Tüm din kurumlarını ortadan kaldırmak mantıklı değil mi?

Din insanları sömürüp uyuşturuyor ve paramızı din adına harcayan bizler boş yere aptalca duygularla gerçekte olmayan ruhu tatmin ediyoruz. Haksız mıyım?

0|1
9|21

En İyi Erkek Görüşü

• Mantıksız. Beğenmeyen başka ülkeye naş.

1|0
    0|0
    • soruyu açmıç ama cvp lıcak aksini idda edicek cümlesi yok cehaletin örneği karşı geldiği durumu savunamıyo yorumunuz yerinde👏🏻 +1

En İyi Kız Görüşü

• Hayir degil

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Din gerçek sefaletin ifadesi, gerçek sefalete karşı protesto, ezilen yaratıkların iç geçirmesi, kalpsiz bir dünyanın duygusu, ruhsuz koşulların ruhu… İnsanların afyonudur. – Karl Marx

1|1
    0|0
  • Yok esas dini bir kurum olmazsa kulaktan dolma bigilerle insanlarin dini somururler. Dogru dini ogretmek gerekiyor insanlara. Ama butun din kurumlari tek bir cati altinda toplamak lazim Ataturk un yaptigi gibi

0|1
    0|0
  • Mantıklı mı? belki öyle ama imkansız olduğuda bir gerçek. İmkansız şeyleri tartışmak bence asıl mantıksız olan.

0|0
    0|0
  • Mantıklı değil.

0|0
    0|0
  • Din kurumu olmazsa siyasi ideolojiler yerini doldur merak etme illa ki o boşluk başka kurnazlar tarafından başka şekilde doldurulur o yüzden kendini yorma

0|0
    0|0
  • çok mantıklı valla. Din olmasa yer yüzünde savaş da olmazdı zaten

0|0
    0|0
  • din insanları değil, insanlar dini sömürüyor. birileri sana ne yapacağını söylemeden yaparsan ruhunun gerçekten hangi amaçla ve nasıl tatmin olduğunu anlarsın.

0|0
    0|0
  • Dini kurandan ogrenmeyen insanlari somurebilir din adamlari ama kuranda insani somuren tek ayet gosterebilirmisin

0|0
    0|0
  • haksızsın.

0|0
    0|0
  • Seninde nefes alman israf intihar etsende daha fazla hava alsak

1|0
    0|0
  • mantıklı ama çoğunluğun işine gelmez dini sömüren o kadar çok insan var ki :D

0|0
    0|0
  • Bir yapma devam et

0|0
    0|0
  • haklısın :)

0|0
    0|0
  • dini ortadan kaldır tüm savaşlar bitsin. sonuna kadar katılıyorum

0|0
    0|0
  • senin dinin sana benim dinim bana

0|0
    0|0
  • Mantıklı olsaydı annenin kızı olmazdın

0|0
    0|0
  • Önce git beynini düzelt.

1|0
    0|0
  • Dinle dini yozlaştıranları aynı kefeye koyma. İnsanların inancına saygı duymalısın. Senin aptalca duygular dediğin şeyler bazı insanların hayatta ümit ettikleri veya huzur buldukları tek şey. Dini kullanarak para kazananlara ya da din tüccarlarına bende karşıyım. Ama bu ülkede bırak ülkeyi bu dünyada dinini yaşamak isteyen milyonlarca insan var. İnançlara saygı duymalıyız hepimiz. Sana ne kadar aptalca gelse bile insanların düşüncelerine ve inançlarına saygı duymalısın.

0|0
    0|0
  • Din uğruna bu devirde kim para harcıyor ya ramazandan ramazana bir dana kesiyorsunuz onuda kendiniz höpletiyoesunuz saçmalama

0|0
    0|0
  • Zenginleri ortadan kaldırsak daha mantıklı.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Din insanların neyini sömürüyo açarmısın biraz hani maddi olarak özellikle ayrıca uyuşturuyo demişsin bunu bilmek istiyorum neyin kafasını yaşıyosunuz bunu çok merak ettim

0|0
    0|0
  • Haksizsin tabi ki. Sen istemezsen verme parani bu tur faaliyetlerden uzak dur. Ama bu soyledigin sey laiklikle yakindan uzaktan bagdasmiyor.

0|0
    0|0
  • değil

0|0
    0|0
  • Bence boyle dusunenleri ortadan kaldirmali

0|0
    0|0
  • Hepsi kalksa da kurtulsak.

0|0
    0|0
  • haksızsın tabiki. boş yaşıyosun.

0|0
    0|0
  • Alın şunu burdan

0|0
    0|0
  • sen sadece kişisel duygularla hareket ediyorsun ama her insan senin gibi düşünmüyor bu durumda tamamen kaldırmak senin için iyi ama diğerleri için kötü olur. Bu durumda orta yolu bulmak gerekir

0|0
    0|0
Yükleniyor...