Sizce açık giyinmek tacize, tecavüze davet mi demektir?

Merhaba arkadaşlar, bugünkü sorum açık giyinmekle ilgili. Sizce bir bayanın dekolte giyinmesi, mini elbise, etek veya sortla dışarı çıkması tacize davet midir? Yani siz açık giyinen bir bayan tacize ugrasa hatayı o bayanda mi bulursunuz o tarz giyindigi icin yoksa o bayana o gözle bakıp, nefsine yenik düştüğü için o erkek mi suçlu olur sizin için.. benim fikrim kesinlikle herkes özgürce diledigini giyebilmeli ve erkekler kendilerine hakim olup bir ablası, annesi olduğunu düşünmeli. Siz bu konuda ne fikirleriniz?

0|3
8|24

En İyi Erkek Görüşü

• Bir kadının ya da erkeğin çok açık ya da dekolteli giyinmesi her ne kadar göz hakkı olsa da hiçbir şekilde tecavüz ya da tacize davet değildir. Taciz ya da tecavüz kimsenin haddine değildir. Çıplak dolaşılsa dahi. Ama tekrardan diğer perspektife dikkat çekmek istiyorum. Çok açık giyinmek gerçekten karşı cinsin haklarına tecavüzdür! Yani aslında ihtiyacını meşru yoldan gideremeyecek olana büyük bir zulüm ederek zora sokmuş oluyorsunuz. Lakin yine de zulmedilen kişinin diğer cins üzerinde herhangi bir hakkı ya da haddi yoktur! Olamaz da.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• asla. bir kadın dışarıya kendini nasıl güzel görüyorsa öyle çıkabilir ve bu asla "gel beni taciz et" demek değildir. kendi at gözlükleriniz ve cahillik kokan zihniyetleri yüzünden böyle düşünenler olabilir, otobüste, parklarda, bahçede ya da sırf gecenin üçünde dışarda diye taciz etmeyi kendilerinde hak olarak görüyorlarsa, o p*p*leri koparırız çocuklar.
    idiotlar.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 23

• Değildir, tecavüz erkeğin işlediği bir suçtur, kadınla bir alakası yoktur.

Ki sırf müslüman değil diye gayet tesettür usüllerine göre giyinmiş kadınların arap ülkelerinde beş on erkek tarafından çırıpçıplak soyularak taciz ve tecavüze uğradığının gayet videolu haberlerine rastladım.

Tecavüz kadın düşmanlığıyla alakalı bişeydir. Şehvetle değil.

3|2
    0|0
  • Bir kadının bu kadar açık giyinmesi bence hoş değil. Bir kere bulunduğun ortam bunu kaldırabilecek durumda değilse bu işe ister istemez davetiye çıkarmış oluyorsunuz. Fazlasıyla çekici ve özür dilerim ama ateşli ya da açık giyinebiliyor bazı kadınlar bu tür durumlar da da ister istemez en yapmayabilecek erkekler bile bazen düşüncelerine hakim olamayabiliyor ama bu erkeğe taciz ya da tecavüz etme hakkını asla vermiyor. Benim düşüncem kadınlar güzel ve zarif canlılardır güzelliklerini diledikleri gibi yansıtabilirler ama güvendiği insanların haricinde bulunduğu ortamlarda biraz daha kendisini gizlemesi gerekir diye düşünüyorum sonuçta kimse kalkıpta erkeğe zorla bir şey yapmıyor yaptıramıyor olan size oluyor kendi iyiliğiniz için bence gece 11 den sonra falan dışarı mümkün olduğunca çıkmayın ha çıkarsınız ama o saatlerden sonra bizim bile başımız belaya girebiliyorken sizin daha da dikkatli olmanız gerekiyor ve bir sorun olduğunda biber gazı ya da bıçak dışında ki onu da kullanabilirseniz kendinizi savunabileceğiniz neredeyse hiç bir şey yok. Eğer niyeti bozmuş bir erkeğin bu tarz davranışlarına maruz kalmamak istiyorsanız dışarıda güzelliğinizi vs biraz gizleyerek ve tenha ortamlarda tek başınıza mümkün olduğunca kalmayarak kalabalık içerisinde de böyle bir şeye maruz kalırsanız mümkün olduğu kadar büyük olay çıkarmanız sizin yararınıza olacaktır bırakın şerefsizler size ne bok atarlarsa atsınlar en azından namusunuzu ve can güvenliğinizi emniyete alırsınız.

1|0
    0|0
    • Şunu da söyleyeyim buradan din tartışmalarına yol açmayın bu konuda çok katıyım oldukça sert eleştiriler yaparım uyarayım. Onun haricinde dini veya başka her türlü konuda fikir alış verişine gücüm yettiğince katılırım yaparım.

• Değildir. Tacize davet diye bir şey olamaz, kadın çıplak gezse dahi tecavüz eden or.*çcuğudur, idam edilmelidir. Tabi kalkıp çıplak gezin demiyorum ama taciz, tecavüz hiçbir şekilde kabul edilemez.

2|0
    0|0
  • evet tabi o kadar hayvana tecavüz ediliyor sen hiç kapalı giyinen hayvan gördün mü hepsi çıplak dolaşıyor etrafta. hayvanları geçtim damacana diye bir gerçek var sen damacanasın o kıvrımlı hatlarını kapatman lazım ki erkek nefsine yenik düşmesin. bunları biraz düşünmek lazım.

1|0
    0|0
    • Yüzümü güldürdün Allah da seni güldürsün. 😂😂

• çıplak diye damacanaya tecavüz edilen bir ülke olduk illaki böyle giymeseydi diyen bir zihniyet çıkıcaktır

2|0
    0|0
  • Hayır değildir

1|0
    0|0
  • Taciz kesinlikle erkeğin suçu ama bir açık var bir de açık var, ikincisinde göz kaymasını engelleyen adam peygamberliğini ilan etsin o kadar net. Bakmıyorum falan yalan hormonlar erkeklerde çok baskın bunu kadınların anlaması zor. Ha tabi göz kaydıktan sonra bakmamak erkeğin adamlığına bağlı ama aşırı açık birşey varsa göz kayar. Ama bu sarkıntılık, tecavüz vs. olamaz o hayvanlık başka izahı yok. Ancak çok dikkat çektiğiniz zaman kadınlar olarak siz bile kesiyosunuz birbirinizi bir de erkeğin hormonlarını katınca bakmamak gerçekten zor ama limit orası ötesi hayvanlık

0|0
    0|0
  • bu ülkede nasıl giyindiğinin bir önemi yok. İstersen 50 kat giyin sapıkbi beyinden asla kurtulamazsın

1|0
    0|0
  • Beden kadının bedeni! Kimseye laf etmeek düşmez. İstediğini giyebilmeli özgürce

1|0
    0|0
  • Ne alakası var, boş yapmayın. Herkez istediğini giyip çıkar..

1|0
    0|0
  • Asla tacize davet değil, olamaz da. Bulunduğunuz semte göre giyinmek en doğrusu ama. İstanbul/ Kadıköy'de mini olur, ama Kars'ta mini olmuyor maalesef. Fakat asla ve asla taciz söz konusu olmamalı.

0|0
    0|0
  • Allahın emretigi şekil giyinip taciz tecavüze ugrıyan cok az haber okudum.
    ama kendi bildigini yapıp giyenenleri adana İstanbul mersin konya Ankara haberlerinden takip ediyoruz

0|1
    0|0
  • asla olmamalı ama ülkemizde bazı kesimler maalesef öyleler hepsinden nefret ediyorum

1|0
    0|0
  • Evet öyle tecavúze davettir malesef...

0|0
    0|0
  • tecavüz eden %99 uğrayan da %1 filan suçludur bence. sonuçta burası Türkiye kardeşim usulüne adabına uygun giyinmeyi bilmeli ne olacağı belli olmaz

0|0
    0|0
  • Tacize ve tecavüze davet olarak kabul etmemek gerekir.

0|0
    0|0
  • ne yazıkkı yargı bızım ulkemıde bu soruya evet dıyor gerısını dusn ıste

0|0
    0|0
  • yok artık daha neler

0|0
    0|0
  • genelde tacize uğrayanların neden uğradığı ortada değilmi Yaradan Mahrem Yerlerini kapatmayı emretmemişmi bunu emretmesinin bir sebebi varkı emretti şeytan en çok kadının yaratıldığında sevinmiştir bunu unutma araştır neden olduğunuda anlarsın.

0|0
    0|0
  • erkeklerde kadınlarda islam dini için söylüyorum kapatması gereken yerleri kapatmalı ne kadın erkeği nede erkek kadını tahrik etmemeli her iki cins içinde geçerli bu

0|0
    0|0
  • Benim ablam ve annem öyle giyinmez. Raad ol ;)

0|0
    0|0
    • Ablan annem yok giyinmiyo diye elbise şort giyenlere tecavüz edeceksin yani..

• Yahu kim söyledi açık kadınlar tecavüzü hak eder diye? Hayal mi görüyon sen anlamadım. Tam bir ruh hastasısın...

• Benim ablam annem öyle giyinmez rahat olun açıklaması ne

• Kiz karsimda daracik tayt giymis ustelik incecik, got bas hepsi ortada. kimse masum dusunemez

0|0
    0|0
  • Şöyle düşünelim. Dışarda bazı aç, bazı tok insanlar var bunu biliyorsun ve evden bir yemekle çıkıyorsun. Bu yemeği bir kaba kapatıp çıkman daha sağlıklı olmaz mı sence? Elbette bunun kokusunu almaları o yemeği yeme hakkını vermez onlara ama görüyorsun haberlerde iradesine hakim olamayan tonla insan var. Bu sebeple davet olmasa da kendini biraz kollamalı kadın, çünkü piyasada böyle insanlar var

2|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Yobaz ve geri kafalılar için evet öyledir

1|0
    0|0
  • Saçlarımı yolacağım şimdi yere oturup. Bıktım bu tür düşünen insanlardan. Sana katılıyorum.

1|0
    0|0
  • Aynen. Hayvanlar, çocuklar, damacanalar falan da hep açık giyindiği için tecavüze uğruyor.

1|0
    0|0
  • Kim ne giyerse giysin, saat kaçta dışarıda olursa olsun bu tecavüzü hak etmez

1|0
    0|0
  • Hayır Tabikide!

0|0
    0|0
  • Hayır. Ben pantolonla kışın çok tacize uğruyorum. İlla açık giyinmekle olmuyor. Tek görünen yerim yüzümken sözlü tacize uğruyorum. Erkek suçlu. Senin düşüncene katılıyorum.

1|0
    0|0
  • Evet tabiki özgürlük denen bir şey var fakat toplumun görüşleri malum... özgürlük var diye çıplak gezin isterseniz (!) bana göre yerine göre giyinmeyi bilmek lazım şahsen köye gittiğimde köylü kızı şehirdeyken şehir kızı yazlık yerdeysem de orasının ortamına göre giyinirim

1|0
    0|0
Yükleniyor...