'Laz' olmak neden kötü biseymis gibi algilaniyor?

aslen trabzonluyuz ama ben hic gitmedim.. bana lazsin dendiginde ben hic rahatsiz olmuyorum ama bir arkadasim giresunlu ve ona lazsin dendiginde küfür etmis gibi tepki veriyor? bu neden böyle? laz olmak aslinda nedir?

0|0
11|25

En İyi Erkek Görüşü

• kurban olsunlar bize :D

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• Her Karadenizli, Laz değildir. Lazlar aslen Lezgi Türkleridir. Arkadaşın neden rahatsız oluyor, onu anlayamadım. Türk olsan ne, Çerkez olsan ne, Kürt olsan ne, Arap olsan ne? Dünyaya gelirken ırkını seçebilen var mı?

2|0
    0|0
    • Lazların türklerle en ufak bir alakası yok ırk olarak biri kaksak kolh halkı diğeri orta asya geri kalanlar da haklısın

• Lazlar candır yav öyle şy olur mu

2|0
    0|0
  • Laz = mal
    Kürt = pkk
    Trakya = çingene
    Anadolu = yobaz keko

Her yere bir kılıf var. Ama bilmiyorlarki katrani kaynatsa olur mu şeker cinsini miktigim cinsine çeker

2|0
    0|0
  • Bütün Doğu karadenizlileri laz zanneden milletimiz var Malesef kulaktan duyma bilgilerle söyleniyorlar bir beş dakika elinden düşürmediği telefonunda araştıramıyor lazları

3|0
    0|0
    • Doğu Karadenizle sınırlı olsa iyi bütün Karadenizi laz zanneden, laz bir arkadaşım vardı :/

• Laz olmak iyi bir şey.

0|0
    0|0
  • kım kotu algılıyorsa algılasın bence cok tatlı ve hatta ulkemızın en delıkanlı yerlerındeler.

0|0
    0|0
  • Genelde karadenizli olanlar güya kıt anlayışlı oluyor diye algılanıyor. Halbuki üstün zekadan kaynaklanan bir şey bu. bir Trabzonlu olarak sıkıntı değil benim için. Laz denmesi biraz bu sebeple. Birazda laz olanların rumlardan geldiği söylenir ondan asıl tepki

0|0
    0|0
  • Laz kızı candırr <3

1|0
    0|0
  • adamlığın yaşandığı yere göre belli olduğunu düşünmüyorum. lazları ben çok çalışkan olarak biliyorum, çalışkanları severim iyi insanlardır :)

0|0
    0|0
  • Bende giresunluyum ama laz değilim lazlar trabzon rize vs vs giresunlular laz değildir olan vardir mutlaka ama değildir geneli

0|0
    0|0
  • Trabzonlular candır sen onları dinleme. Kürtler var iken, lazlara asla sıra gelmez. Bu ülkede en fazla vatanseverin olduğu bölgedir karadeniz.

0|0
    0|0
    • diimi ama ya ne güzel dedin!! ben cok memnunum halimden.

• hangi mantıkla çek git diyorsun merak ediyorum
      bu saçma cumhuriyet kurulduğundan beridir soy kırım çabaları içerisindesiniz kodumun ırkçıları başaramayacaksınız.

• @AbccbA Asıl siz hainler kürdüstanı kurmaya başaramayacaksınız. Ya seversin, ya terk edersin, ya da dağdan leşin çıkar.

• Karadenizli olmak trabzonlu olmak bir yana laz olmak bir yNa cok farkli seyler inanmaya bilirsiniz ama cogu karadenizli lazca nedir bilmez

1|0
    0|0
  • Trabzonda lazlik yoktur

1|0
    0|0
  • Lazların da iyisi var, kötüsü var ama genelde Rize den çıkmazlar mı

0|0
    0|0
    • karadenizin bir cok yerinde var... her trabzonlu laz degildir tabiki ama rize, artvin, trabzon buralarda lazlar cok var

• Biz lazuk attık saa bir kazuk zekiligin ve caliskanligi cekemeyenler mi var onlar kesin aptaldir ☺☺☺

0|0
    0|0
  • laz olmak güzel birşey bence

0|0
    0|0
  • Çepniyiz biz çepniiii !

0|0
    0|0
  • yooo lazları severim ben kürt olmama rağmen sürüyle laz arkadaşım var =) ama itiraf etmek gerekirse alevileri çook daha fazla seviyorum

0|0
    0|0
  • Ben severim hatta doğal insanlar.

0|0
    0|0
  • laz olmak kötü değil trabzonlu olmak kötü özellikle tonya :)

0|0
    0|0
  • Bende lazım ve mutluyum ne la ole kokumuzu inkarmi edicez; )

0|0
    0|0
  • Lazlar kendilerini cok ovdukleri için fazla sevilmeyen insanlar.

0|0
    0|0
  • laz görgüsüzdür laz aklı azdır iyi düşünemez konuşamaz daha bir sürü şey saya bilirim aralarında yaşıyorum Allah a şükür ben hemşinliyim.

0|0
    0|0
    • Yav he he. Lazlar da hemşinlilere bayılmıyor zaten.

• @nicole_xx :) bayılıyor mu bayılmıyor mu görürsün arkadaşının neden tepki verdiğini sor anlatır giresunlular laz değil hemşinlidir :)

• Lazlar geri kafalı ve türkçemizi mahvediyorlar düzgün konuşmuyolar hiç sevmiyorum. Ya düzgün konuşursunuz ya da gidersiniz.

0|0
    0|0
    • sen bir defolup gitsene gerizekali.. her bölgenin bir sivesi bir aksani vardir bu türkceyi bozmak degil!! senin gibi beyinsizler ülkenin zeka seviyesini bozar anca!!

• Dil başka şive başka sen önce bu nu idrak et sonra bana laf yetiştir ya ben merak ediyorum sen nerelisin gercekten söyle ben bursalıyım bak söylüyorum sende söyle delikanlıysan

• @Emel1628 sanane benim nereli olduğumdan. lazlar türkçemizi en berbat konuşan halk. öldüme eldım çocuklara uşak nedeysun bilmem ne bunlar ne şivesi. resmen katliam.

Kızlar Ne Diyor 11

• Ben lazları severim çok sempatikler bence. Kim diyor ki onu

1|1
    0|0
  • Çok saçma laz insanlar kendine hastır ve kalender olurlar.

1|0
    0|0
  • Ya karadenizli olmak ayri bisy. Ülkenin tek neşesi onlar walla.. benm esim de trabzonlu.. ona hep hamsi kafali ya da laz kafali derim.. hakaret babinda degil ama.. sewdigimden.. ayhh bir ariyim yaa özledim lazanyamı :))))

1|0
    0|0
    • Trabzonlular laz olmaz yalnız..

• @nicole_xx biliorum.. ayni bolgede bulunduklarindan dolayi esime o sekildde hitap ediorum ben.. yani bizim aramizda olan bisy.. yani her karadeniz kiyilarinda yasayanin laz olmadigini ben de biliorm yani :)

• Anladım ben söyliyim dedim sadece :)

• Laz olmadıgı için olabilir? Ne trabzonlular ne giresunlular lazdır. Kötu bişi degil ayrıca ve hiç kötu algılayan da görmedim benim anne tarafım laz.

0|0
    0|0
  • Yoo hic kltu algilanmiyor

0|0
    0|0
  • Cok tatli insanlar. bizzat rize-ardesende sohbet etme imkanim oldu :)

0|0
    0|0
  • çünkü giresunlular laz deyilde ondan laz olsalarda biz lazız derlerdi onlar öz ve öz türktür çepni türkü bilmiyosanız araştırın ben de giresunluyla evliyim kendiside aşırı milliyetçi ülküçü biri

0|0
    0|0
  • kötü bişey değil aslında

0|0
    0|0
  • İnsan insandir lazi cerkezi olmaz bence

0|0
    0|0
  • Laz olmak ayrıcalıktır o arkadaşının saflığı oraları gorse lazım diye bagrır ;)

0|0
    0|0
  • Ben lazları çok seviyorum her zaman da laz bir insanla tanışmak istemişimdir

0|0
    0|0
Yükleniyor...