Evin reisi hala erkekler midir?

Bu kavram zamanla kızlar lehine evriliyor. Şu an eşit gibi ama zamanla kızlar olacak sanki! Siz ne dersiniz?
Evin reisi hala erkekler midir?

Güncellemeler:
...

1|0
25|18

En İyi Kız Görüşü

• erkekler artık sorunlar ile fazla uğraşmak istemediklerinden o görevi hanımlara bırakıyor olabilirler :D ama bizim ailede bu söz konusu değil :D

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 24

• ortada reislik gerektirecek bir "kurum" varsa siz bilirsiniz.. ama biz "hayatı paylaşmak" niyetinde oldğumuzdan eşitliği savunuyoruz.

2|4
    0|0
  • Çocukerkil bir toplumuz artık...

0|2
    0|0
  • Evin reisi olmaya uygunuz 💪🏻💪🏻 ama en iyisi eşit olmak

1|1
    0|0
  • Reis erkek gibi gorunse de kadinin dedigi olur genelde... evin icinde varsin kadin reis olsun.. ama disarda baskalarinin yaninda erkegi ezmemek lazim... sayginligi acisindan hos olmaz

0|1
    0|0
  • Her iki tarafında söz geçireceği yerler farklıdır. Reis kavramı saçma..

0|2
    0|0
  • Bir ilişkide herhangi birinin baskın olması diğerinin beynine hakarettir. Bu yüzden türk aile yapısı son derece sağlıksız.

1|1
    0|0
  • Bilmem annemle babam 30 yıldır ortak karar vermişler. Reislik durum yok yani. Ilerde ben de öyle olmak istiyorum.

0|1
    0|0
  • sanmıyorum değişceni hala reis erkek

0|2
    0|0
  • zaten evin reisi ben olacagım :D erkek evinin erkeği olacak o kadar

0|1
    0|0
  • Hayır tabiki annedir.

0|2
    0|0
  • Yok yok öyle değil babaannemden hareketle diyebilirim ki kadınlar reis olmuş ya da bizde kadınlar dominant bilemem orasını ama elinde kumanda Adnan çay koy, Adnan bulaşık yıka şaka gibi geliyor ama bende inanamadım mutfağa ben girerim dedim dedem aynen şöyle : kızım sen geç otur ayaklarını uzat babannenle dizi izleyin ben 2 dk da yıkarım gelirimm. adamcağız ne hale gelmiş :D

1|1
    0|0
  • Onun o reis isteğini kırarım ben eşit olacak herşey

0|2
    0|0
  • Resim doğru

0|1
    0|0
  • Hayir unutun artik o hayalleri

0|1
    0|0
  • Esit gibu ama bence hala erkek

0|1
    0|0
  • Bizde hep annemdi reis :P

0|1
    0|0
  • bizim evin reisi hep kadındı ve kadın olacak :D

0|1
    0|0
  • Evin reisi diye bişey yok herkes eşit.

0|1
    0|0
  • Ben eşitlikten yanayım

0|1
    0|0
  • tabiki erkek olmalı :)

0|1
    0|0
  • bence erkekler olmali

0|1
    0|0
  • Esitlik olmalı

0|1
    0|0
  • Prosedür olarak evin reisi erkek uygulamada bayan😄

0|0
    0|0
  • Evet

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• Bu değiştirilemez. Evin reisi, evin direği erkektir. Şimdi bu eşitlik kavramına aykırıdır diyen olacaktır. Hayır. Bunun eşitsizlikle bir ilgisi yok. Bir erkeğin evin reisi olması, evde onun üstün olduğu anlamına gelmez. Erkek evin koruyucusudur. Evin gidişatından sorumlu kişidir. Eve ekmek getirmekle görevlidir. Reislikten kasıt kumanda bende olacak değildir. Fakat evde otorite erkekte olmalıdır. Yoksa diğer türlü görüyoruz ayrılıp boşananları.

-Kadınlara iyi muamele edin. Onlarla iyi geçinin.

--Kadınlara karşı öfkeleniğinizde öfkenizi yenin. Ceneb-ı Hak;"Müminler, müminlere karşı merhametlidirler..."buyurmaktadır. Sevgili Peygamberimiz de (s. a. v):"Hakiki pehlivan, öfkelendiğinde, öfkesine sahip olan kimsedir."buyurmaktadır.

--Yuvanıza sadık bir koca, şevkatli bir aile reisi olmaya çalışın.

--Hanımınızla ilk günkü gibi ilgilenin, muamele edin.

--Eşinizin ve çocuklarınızıneğitimiyle yakından ilgilenin. Eşinize kadınlarla ilgili dini bilgilerini öğrenecekleri"İzahlı Kadın İlmihali Ansiklopedisi"gibi kitaplar hediye edin.

--Çocukların bakımını tamamen hanımlarınıza terketmeyin.

--Ev işlerinde eşinize yardımcı olun.

--Eşinizi yalnızca temizlikçi, bulaşıkçı, çocuk bakıcısı ve evinizin bekçisi olarak görmeyin. Sosyal ve kültürel konularda bir arkadaş, bir dost, bir danışman gibi birbirinizi iyiliğe, doğruya ve güzele teşvik edin. Birlikte kitap okuyun, sosyal ve kültürel faalyetlere birlikte katılın.

--Allah'a kullukta, ibadette, hayır ve hasenatta birbirinize engel olmayın, aksine teşvik edin ve yardımlaşın.

--Evinize neşe ve sevinç getirin, güleryüzünüzün halledemeyeceği mesele yoktur.

--Eşinizle ve çocuklarınızla şakalaşın. Hanımlarla ilgilenmek, şakalaşmak, kişiyi Allah'ı zikreden ve ibadetten ayırıcı bir hareket değildir. Aksine hanımlarla ilgilenmek, şakalaşmak Hz. Peygamberimizin sünnetidir. (ALINTI)

--Eşinize karşı cömert davranın, herşeyin en iyisini (tabii imkanla

0|1
    0|0
  • ben o zihniyete karşıyım yeri geldiğin de sokaklarda orda burda avaz avaz bağırıyorsunuz kadın erkek eşittir diye peki neden şimdi böyle diyonuz ev demek yuva demek bence eşittir reis yoktur kadın erkeğin görüşüne erkek de kadının görüşüne saygı duymalıdır

3|1
    0|0
  • Reis benim.

1|1
    0|0
  • erkek diye birsey kalmadiki hepsi kari kiz olmus resmen

0|1
    0|0
  • erkektir tabi

0|1
    0|0
  • Yönetim iyi olacaksa olsun ama kadınlar çok değişken varlıklar bu yüzden idare edebileceklerini düşünmüyorum

0|1
    0|0
  • Evin reisi ataerkil görünse de anaerkil bir düzleme evrildi zamanla...

0|1
    0|0
  • uğraşamam imzalı noter onaylı kağıt çıkarabilirim hatta evlenince evin yönetimi senin diye. reis falan bana gelcek işler değil

0|1
    0|0
  • abaza erkekler olarak koz verirlerse oda olur maalesef

0|1
    0|0
  • Evimin reisi Yalnızlık 😎 o nederse o..

0|1
    0|0
  • Babamin ogluyum.

0|1
    0|0
  • Değişiyor erkek pısırık veya enayi ise kadınlar oluyor. Değilse, erkekler oluyor.

0|1
    0|0
  • aga hatundan korkmayan Allah'tanda korkmaz. Evin reisi kadındır.

1|1
    0|0
  • Erkektir.

0|1
    0|0
  • Tabiki öyle

0|1
    0|0
  • Reis Mevlam sormicak mı Reisiniz kim diye?

0|1
    0|0
  • değil. kadınlar güçlü olmalı

0|1
    0|0
Yükleniyor...