ANNEMLE BABAMI DÖVDÜM. SİZCE?

Küçüklüğümden beri psikolojik olarak beni bitirdiler. Onlar yüzünden heryerde mutsuz hissediyordum. Hayattan bıkmıştım. Ölmenin düşüncesi bile güzel geliyordu. Sonra bir gün baskılara dayanamadım ve babamı dövdüm ve hiç acımamıştım. Sonra annem bana sopayla saldırdı ve onun elinden sopayı alıp onada biraz vurdum. İnanın çok rahatladım ama sonra birkaç gün sonra çok ama çok vicdan azabı çektim ve hala çekiyorum. Siz ne düşünüyorsunuz?

0|1
12|17

En İyi Erkek Görüşü

• Yorum yazanların neredeyse tamamı saldırı içersinde! Nasıl yaparsın bunu adi insan vicdansızz gibi yorumlar yapmış.
    Arkadaşlar bu yorumlar bizi ileriye götürmez. Derdini bizimle paylaşan arkadaşımız bu durumdan rahatsız olduğunu açıkça dile getirmiş. Bazen istemediğimiz ileride pişmanlık duyacağımız hareketler yaparız. Yaşadığımız o anki duruma ve psikolojimize bağlı olarak tepkilerimiz kişiden kişiye değişiklik gösterir.
    Saldırı ve hakaret içeren yorumlar yapmak yerine bu noktaya kadar gelinmesine sebep olan neydi? Şu an ne hissediorsun gibi sorularla çözüm aramayı ben daha doğru buluyorum. Problemin sebebini öğrenirsek ona göre çözüm üretebiliriz.
    Yanlış yapan insanarı dışlamak yerine doğru yolu öğreterek topluma olumlu bireyler kazandırmalıyız!
    Anlayana...

1|0
    0|0
    • %100 hak veriyorum

• Ama bilinçli yaptıkları kötülüklerin bir bedeli olmamalı mı? Tabiki bu bedel onları dövmem olamaz ama yine de bir şekilde onlara ders vermem gerekmiyor mu?

• Sorun yaşadığın ailen olduğu için hayır bir bdeli olmamalı. Öç almak kin beslemek iyi bişey değildir. Bu problemi iletişim kurarak çözmen gerekir. Konuşatak çözemiyorsan ailenden yani problemin kaynağından uzak durmalısın. Ailen olduğu için komplr çıkaramazsın. Yaptığını yapacağını düşünerek yap. İleride pişman olacağın davranışlardan kaçın

Kızlar Ne Diyor 12

• Biraz ona vurdum biraz buna
    sonra üstüne leblebi

0|1
    0|0
  • İnşallah trollsündür vicdansız insan !!!

1|1
    0|0
  • bir psikiyatristle gorusmende fayda var senin gibi bir cocugum olucagina hic olmasin daha iyi anne babaya el kaldirmak ne demek ya ne olursa olsun onlar senin anne baban hic aile terbiyesi almamissin

0|0
    0|0
  • Günahın çok büyük Cehennemliksin sen

0|0
    0|0
  • Cok vicdansizlik yapmissin. Bence özür dile onlardan.

0|0
    0|0
    • Ben bazen diyorumki keske ölselerdi bir şekilde ve ben onları görmek zorunda kalmasıydım. Ya da diyorum keske ben ölseydim de bunları yaşamasaydım. Ben onlarla anlamaşmak için çok uğraştım ama beni bir fazlalık bir yük olarak gördüler.

• Hastasın git ve tedavi ol 😒

0|0
    0|0
    • Bence onlar hasta. Anlamaya çalışmadan yargılamanın kimseye faydası yok

• Kelimeler kifayetsiz.

0|0
    0|0
  • Anne baba seni dovsun ama SEN ONLARA NASIL VURURSUN? onlar hem sever ve kizarlar onlarin gonlunu degil okadar cok sey yapki😪 Inanki bagzi insanlar var anneleri babalari yok ben annemi gormeden yasiymam vurma Şu an cok uzuldum ama git ONLARA saril

0|0
    0|0
    • Ben bazen diyorumki keske ölselerdi bir şekilde ve ben onları görmek zorunda kalmasıydım. Ya da diyorum keske ben ölseydim de bunları yaşamasaydım. Ben onlarla anlamaşmak için çok uğraştım ama beni bir fazlalık bir yük olarak gördüler.

• Oyle olduysa artik sende bir yolunu bul ama ol ya da olun diye laf deme lutfen 🙏🏻 bak yasiyoruz biz allah bunu istemez boyle yapma uzme kendi ni

• Üzülmemek elimde değil. Ben her şeye rağmen onları çok seviyorum. Zaten çok sevdiğim için çok daha fazla kırılıyorum. Vicdanıma hesap veremiyorum.

• Çooook kötüsün!!!

0|0
    0|0
  • Umarim trolsundur insallah yoksa adam bile değilsin yaziklar olsun sana

0|0
    0|0
  • iyi yapmıssin mk ne vicdani str et aileni sktr et kndi hyatna bak aileler dunyanin en iren c seyi

0|0
    0|0
  • ozur dilemeniz gerekir:(!!!

0|0
    0|0
    • bir özürle olaylar unutulmaz. Hem beni o hale onlat getirdi ve bundan zerre miktar çekinmediler. Büyük bir zevkle beni o hale getirdiler.

• İlgin için teşekkür ederim. Evet ayrılıcam evden ama bir sene falan sonra. Şu an durumlar müsait değil. Hatta 1.5 seneyi bile bulabilir.

• allah yardimcin olsun

Erkekler Ne Diyor 16

• Yaşıyormu annenle baban yaşıyorlarsa ayaklarına kapan helalliklerini al çok büyük bir günah işlemişsin egerki onlarla helaleşmeden onlar ölürse allah korusun gidecegin yer cehennemdir nekadar ibadetin hayırn olursa olsun sana hic bir faydası olmaz senide allah ıslah etssin bence zaman kaybetmeden helalliklerini al

0|0
    0|0

• Zamaninda hatalari olmus anlasilan ki sen bu kadar hircinlasmissin. bir daha aynısını yapma gönüllerini al bence.

• Anne babanız sizi evire çevire dövse bile sesinizi çıkarmamanız gerekir. Özür dileyin helallik isteyin, size yaptıkları beddualara tövbe etmelerini isteyin. İnanın bu çok zor olacaktır. Amaaa karşılığını aldığınızda yaşayacağınız rahatlığa fazlasıyla değecektir. Evlat üzerinde anne babanın çok fazla söz hakkı var. Yanlış yapmışsınız. Ne kadar çabuk geri dönerseniz hayatınız o kadar çabuk düzene girer. Anne baba duası eşsiz bir hazinedir. Elde edene kadar sesinizi çıkarmayın alttan alın.

0|0
    0|0
  • bunu kamerada gormek isterdim dusuncem neutral

0|0
    0|0
  • Trollsen hiç komik değil troll değilsen de hiç normal bişey değil her ne kadar kötü ilişkiniz olsa da onlar seni büyütüp bugünlere getiren insanlar nankörlük yapmaya hakkın yok

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • Suçu annen başlatmış... Çocuğu anne egitir ve örnek olur
    Sende yetişkin olgun birisin ve sende suçlusun Şu an

0|0
    0|0
  • Kardeşim gideceğin yer belli bari business uçmaya bak he bu arada havayolu şirketi tek birtane var oraya giden cehennem hava yolları şimdiden iyi uçuşlar sana ;)

0|0
    0|0
  • Gtune kazık sokacaklar öbür tarafta yandın eheheheueh

0|0
    0|0
  • Özür dile...

0|0
    0|0
  • Gün gelir anne ve baba nin topragini opersin gururuna yediremezsin. Tek bir gercek var oda ikisinin golgesi yeter allah onlari basimizdan eksik etmesin..

0|0
    0|0
  • Evlatların da bir gün sana aynısını yapar umarım.

0|0
    0|0
  • Kardaş valla senin ne yaşadığını biz bilemeyiz nasıl bir anne baban var ya da anne baban sana neler yapıyor ne durumda'sın bilemeyiz. Her anne baba süper bir anne baba olamıyor doğru ama hiç bir zaman anne babaya ne olursa olsun el kalkmaz. Onlar birgün vefat eder o zaman için gider bidaha onları görmemek var. Herkesin kimi zaman fikir uyuşmazlığı oluyor .

0|0
    0|0
    • Haklısın ama beni o hale onlar getirdi. Tabiki ne hale getirirseler getirsinler yaptığım hata ama onların binlerce hatası var. En basiti bana hep düşmanlık eden bir annem var. Beni anlamaya çalışmadan yargılayan. Akıllı insanı deli eder o. Onun gönlünü almam imkansız çünkü bir kere pasta almıştım. O ortamda öyle sözler ettiki yerin dibine girdim ve pastayı aldığıma pişman oldum. Ben o günden beri ondan ümidimi kestim.

• Neler söyledi sana? Ayrıca başka kardeşin yok mu tek çocuk'musun cimcime?

• Tek çocuk olmamın ya da olmamamın bir önemi var mı?

• Seni suçlayanları pek fazla takma piskolojik olarak çok etkilenmişsin burada sorun sende değil ailende yetiştirememiş herkes hata yapar ama ailene yüz cevirme gönüllerini al

0|0
    0|0
  • hastaneye gir bir süre orda kal insanlara zarar vermeye ne hakkın var onların suçu ne

0|0
    0|0
    • Onlar beni o hale getirdi. Dövselerdi bu kadar kötü olmazdım. Ben onların çocuğuyum. Bana bir canavar gibi olacağım kadar kötü davranmaya ne hakları var?

• Tamamen taraflı yazıyorsun. Senin ailen böyle değildir eminimki. Hiçbir çocuk anne babasını dövecek kadar karaktersiz ve kötü biri değildir zaten. Eğer o çocuk böyle bir hata yapmışsa onun yaşadığı yıkımlara bakılır. Sen beni suçluyorsun ama savunduğun taraf sütten çıkmış ak kaşık değil.

• Din kitaplarını oku seni savunan haklı oldugunu gösteren her hangi bir kanıtı bulabilirsen at bana

• Anlamaya çalışıyorum seni.. Evet yaptığın iyi değil. Ama bir hata yaptın. Psikolojik zorluklarınla alakalı olarak.. Büyük bir hata olabilir.. Bir psikoloğa görünebilirsin kendini daha iyi hissettirecek ve yaptığın şeye karşı yaşadığın pişmanlığı dindirmeyi başarabilecektir..

Onların bu olaydan sonra olaya ve sana bakışları nasıl ne derecede bilmiyorum, ama keyfinden yapmadığını kanıtlamak için onlara her şeyi sakince oturup açıklamalı, ve bir özür dilemelisin diye düşünüyorum. Ben de benimkilerin çok hatasını gördüm. Bazen ben de çok zorlandım ama şunu da biliyodum ki, yine de bu yaşa kadar beni karşılaştıkları zorluklarla en iyi şekilde getirmeyi başarabilen onlar. Seninkilerde de durum böyledir diye düşünüyorum. Belki sen farkında değilsin ve farkında olamamamız normal. Ama çaba sarfediyorlar.

Sen yaptığın şeyin yanlışlığını biliyorsun ve buradaki seni lanetleyen yorumları ciddiye almana gerek yok bu yüzden.. Sadece, destek al, rahatla, onlarla konuş.. Onları hala seviyorsun, onlar da seni seviyor.

Her şeyi değiştirebilirsiniz. Ama senin rolün önemli burada.

0|1
    0|0
    • Çok haklısın ama hangi annr çocuğuna nedensiz nefret besler? Benim yıkılışımı fark edemeyecek kadar benimle ilgisiz kaldılar. Bende bazen benden uzak dursunlar diye soğuk davrandım ama eskiden onlara en çok muhtaç olduğum zamanda bir tekmede onlar atmıştı. Yoksa ben aileye çok önem veren birisiyim. Ben bazen diyorum ben bile bunları yaptıysam, benim yerimde başkası olsa ya intihar ederdi, ya da onları öldürürdü. Çünkü ben arkadaş ortamında da belli, milletin alay ettiği kişiye, dışladığı kişiye bile acıyıp merhamet gösteren birisiyim. Menfaatletimi yeri gelir geride tutarım. Karşıdaki insan çok ama çok büyük fedakarlık yaparım. Ama işte nasıl canavarlardan doğduysam, tüm iyi karekterime rağmen çok ama çok büyük bir hatanın içine düştüm.

• atadır el kalkmaz... dıye ogrettı buyuklerımız ben saygımda kusur etmedım ama saygısızlık edıp anneme babama terbıye edemem madem memnun degılsın yasını basını aldınsa cek gıt kardesım dövmek nedemek

0|0
    0|0

Yükleniyor...