16 yaşındaki iki genç AVM'de ölüme atladı. Gençlerimizde inanç eksikliği olabilir mi?

Ankara’nın göbeği Kızılay’da bulunan bir alışveriş merkezinde iki genç, 8’inci kattan atlayarak intihar etti.
Gençlerimizde inanç eksikliği olabilir mi?
http://www.ensonhaber.com/avmde-el-ele-olume-atladilar-2016-02-16.html

0|0
4|6

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• inanç mevzusu kimde tam ki?

0|1
    0|0
    • Cinsellik yerine, dinselliği öğretmeliyiz...

• 16 yaşında demek daha henüz çocuk demektir. bu laiklik denen materyalist sistem insanların dünyasını da mahvediyor ahiretini de. Allah aşkı dışında her şey aslında sanaldır, yoktur veya geçicidir. yokun peşinde helak ediyorlar insanlar kendilerini
      birisi bu yorumu yapmış. çok doğru...

• Ağzına sağlık...

Kızlar Ne Diyor 3

• Şimdi duydum, çok üzüldüm yazık olmuş.. Evet hayat zor olabilir bazı dönemlerde ama bizi yaşatan inancımızdır. İnanç olmasa yaşamak için bir dakikamız yoktur ki

0|1
    0|0
  • Sanirim biri kiz biri erkek yanlis yasanmisliklar olmustr buyuk ihtimal ailelerde uzurine gitmistr Turkiye cok sk bu durum ben kendi gozlrmle grdm bir benzerini

0|1
    0|0
    • İnşallah bu, kötü örnek olmaz diğer gençlerimize.
      Dilerim, bu dehşet durum, ibret ve uyarı olur gençlerimize.

• Genclere ornek olcagi kadar ailelerede olmali bence hic bir 16 yasndaki insan bunu yapmaz demkki cok mutsuzdular anne baba kendinde ramali birazda sucu

• Ergenlik çok kritik bir dönem. Bu çocuklar kendilerini anlatamamış ya da anlamak istememişler muhtemelen, böyle bir yola başvurmuşlar sonunu düşünmeden.. Gencecik iki insan, pırıl pırıl.. çok yazık

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• inanç eksikliğinden çok gelecek korkusu olabilir mi? şimdi çocuklar kaç yaşında sınava hazırlanmaya başlıyorlar. 16 yaşında intiharların olması normal.

0|1
    0|0
    • Ama, ölüm sınavdan kaçış mı?
      Yaşanacaklardan ve gelecekten kaçış mı?

• bazen kaçış olarak görür bunu insanlar. ya bu en genel ve basit bir tahmin. belki ailevi bir problemleri varı birlikte olamıyorlardı vs vs. ama şu anda bir çok gençte hem sınav hem gelecek korkusu var. bunun yarattığı korku ve stres ile başa çıkamayabilir herkes

• Olabilir.

0|1
    0|0
  • bendede inanç eksikliği bolcana var, fakat bu onunla bir alakası yok. bunun tamamen kişisel, psikolojik açıdan bir problemi var demektir. hayattan bir beklentisi kalmayan, çarelerini tüketen, çıkacak yolu olmayan, varacağı, gidecğei yeri kalmayan, son çare olarak intiharı tercih eder. oda insanın zayıf, olduğunu gösterir. eğer bende inanç eksikliğinden intihat etseydim şuand 23 yaşında olmazdım. herşeyi bağlamayın bir yere. bağlıyorsanızda akla mantığa sığar bir şekilde bağlayın. din iman değil bu işler, bu işler psikolojik, ruhsal işlerdir.

0|0
    0|0
    • Yaşın henüz 23.
      Önünde yaşanacak iyi ya da kötü öyle çok günler olacak ki...
      Sıkıştığın zaman intihara mı yöneleceksin?
      Eğer Allaha inanıyorsan, Ona sığınırsın.
      O'nun emirlerinde intihar yoktur.
      O, verdiği emanet canı ancak kendisi isterse alır.
      Benim inancımda bu var.
      Bizlere böyle öğretildi.

• yolun başında göreceğimizi gördük, yaşayacağımızı yaşadık, illa tecrübe için yaşımızın değil, yaşantımızın olması gerek bizde oda oldu. bu yüzden bir endişem veya kuşkum yoktur. sen onu bunu boşver git sudoku veya bulmaca çöz.

• Neden hem bir inanç üzerinden giriş yapıyorsun? başka bir şey üzerinden konuşamıyor musun? ya da giriş yapamıyor musun?

0|0
    0|0
    • Neden mi?
      İntihar eden insanların cenaze namazlarının kılınmayacağı öğretildi bize.
      Can, emanettir.
      Allahın emanetine ihanet etmek biz kullara verilmiş bir hak değil.
      Şeytana uymaktır.

• Tahammülsüz gençlik yetişiyor sen kendine bak yeğen...

• Hadi hadi...
      İşinize geldiği gibi vurun siz...

• İnanç eksikliğiyle alakası yok. Gençlerin eline bir uğraş verilmediği için, onları her anlamda baskılayan ve sıkıştıran bir sistem olduğu için böyle olaylarla karşı karşıyayız. Aslında yaşayacakları ömür çok değerli. Ama ellerine uğraş vermeyenlerinde kabahati var.

0|0
    0|0
    • Gençlerin elinde android uğraşıları var.
      Bu da her şeyden ilişiği kesiyor...
      Eğer inançlı olsalar, yapılanın yanlış olduğunu, inançlara aykırı olduğunu bilirlerdi.

• İlk öğretimde staj dersi olarak yaz tatillerinde camilerde dinimiz öğretilmeli.
      Nokta.
      Bak işte sende de eksiklik var ki, hala inat ediyorsun.

• Ben dine falan karşı gelmiyorum. İntihar hakkında konuşuyorum. Herkesin inancı kendine.

Yükleniyor...