bence gerçek çocuktan farkı, sadece kuçucuk bir kromozom parçası... Seviyorum çocukları, evlatlık, oz, siyah, beyaz, sarı...

0|0
    0|0
  • kesin olmuyor ihtimali bile yoksa olablir. .

0|0
    0|0
  • Çocuğum olmazsa evlat edinirim.

0|0
    0|0
  • mezhep olarak şafi mezhebinden olduğum için sıkıntılı. erkek evlat edinirsem belli bir yaşa geldikten sonra eli elime değse bile abdestim bozulur. eğer kız alırsam aynı şekilde eşim içinde geçerli.. ama ALLAH göstermesin çocuğum olmazsa düşünebilirim sanırım

0|0
    0|0
  • Eşim de kabul ederse isterim. Belki öz annelik duygusunu yaşayamam ama bir çocuğu büyütmek ona kendinden birşey aşılamak güzel bir duygu bence

0|0
    0|0
  • Evlat edinirim. En büyük hayalim zaten. Çocuğum olsa da evlat edinmek istiyorum.

0|0
    0|0
  • Olur 😊👍

0|0
    0|0
  • Yani olabilir de ilerde çok drama bağliyo işler

0|0
    0|0
  • ben iş sahibi olduktan sonra tek başıma evlat edinmek istiyorum yani eğer çopcuğunuz olmuyorsa veya evlenmek istemiyorsanız iyi bir seçenek sonuçta ne olursa olsun onu öz evladınız gibi büyütecekseniz sorun yok

0|0
    0|0
  • pozitif. olur yani

0|0
    0|0
  • bebegi olmayan aileler için alternatif çözüm

0|0
    0|0
  • Ben olsam isterdim fark etmez sadece kendi kanından olması ordakilerde can

0|0
    0|0
  • Evlat edinirim. Bence gayet güzel bişey evlat edinmek.

0|0
    0|0
  • Kararsızım ama olabilir gibi.

0|0
    0|0
  • edinirim. Niye onlar evlat değilmi

0|0
    0|0
  • Cennete gitmen için bir sebep olur.

0|0
    0|0
  • edinirim