Hz Muhammed deyince aklınıza ne geliyor?

En adaletli, en iyi lider, sevgi dolu , iftiralara maruz kalan bizim peygamberimiz. Her müslümanın sevdiği ve yolunda yürüdüğü değerli insan.

Güncellemeler:
güncelleme

2|2
2|13

En İyi Erkek Görüşü

• Sümer efsaneleriyle milleti iyi etkilemiş, tarihin en önemli devrim hareketlerinden birinin lideri.

Tek başına koca bir kültürü yeniden organize etmiş ve arap alemini çöl kumlarında oynayan barbarlar konumundan, kompleks, dominant bir hayat tarzı olan bir kültüre eriştiren akımın kurucusu.

Gerçi o muazzam müslüman kültürü moğol akınları sonrasında çöküp yerini cehalete bırakmış. Orası ayrı.

1|0
    0|0
    • Evet öyle. Sümerliler yazıyı ilk kullanan hem dönemin en gelişmiş hem de eski şehir devletlerinden. Konu dinler tarihi olunca kökü sümerlilere dayanan o efsaneler hemen aynı dönemde sümerliler kadar gelişmeyen eski mısır ve sümerlilerle aynı seviyede olan babillilerle bağlantılı hale gelmekte. Yarı insan yarı tanrı olan dinlerle İslam'ın yaratıcı doğmamış doğurulmamamış olan insani özellik göstermeyen Allah bir tutulmakta. Birde Sümerlilerin türk olduğunu iddia eden hatta Türkler tüm insanlığın atası diyecek kadar faşistleşmiş sümerolog ya da türk tarihçilerl bu konuda bizi bilgilendirmese inanacağım. Birde sümerlilerin uzaylı olduğunu söyleyen sümerologlar var. Komik.

• Celal Hoca Fransızca, Almanca, İngilizce, Rusça falan bilim çevresinin bir çok konusunda farklı tartışmalara girdiğinden mecbur kalıyor. Çünkü bazı şeyler değişmiyor.

Arapça da biliyor sanırım, en azından bir seviyeye kadar. Latince de okuyabiliyor galiba.

Bu kadar multi lingual adamlar genelde tek bir dile sınırlı kalmıyorlar konuşurken. İlber Hoca da öyle, özellikle rusçayı çok kullanır, dili kötü konuşan adam demez de 'ni gramatnıy' der mesela. Ki İlber Celal'den de beter dil konusunda.

Geçen Teke Tek'de Celal diyordu 'İlber'i Avrupa'daki aristokratlar falan da çok sever, sayarlar' diye. Fatih Altaylı 'Gittiği her yerde oranın dilini konuştuğu içindir.' demişti.

• O programı ben de izledim. Kaç dil bildiklerini biliyorum valla hayran kaldım. Zaten dediğim gibi yurtdışında da yaşamanın etkisi var yani haklılar ama ben İlber Ortaylı'nın yavaş konuşması hariç üslubundan şikayetçi değilim hiç. :))

En İyi Kız Görüşü

• En hayırlı en mükemmel insan. Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed ❤

1|5
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Kusursuz mükemmellik.

2|0
    0|0
  • Gül kokulu Peygamberim. Onu anlatmaya kelimeler yetmez ki. Anam Babam sana feda olsun Ya ResulAllah.

2|0
    0|0
  • biz seni görmeden sevdik ya resulallah

2|0
    0|0
  • Aklima ilk gelen Ahlâk güzelliği 👍

2|0
    0|0
  • zeki ve hırslı biri geliyor

1|0
    0|0
  • H. z muhammed büyük bir devrimci aynı zamanda dünyanın yaratılış gerçeğini insanlaar sunan son peygamber

1|0
    0|0
  • Kuranın yürüyen hali.

1|0
    0|0
  • Sen yazmışsın en güzel açıklamayı :)

1|0
    0|0
  • Allahümme Salli Ala Seyyidina Muhammed

1|0
    0|0
  • Keşke onun zamanında yaşasaydım ama ben onu görmeye layık bir insan degilim