Zorla fotografimizi cekiyorlar?

Lise son ogrencısıyım yıllık hazırlanıyor okul tarafından. zorla fotograflarımızı cekıcekler zorunlu oldugu soylendı. Hic mi hic istemiyorum gunlerdır ıcıme dert oldu ayrıca sınıftada sevılen bı ınsan degılım bu ısten nasıl sıyrılabılırım :(

Güncellemeler:
Saçlarımı kısacık kestirdim ondan dolayı

0|0
7|15

En İyi Erkek Görüşü

• Çektirme, zorla çekmek isterlerse bu fotoğraf iznin dışında çekilip kullanılacağı için TCK 134'e tabi olabilir. Israr ederlerse de çektirmek istemiyorsan çektirme, zorla çekmek isterlerse buna kalabalık bir yerde yüksek sesle açık açık fotoğrafımın çekilmesini istemiyorum diyerek itiraz et ki tanıklar da olsun. Eğitim hayatını etkileyecek sözler ile zorla çektirmek isterlerse iş tehdide de girer. Sırf zorla fotoğraf çekimi ile TCK 134'ten şikayetçi olursan durum şu:

MADDE 134. - (1) Kişilerin özel hayatının gizliliğini ihlal eden kimse, altı aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır. Gizliliğin görüntü veya seslerin kayda alınması suretiyle ihlal edilmesi halinde, cezanın alt sınırı bir yıldan az olamaz.

(2) Kişilerin özel hayatına ilişkin görüntü veya sesleri ifşa eden kimse, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Fiilin basın ve yayın yoluyla işlenmesi halinde, ceza yarı oranında artırılır.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• yıllık almak istemeyenler almıyorlar, fotograf da cektirmiyorlar. istemediğini söyle.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Çektirmicem de , bir kaç kişi gelsede istemiyorum de. Zorla kolundan kelepçeyle götürecek değiller ya.

0|0
    0|0
  • Ahaha bende başka bir şey anladım. Okul çekiyor ise çektireceksin ne var bunda ya :D

0|0
    0|0
  • Çeksinler. Yasin kaç 16 mi

0|0
    0|0
  • hayat sana zor beyea

0|0
    0|0
  • Foto çekilmesinin ne zararı varki?

0|0
    0|0
  • okula gitme napacaklar gelip evdemi çekecekler, neden sevilmediğin belli ne kadar takıntılısınız ya bunu bide günlerce dert etmiş ah bu ergenlik

0|0
    0|0
  • Okula gitme

0|0
    0|0
  • gitmee :D

0|0
    0|0
  • Alt tarafı yıllık.

0|0
    0|0
  • gitme bu kadar. Evinden mi alacaklar sanki

0|0
    0|0
  • İstemiyorum de geç

0|0
    0|0
  • kotu mu cikiyorsun:)

0|0
    0|0
  • Çekemezler hakkını savunmalısın

0|0
    0|0
  • neden bu kadar zor geldiki?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Çok benzer bir durum lise sondayken benimde başıma geldi ben bu gerizekalıları hiçbişekilde hatırlamak istemiyorum bunlarında beni hatırlamasına gerek yok dedim sıyrıldım aynısını de sende

0|0
    0|0
  • Zorunlu degildir ya kimse zorla senin resmini cekemez. Ben istemiyorum gerekirse dilekce alirim savciliktan de

0|0
    0|0
  • O gün gitme o

0|0
    0|0
  • Yıllık yaptırmak zorunlu değildir sen istemediğin sürece yapamazlar kendini savunmayı bil.

0|0
    0|0
  • çekim günü gitme koy tavrını ya da bunda zor bişey yok

0|0
    0|0
  • yıllık istememiştim kimsede bana zorla yaptırmamıştı. Bildiğim kadarıyla böyle bir zorunluluk yok istemiyorsan yıllık yaptırmazsın olur biter

0|0
    0|0
Yükleniyor...