Bir insanın Müslüman olmasını nasıl sağlarsınız?

Ateist ya da başka bir dinin mensubu olması farketmez. Siz bir insanı nasıl Müslüman yaparsınız? O kişiye nelerden bahsedersiniz? Dinin hangi güzelliklerini veya mantığını o kişiye aşılarsınız? Şimdi başkasının düşüncelerine karışmayın demeyin. Sadece öğrenmek istediğim din hakkındaki bilgileriniz

0|1
2|20

En İyi Erkek Görüşü

• Ön yargı ile yaklaşmayacağı her soruyu, her düşüncesini ayet ayet ve hadislerin işaret ettiği günümüze kadar meselelerle açıklamaktan bıkmam.. Bu zaten ilk yaptığım bir şey değil. Farkına vardırmak, her şeyin bir sebebi olduğunu göstermek..

İmanı olan için bu zor değil. İbadetini sadece Allah rızası için yapana zor değil. Ama namazı kılarken okuduğu surenin anlamını bilmeyen, başkasına iman aşılayamaz..

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Şöyle iyi okuyan bir müezzinin olduğu yere yakın yerde sabah ezanını dinlet.

0|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 19

• İslamı anlatarak kimseyi müslüman yapamazsınız çünkü söz havada kalır, yaşam biçiminizle dörtlük olmanız gerekir ki bu vebali omzuna alabilecek kimseyi tanımıyorum? en azından benim gibi sıradan birinin yapabileceği bir şey değildir bu.. Ama bunun en kolay yolu yine Rabbim tarafından bizlere hediye edilmiş. Kur'an okumaya teşvik edilebilir yol gösterilebilir.. Saygılarımla. .

0|0
    0|0
  • Onun fikirlerine saygı duy önce.
    Sonra onu dinin güzelliklerini kur-an'ı kerimi anlat.

0|0
    0|0
  • Allahın varlığını ispat edebilirsin. Sanatlı bir eser sanatkarı gösterir. bir harf katipsiz olmaz vs vs.

0|0
    0|0
  • Din en iyi yaşayarak benimsetilir. sen samimi olarak Müslümanlığı uygula o zaten hayran kalır. ama samimiyet en önemli kriter.

0|0
    0|0
  • En iyi örnek yaşayan örnektir. Siz iyi bir müslüman olun sonra ona güzelliklerini yumuşak ve sade biçimde anlatın. Yaşantınıza bu güzellikleri dahil ederseniz, kayıtsız kalmaz.

0|0
    0|0
  • Dikkat ette o seni Müslümanlığından etmesin.

0|0
    0|0
  • İslamiyeti en yalın en doğru haliyle aktararak.. Söylemlerin dışında davranışsal örnek teşkil ederek..

0|0
    0|0
  • Ateist birisini müslüman yapmak imkansiza yakın diğer din mensupları görece daha kolay helside aynı zaten

0|0
    0|0
  • Araştırıp ve sorgulayarak bunu seçtiyse geri müslüman olmasının imkanı yok. Biz göremesekte islamda diğer mitolojik dinler gibi yok olmaya mahkum

0|1
    0|0
  • Kor olanlarin gozunu acmak nerdeyse imkansiz

0|0
    0|0
  • müslümanlık şimdi yaşanmıyor

0|0
    0|0
  • Hiç bir insana öyle bir kötülük yapmam

0|0
    0|0
  • Bilemem ama onun merak ettiği ya da aklını en çok kurcalayan sorulara cevap vermeye çalışırdım

0|0
    0|0
  • müslümanlığın iyileklerini insan için faydalarını

0|0
    0|0
  • Anlatarak değil islamiyeti yaşatarak hal diliyle müslüman yapabilirsin

0|0
    0|0
  • anlatmaktan fazlasını yapamayız... takdir ve güç sahibi Allah tır

0|0
    0|0
  • Örnek biri olmalısın hata yapmamalısın onun yanında anlatsan pek faydası olur mu bilmem

0|0
    0|0
  • Ben kuran meallerine baktiktan sonra ateist oldum tekrar inanmak icin cok fazla arastirma yaptim mealleri tekrar tekrar okudum kozmolojiye baktim vs vs ancak allah in varligina dair en ufak birseye dahi raslamadim

0|0
    0|0
  • Ona ilmen ve bilimsel şekilde cevaplar veririm. Allah (c. c) ve Resulünü anlatırım. Gerisi ona kalmış. Her şey kalpte bitiyor hissetmek önemli.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Şimdi sen müslüman olmayan birisine git Kuran-ı Kerimi oku de o kendi doğru yolu bulur örnek ben kuranı okuyan ateist oluyor :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...