Siyah feraceli modaya uymayan kizlarimiz kaldi mi?

Ozledim acikcasi modaya uymayan kapali kizlarimizi. Yolda yururken bakiyorum ayaginda sari ayakkabi yesil feraceli sari bas ortulu bir hatun. Tamam yakismisda bunlar tezat durumlar degil mi sizcede?

Ben kapaniyorsam dikkat cekmemek icin kapanirim, dikkat cekmek istiyorsam kapanmam. Ahmet davutoglu diyor ki bir roportajinda:"Ya tam bir ateist olmaliydim ya da tam bir mumin. Ben muminligi sectim diyor." Yani arasi yok. Belkide ben tam manasiyla feraceli, feracesinin boyu ayak bileklerinde dikkat cekmeyen renkler kullanan.

Kapali kizlarimiz bana kizmasin simdi. Haksiz miyim? Nesnel yorum yapacaginizi dusunerek haksiz degilim diye dusunuyorum. Boyle bir kiz gorurseniz benimle irtibata gecin evlenmeyi dusunuyorum. Meslegi elime aldim sayilir. Tabii huyda onemli. bla bla bla.. cok uzun konular okuyup cevaplayanlara tesekkurler.

0|0
6|3

En İyi Kız Görüşü

• %100 haklısın arkadaşım. Tesettür modayla da takip edilebilir elbet edilmez değil ama onun gerekçesi dikkat çekmemektir. Eğer moda adı altında her çıkan giysiyi giysek o zaman olmaz seçeceksin bu olur İslam'a uygun diyeceksin ve giyeceksin. Ama bu düşünceyi en sona bırakır da insanlar beni nasıl beğenir dersekk vayy halimize.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Modaya uymayanlar gerçek kapalılar zaten

1|1
    0|0
    • Kardesim niye gizlisiniz ya cinsel bir konu degil ki bu. verdigin cevapta uygun. neden gizlendin:)

• Farkında değilim telefon dan girdiğim için bazen farkında olmadan böyle şeyler olabiliyor

• Yok sıkıntı degil gizlenebilirsinde sadece merak ettim.

Kızlar Ne Diyor 5

• Değiniz doğrudur yüzde yüzde katılıyorum. Ama artık günümüz koşullarında siyah feraceleri görme ihtimalı az. Görsen bile diğer kapalılara göre daha çok dikkat çektiklerini düşünüyorum. Göz modern tesettüre alıştı çünkü. Onlarında tabi aşırıya kaçanları yok değil. Herşey dozuna güzel.

0|1
    0|0
    • Siyah daha guzel bir renk bence feracede. simsiyah olcak gerekirse eline ipek siyah eldivenler :)

• Dedim ya bu tamamen kişilerin tercihleridir ve her zamanda saygı duymuşumdur. Siz öyle tercih ediyorsunuz öyle beğeniyorsunuz. Kimseyede yargılamak düşmez. Umarım istediğiniz kriterlerde bir eş adayı bulursunuz.

• Yargilamam zaten Saygi duyarim. Sadece bir bence paylastim. Umarim. herkes istedigi gibi gonlune gore bulur :)

• Evet amac teaetturde dikkat cekmemek ama oyle gunlerdeyiz ki nefis iste guzel gorunmek adina rengarrnk ortuler ve feraceler cesit cesit kisasindn tuy uzununa. kolyesi kupesi makyaji ayri bir nefis isi... yani olabildigince dikkat cekmemek gerek ama yapabilsek keske ! bu kendimde de yadirgadigim bir hal bu yil kapandim ve hala vazgecemediklerim var

0|1
    0|0
    • Bende evliya degilim sonucta. ama guzel yorumun. Zaten bir kerede olmazki caban varsa zaten kapalisin demektir. Ama tabii zamanla vazgecebililiyorsan bazi seylerden. yoksa bosa kurek cekmis olursun. bende sende hepimiz cabalamaliyiz :)

• Bende ferace giyiyorum ama ferace siyahtır zaten. Yeşili çok mu aramış giymek için anlamadım? Birde üstüne sarı nedir? Gökkuşağı mübarek.

1|1
    0|0
  • Öyle bir dönemdeyiz, kolay değil dediğini yapmak. Nefis açım diyor ve susturmak asıl önemli sınav

0|1
    0|0
  • Kapalilarin giyimi sana mi kaldi?
    Sen kendine bak. Ozgurluk istiyorsan baskalarinin hayatina karisma!

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

Yükleniyor...