Aşiretlere bakış açınız nedir?

Ben geniş bir aşirete mensubum. Ama Urfa ve Mardin deki gibi damlı 2 3 katlı evler yok. Öyle olmasını isterdim ama geleneksel giyinmeyi filan. Gerçi günümüzde hala öyle mi bilmiyorum da. Özellikle Mardin i çok seviyorum orda anlattığım gibi bir aşirete gelin gitmek isterdim 😁 Sizin bakış açınız ne aşirete?

Güncellemeler:
Aşiret kalp ben.

0|0
8|20

En İyi Erkek Görüşü

• Aşiretler yok olmalı. Töre denilen saçma bulgu ve olgu aşiretlerden fışkırdı lanet olsun aşiretlere.

2|0
    0|0
    • Sadece tv lerden izlediklerin gibi değil aşiretler töre için kimse öldürülmez

• Siz kendi kendinize patlıyosunuz zaten gerek yokmuş 😂

En İyi Kız Görüşü

• Hoslanmiyorum kabilecilik zihniyetinden

1|0
    0|0
    • Aşiret kadını olduğunu düşün 😂

Erkekler Ne Diyor 19

• En azından kendi coğrafyanın kültürünü benimsemişsin güzel bişey 😄

1|0
    0|0
    • Siz benimsemiyo musunuz kültürünüzü😂

• aşiretler oldu bitti benim ilgimi çeker evin kızları da çok çekici ve güzel oluyormuş doğru mu acep :D

1|0
    0|0
  • Mardin de doğdum. Ama hayvani bir sülaleye sahip değilim

1|0
    0|0
  • Gel seni alam

1|0
    0|0
  • Aşiret bir kızla evlene bilirim 😂😂

1|0
    0|0
  • Aşirette mehsup bir kızla evlenmem açık ve net başımı belaya sokmak istemem

0|0
    0|0
  • İyi bakmıyorum.

0|0
    0|0
  • Aşiret sapkın ve korkunç bişey. Töre, gelenek diye adam öldüren magandalar sürüsü. Vahşi hayvanlardan farkları yok.

0|0
    0|0
  • bizim kültürümüze çok uzak

0|0
    0|0
  • korkutucu hfsjldfds

0|0
    0|0
  • Hojdir

0|0
    0|0
  • eskiden hanım ağa vardı şov tvde fatma girik oynardı. orda erkek kardeşini polisler almaya gelmişti jandarma teslim olmamıştı ama ablası Fatma Girik teslim ol dedi ve oldu. yani aşiretlerde öyle büyüklerin üzerine laf yoktur.

0|0
    0|0
  • Pek ilgilenmiyorum 😤😤

0|0
    0|0
  • Saçma

0|0
    0|0
  • İçinde kan davası olmasında...

0|0
    0|0
  • Devletçi aşiret başımın üstünde yeri var

0|0
    0|0
  • Aşiretleri severim örf adetlerine bağlıdırlar

0|0
    0|0
  • bıreysel guvenı olmayan ınsanların toplanıp topluluk psikolojisi ile güç bulma cabası

1|0
    0|0
    • Saçmaladığın için gizli olarak yaziyosun. Tek başıma güçlüyüm. Kalabalık bir aileye ve aşirete sahibim zaten. Kıskançlık seziyorum. Yalnızlik belki de tercihin üzüldüm canım Allah başka dert vermesin

• Tek başına güşlüysen eger ve kendinden emin bir bireysen aşiret olayını çok ayrıcalıklı birşeymiş gibi anlatmazssın. Bu senın ailenin örf ve adetidir onu yaşarsın. Ayrıca benim tasnif etmediğim bir durum ben kimseye baglı değilim ve kimsenın koyunuda değilim. Buyuklerime saygım vardır ancak hiç birseyi adet böyledir örf böyledir diye sorgulamadan yapmam. Bu benim görüşüm.

• Sen töreye karşı gelmişsan

1|0
    0|0
    • Oğlan çocuklarım olacah aşiret kadını olacam. Seni öldürecağım

Kızlar Ne Diyor 7

• ben baskıyı sevmem.

0|0
    0|0
  • Sevmiyorum açıkçası. Aşiret reisi olması ve tüm ailenin ona bağlı olması belli kurallar cercevesinde yaşamak zorunda olması bana göre şeyler değil. Küçük modern aile severim ben. Kimsenin kimseye karışmadığı, daha özgür bir ortamı oluyor.

0|0
    0|0
  • Tuhaf geli
    yor

0|0
    0|0
  • bilmem dogudaki büyük aileler benim icin o kadar

0|0
    0|0
  • aşiret aşirettir yeğen :d

0|0
    0|0