Fikrinize çok ihtiyacım var?

Rica ederim alay etmeyin, aglayarak yaziyorum. Size kısaca derdimi anlatıp fikir almak istiyorum. Benim bir ablam var daha önce de bahsetmiştim. Düşmanca tavırları var. Hiç bitmek bilmiyo. Sürekli insanların içinde rencide etme peşinde. Sürekli hakaret ediyo. Kambur diyo, göze bak gözüne sıçayım diyo, şu tipine bir bak cüce diyo (Ama benden bir cm kısa), sen erkeklerle yattın üniversitede diyo (asla böyle bir durum yok), eski sevgilinin evine gittin diyo. Ve daha bir sürü şey. Bir sürü iftira. Ne yaparsa yapsın annem de hep arkasında zaten. Zaten çok yanyana gelmemek için odamdan çıkmıyorum. Ama bazen ben de bunalıyorum. Yanyana geldiğimizde sabrımı zorlamak için acayip derecede üzerime geliyo. Susuyorum susuyorum ama bir anda bağırıp çağırınca haklı oluyo yine kendisi. Benim dayanacak gücüm yok arkadaşlar.
Sizden ricam bana bir akıl verin ne yapayım! Nasıl sabredeyim? Arkamda olan kimsem yok. Ne annem ne kardeşlerim. Babama da söyleyince zaten laf dönüp dolaşıp iş bulamadığıma geliyo. İyice bunalıma giriyorum. Siz olsanız gerçekten ne yapardınız?

0|0
6|24

En İyi Erkek Görüşü

• biran önce iş bulursun inşalah böylelikle akşamdan akşama görüşürsünüz zaten allah yardımcın olsun ama seni allah yaratı kusurların olabilirki hepimizin var kusrun vardır demiyorum olabilir diyorum allah beğenip yaratmışta kulunamı düşmüş beğenmemek sabret biraz daha gün doğmadan neler doğar

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ben tek çocuğum ama babam hep şunu der "kardeş kardeşin ölmesini değil sürünmesini ister". Sakin ewliligi kaçış olarak görüp hata yapma.. bunalima girme numarasi yap.. ha bire agla.. misafirlerin yaninda annem de beni hic sewmez sanirim ewlat edinmis beni we pisman olus diyip gülümse.. vicdan yaptiricak dusundurucek seyler yap iste..

1|0
    0|0
    • Aslında bir ara kaçış olarak gördüm. Ve o zamanlar sevdiğim insana iki ay içinde evlenelim dedim. Allah beni korumuş ki o insan da çıktı gitti hayatımdan zaten. Bahaneler, yalanlar, dolanlar... Bu sabah farklı uyandım. Güçlü olmaya söz verdim. Burda herkes yanılmıyo ya dedim. O yüzden herkesin söylediği gibi elimden geldiğince umursamamaya karar verdim. Sizin gibiler iyi ki varlar. Ne garip hiç tanımadığım ilden tanımadığım insanlar derdimi anlayabiliyo. İyi ki varsınız.

• canım inşallah sorunlarin çözülür Allahin izniyle.. ama şu da aklinin bir köşesinde bulunsun.. belli ki kiskaniyor seni.. bu yüzden ileride ewlenecegin insanla ablanin samimi olmasina izin werme..

Erkekler Ne Diyor 23

• Ben olsam kızgın demirle 'Eeeh, sıktın ha ak bücürü, erkeksizlikten bana mı sardın (anneanneme sürekli eleştiride bulunan büyük teyzeme annemin ettiği bir laftır bu)' der, tehdit ederim.

Sinersen hiç kesmez bunu. Böyle tipler genelde kendi aşağılık komplekslerini etrafındakileri aşağılayarak aşmaya çalışırlar.

Aslında ablan anlattığına bakılırsa aşağılık biri. Alınma, ablan diye aşağılık diyorum, senin ablan olmasa ondan ala kaltak olmazdı.

0|0
    0|0
    • Evet benim ablam olduğu için öyle değil. Ama dikkat edin konusmalariniza. Hakaret etmeyi ben de biliyorum.!

• Nben sana daha oncede söyledim kardeşim eyvallah etme ablanda olsa. Hak edene hak ettiğini ver dik dur.

1|0
    0|0
    • Dik duramıyorum kardeşim. Sabrın sonunda ya ağlıyorum ya bağırıp çağırıyorum. Ben bunları hak edecek ne yaptım diyerek de isyan ediyorum. Günaha bile giriyorum.

• Girersin bende çok girdim. Ellerim yaradan geçilmezdi. Her türlü baskının odak noktasında ben vardım. Çok dayak yedim babamdan, amcalarımdan ama şu an kimseye eyvallahım yok olmadığını görüncede seslerini çıkaramıyorlar.

• Bence onları hiç takma en iyisi bu

1|0
    0|0
    • Ben bazen onu değil de sanırım kimsemin olmayışını, kimseye derdimi anlatamamayi takiyorum

• Allah yardımcımız olsun

• Amin 😄😄

• Boyle kardeslikmi olur ihanet lan bu bir insan kardesine nasil boyle davranabilir aklim almiyor allaha havale et allah herkezin yar ve yardimcisi olsun umudunu kaybetme. kendimden sorguluyorum bir insan sevdikleri ve ailesi icin yaşar ve onlar icin acımam ezer gecerim cok uzuldum simdi :(

0|0
    0|0
    • Nspicam ben ya. Şunları okudukça ağlama krizine giriyorum! Bu adalet mi simdi !

• Sağol kardeşim

• Hayırlı Geceleriniz Olsun...

• Açığını arardım

1|0
    0|0
  • Ben olsan hiç kaale almam dedikleri bir kulağımdan girip ötekinden çıkar.
    Kesinlikle muhatap olmam, kafayı sıyırmışla

1|0
    0|0
    • Nasıl sabır gösterirdin. Evden uzaklaşarak mı mesela? Annenizin göz göre göre onu hep haklı görmesi zorunuza gitmez miydi?

• ALLAH yardımcın olsun

• Evdekilere çaktırmadan çöpçatanlık yap

• Allaha dua et ve namaza başla gerisi çözülür.

1|0
    0|0
  • o evden kurtulmaya bak

1|0
    0|0
    • Nasıl olacak bilmiyorum ki

• koca bulur evlenirmisin kaçarmısın iş bulup başka eve mi çıkarsın bilemem sen hayatına göre şekillendir

• Is bulur bulmaz ayrilican evden kendi hayatini kurucan

1|0
    0|0
  • ben arkandayım senin

1|0
    0|0
  • gece yastığı yüzüne kapa bitir işini ;)

1|0
    0|0
  • Biran Önce Öyle Bir Ortamdan Uzaklaşmaya Çalışırdım Hiçbir Insan Fiziki Özelliklerinden Dolayı Alay Konusu Edilemez ALLAHIN Yarattigiyla Alay Etmek Kimin Haddiymis Ablaniz Saçma Birisi Galiba Kusura Bakmayın Böyle Dediğim için... Bu Arada Ne Okudunuz

0|0
    0|0
    • Bahsettiği fiziki özelliklere sahip değilim ki. Ne kamburum ne gözüm kötü ne başka bir şey.

• Anladım Iftira Yani Öyle Olsa Dahi Söylenmesi Günahtır

• senin durumunda olan arkadaşım var ailesiyle görüşmüyor artık işe başladı yurda yerleşti aynı lafları ondanda işittim çok üzücü durum

0|0
    0|0
  • sevgili yap

0|0
    0|0
  • Sanirim seni zor sartlar altinda okutmuslar ablanda okumamis is bulamadgin icin baski altindasin Ablan cekemiyor biraz seni gibi gibime geliyor

0|0
    0|0
    • Evet biraz zor oldu. Özellikle ilk ayrılan uzak bir ile giden bendim. Ve babam biraz manevi olarak yıprandı. Annem de. Ablam okumadı. Dediğiniz gibi iş yüzünden baskı altındayım

• tamam super bulursun o zmn ins cok duygusala baglama :D

• Calistigim yerin mutfagina aliyorlardi bir zamnlar kizlari da simdi bir bilgim yok :D sehir disi dedin ya o bkmdan dedim

• Ailenizin bu duruma karşı gelmemesi üzdü beni, ablanız güzel bir dayak hak ediyor. Ablanız üvey mi?

0|0
    0|0
    • Hayır üvey değil. Dayak yemesini falan istemem. Bir kez olmuştu herkes bana düşman olmuştu sonra. Ben sadece kaçış yolu arıyorum

• Ailende sıkıntı var. Bir an işe girip onlardan kurtul.

• İnşallah

• Ağzına çakardım yersiz kevaşenin. bir vur haddini bilsin ben okurken sinirlendim

0|0
    0|0
  • Evinizde cevrenizde soz. sahibi her konuda guclu biri yok mu agirligini ortaya koyacak

0|0
    0|0
  • Kac yasindasin

0|0
    0|0
  • Kaç gel istanula burda iş imkanı sağlarız sana istersen

0|0
    0|0
  • Ablanla konus bence bu durumu iyi niyetle

0|0
    0|0
    • Ben şimdi konuşsam o demek ki söylediklerim gerçek der. Öyle konuşulacak biri değil ki. Ama tanışan dersin ki yalan soyluyosun çok iyi biri

• Dogru anlat kendini ona o zaman.

• Kıskanıyodur, yapamadıklarını sen yapıyorsun diye.. dışa vurum yapıyordur.

0|0
    0|0
  • Daha öncede solemistin galiba e hiç nedenini sormadın mi ablana neden bole yapıyorsun diye?

0|0
    0|0
    • Çünkü beni sevmiyor sebep yok. Çünkü babam eskiden en çok beni severdi. Şimdi iş bulamadım ya beceriksiz oldum. Şimdi sevmiyo. İntikam gibi bir şey galiba.

• Yaşı kaç ablanın küçük galiba böyle davrandığına gore

Kızlar Ne Diyor 5

• Aynisi benim kardesimde oyle ben direk sacina yapisiyorum valla kavga ediyoz bana karsi nasilsa ayni sekilde karsilik veriyorum altgan alirsan ezerler seni alttan almican hic bir sekilde desigimi yap bence

1|1
    0|0
    • Ciddi mi ya bir tek bana böyle diyodum.

• Yok canim bende ayniyim valla desigimi yap sana ne yapiyosa ne diyosa aynisini yap ve de anca boyle anliyolar valla

• Canım benim aynısını yapınca az önce dayak yedim babamdan

• Hakaret ettiğinde ağlarım sonra annem gelir niye ağlıyorsun der söylerim o zaman haksız muamele görmem hatta durup dururken ağlarım üstüne iftira atarım

1|0
    0|0
  • Şiddete karşıyımda, Iyi bir dayaği hak ediyor kendisi. O görevi bende üstlene bilirim sorun değil yani

1|0
    0|0
  • Saç baş gir kardeş o

1|0
    0|0
  • Ilk once bunu annene anlatmak ama ablan bilmeden sonra annen ins anlayacak ve baban ile paylassin onu yaparken ablanla konus niye ama niye bağırıp carirsa eyer de ki bu seceneyi sen yaptin ve bagriyosun ve ben suclu duruma düşüyorum diye soyle belki dusunup kararlasir zaten annene söyleyince annen arkanda durucaktir o hic yokmus gibi davran ve yolluna devam et 😘😘

0|0
    0|0
    • Daha önce anneme söyledim. Ama annem bu konuda asla taviz vermiyo. Onu saf görüyo. Çünkü kendini gerçekten öyle gösteriyo. Mesela nefret ettiği akrabalarımız var. Onlarla yanyana gelince beni kötüleyip kendisi yakın olur. Onlar da bu kız ne kadar iyi der. Ama aslında o kişilerden nefret eder. Ben aslında başka bir ilden iş bulayım diyorum. Ama o gücü kendimde bulamıyorum 😟

• Şimdi aynı seyler yasandi. Annem babama beni suclu gosterdi. Dayak yedim. Yaşamak istemiyorum bu lanet evde.

• Yeme dayak artik sesini cikart olmaz böyle

Yükleniyor...