Şeriata çoğu kişi karşı ama müslüman neden karşı?

Şeriat Allah'ın kanunlarıdır kafire toplumu alakadar kurallar dışında bir yaptırım uygulanmaz örneğin hırsızlık miktarına göre diyet veya parmak el kesimi bu kafirede uygulanır müslümanada
Müslümanların hayatlarını ilgilendiren konuya karışır örneğin 2 bekarın zinası şahit sunulmaz ise yaptırımda uygulanmaz şahitler öyle sokaktan geçen sıradan bir adam olamaz sözüne güvenilir halk tarafından emin olarak kabul edilen kişilerdir yani sen millet tarafından yalancı biri isen şahitliğin doğruda olsa kabul edilmez
ayrıca hiç bir yönetici dokunulmazlık hakkımız var diyemez mahkeme tarafından suçlama çıkardıysa yargılanır
tecavüzcüyü idam suçundan yargılar
katili idam suçundan yargılar
haini idam suçundan yargılar... diye giderki bunu istemeyen bunlardır peki siz niye istemiyorsunuz
kendi kanunlarını bile okumayan bir toplumuz kalkmış okumadan Allah'ın kanunun istemem diyorsunuz okuyun ondan sonra karar verin

0|0
2|4

En İyi Kız Görüşü

• Bana ne gibi faydası var öncelikle açıklar mısın türkiyedeki cumhuriyet bile yeterli değilken... cahil toplumlar dinle yönetilir. Şeriatla falan uğraşıcağınıza farklı yabancı dillerle ilgilenin tarihle ilgilenin kitap okuyun sanatla ilgilenin ufkunuzu genisletin. Bunlar bos isler

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• o müslümanlar şeriat a karşı değildir
    şeriatın türkiyede uygulanmasına karşıdır

türkiyeye şeriat gelirse bu Allah (cc)'nin şeriatı olmaz

kendi uydurduğumuz bir şeriat olur
    sonuç iran gibi olur

türkiyede bunu uygulayacak, yerine getirecek kimse yok

bu saatten sonra şeriat hiçbir yerde sağlıklı işlemez

0|0
    0|0
    • tamam topluma getirme ama en azından hukukun bazı düzenleme kurallarına ekle 20 kişiyi öldüren adam hapiste besleniyor idam edilsin tecavüz edip öldürmüş idam edilsin neden besleniyor sonra vergilerin bir kısmına getirsin mal varlığına göre vergi alınsın halk milekvekilleri yargılanabilsin ha diyince gelmesin ama gerekli olan onlarca kanunun var hırsızlık hat safada adam çalıp öldürüyor 3-4 yıl sonra af serbest sal bu mudur yani

Kızlar Ne Diyor 1

• Kesinlikle şeriatın gelmesi taraftarıyım. İnanan insanın fıtratına en uygun yönetim biçimidir. Hainler haksızlar günahkarlar şeytanın emirlerine itaat etmelerini zorlaştıracak şeriatı tabiki istemezler. Hak olan şeriattır.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Katılıyorum 👏👏

0|0
    0|0
  • Valla ne desemki :) herkes müslüman ama lafta :)

0|0
    0|0
    • he bide kızlar kadınların hakkı bitiyor diyor okumadan sallıyor işte
      bidefa o kocasını bana yemek yapmadı beni yıkamadı beni giydirmedi diyerek Şeriat kanunlarına göre şikayet edebiliyor ama nerde onlarda araştırma kadınlar hergün dövülsün üzerine 3 kadınla daha evlensin falan filan doldurmuşlar hep

• türkiyenin şuanda yarıdan fazlası giderek yobazlaşıyor emin olabilirsin

0|0
    0|0
Yükleniyor...