Dini eğitimimizde eksiklik var mı?

Yaz tatillerinde camilerde din bilgisi ve elif ba eğitiminin eksikliği gençlerimizde hissediliyor mu?

Güncellemeler:
Haydi gençler
nerde cevaplar?
Dinsel değil cinsel konularla mı ilgileniyorsunuz?

0|0
4|4

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Hıh :) şaka gibi bir soru diye bunu derim verilen eğitimlerde ney tam olarak veriliyor ki :D

0|1
    0|0
    • Ciddi bir soruydu yeğen...
      Yaz tatilinde camilerde eğitim veriliyor. Aslında oralardan faydalanabilir gençlerimiz.

• din şöyle bir köşede dursunda okullarda yürürlükte olan dersler adam akıllı verilsin bizlere...

Kızlar Ne Diyor 3

• Vardır.

0|1
    0|0
  • Bu eksikliği gençlerimizin hissetmesi zordur, eksik hissetmesi için önce hissetmesi gerekir dini. Bilgi ardından gelir. İlla ki bilenler farkında bu durumun, inancımız güzel ve temiz olmalı

0|1
    0|0
  • Sorulan sorulardan hissediliyor eksikligimiz malesef.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• ben gittim onlara ya bir faydası yok bir şey de öğrettikleri yok.

0|0
    0|0
  • eksik yok fazlası var. tamamen kaldırılmalıdır. 18 yaşına gelmeden verilen din eğitimi çocuk istismarıdır.

0|0
    0|0
    • 18 den sonra başka şeylere yönelir gençlerimiz.

• Ahlak sizin için dinden ibaret olduğu için öyle sanıyorsunuz. Hapishanelerde tecavüz, hırsızlık, cinayet suçlarından yatanların ailelerine gidin bakın neredeyse tamamı elhamdülillah müslümanız diyecektir. Hatta hapiste olanların kendileri de bunu söyleyecektir. Ya da yurt dışında suçluların neredeyse tamamının boynunda haç kolyesi vardır. Örneğin her mesleğin etik kuralları vardır ya da insanlar arası ilişkilerin etik kuralları vardır ve bunlar hukuki, bilimsel, felsefi ve vicdani kavramlardır. Ve ahlak anlayışını din oluşturmaz, vicdana dayalı hukuk kuralları oluşturur. Din ahlakı yalnızca belli kalıplara sokmaya çalışır hepsi bu.

• Kişide bitiyor iş ben senelerce kuran kurslarına gittim namaz yok cuma ve bayram namazları işte kuran okumuyorum hatta unuttum diye arada bakıyorum ve tarzımı giyimimi görende şaşırır bu çocuk mu senelerce kuran kursuna gitmiş böyle olmuş diye

0|1
    0|0
    • Peki bu öz eleştirinden şunu anlayabilir miyiz?
      Pişmanlık...
      ?

• Yok hayır çocukluğum diyebilirim o süreye şimdi tatillerde kuran kursuna gitmiyoruz işte üniye geldik zamanında tatile gitmezdik bile hep öyle geçmişti şimdi marjinalliğimden farklı tarzdan bir sıkıntım yok memnunum heves işte gençlik gelip geçici

• Sağlıklı ve başarılı gençlik diliyorum.

Yükleniyor...