Evliligi neden çok abartıyor insanlar?

Neden ya? Neden evlenmek zorundasınız?

Bu mentaliteyi anlamıyorum. Sevdiginiz için mi, para için mi, yatmak için mi. Neden? Çünkü evlenmeden de sevebilir, yatabilir, parasını yiyebilirsi bir erkegin.

Evlilik aşkı öldürüyor. Bunu da biliyorsunuz.

Bence artık bu bir gelenek olmus. 30 yasında kadınlara, evde kalmıs muamelesi yapılıyor. Herkes bir panik içinde. Geri kafalı yaslılarımız ''ee evlilik ne zaman diyor soruyor''

Para olmayan insanlar, kredi çekip gösterisli dügün yapma pesinde.

Kızlar aç kurt gibi, gösterisli düğün, pahalı gelinlik, balayı, tektas istiyor. Parmagında duran milyarlık tası ne yapacaksın? Hayatında bir daha giymeyecegin gelinlige neden milyarlarca para veriyorsun? Neden bir gecelik eglence için o kadar para harcıyorsun.

Yaok aga memlekette mantıklı kız da yok. Bosver dügünü, gelinligi gidelim o parayla italya'da gezelim, amerikada turlayalım. Evimize güzel tv, koltuk takımları alalım demiyorlar.

İlla, üzerindeki kilo kilo çeyrek altın ve parayla poz verip, o dügün görgüsüzlügünü yapacak yani

0|0
6|4

En İyi Kız Görüşü

• Öncelikle kendi kendinizle çelişiyorsunuz. Önce evliliğin saçmalığından bahsedip sonrasında maddiyata sitem etmişsiniz.. Size burda "Ama İslam'da bunları yapamazsın, İslamda şöyle.. böyle.." tarzında şeyler söylecek değilim. Siz inançsız, geniş mezhep, hafifmeşrep olabilirsiniz.. Türk örf ve adetlerini benimsemiyor da olabilirsiniz.. Herkes sizin gibi değil maalesef yargılayamazsınız. Evlilik demek; sevdiğiniz insanla ömür yettiğince beraber olup, aile kurmak, MEŞRU yoldan çocuk sahibi olmak demektir. Bunlar sizi ilgilendirmiyor olabilir, inancınız da olmayabilir. Ama burada gelip insanları yargılayıp neden şöyle yapıyorsunuz neden evleniyorsunuz diye bağırıp çağıramazsınız.. Ancak ve ancak kendi görüşünüzü bildirirsiniz. Onu da tamamen özgürce yaparsınız.

0|0
    0|0
    • Siz de yobaz, dindar, dar kafalı olabilirsiniz. Bana dediklerinin tam tersi yani. Ayrıca sanal bir ortamda insanların bagırabildigini de nereden çıkardın

• :))) yobaz mı? Ah..

En İyi Erkek Görüşü

• Harama girmemek için diğer türlüsü haram kardeşim

1|0
    0|0
    • Kardesim sadece dini olarak düşünmeyin. Ateistler de evleniyor. Hristiyanlar da. Budistler de. Çogu ülkede evlilik var.

• Sen tut kendini ozaman kardeşim ölene kadar evlenmeden.

• Sen de ne yobaz çıktın mnkym sktr git hadi

Kızlar Ne Diyor 5

• Ah bu insanlarımız islamiyeti anlayabilse ve yaşayabilse bu abartıları asla istemezler. Benim düğünüm belediyenin düğün salonunda oldu gelinliğim ucuzdu altınım azdı ne oldu peki ben evlenemedim mi mutsuz mu oldum. Evlendiğimizde eşimin maaşı 900 tlydi şimdi Allaha şükür 3000 tl ama 900 tlyle mutluyduk 3000 tlyle de mutluyuz önemli olan hayattaki amacımızı anlayıp ona göre yaşayabilmek Rabbim gençlerimize akıl fikir şuur nasip etsin. ☺

3|0
    0|0
    • Cok guzel yazmissin

• kızlar ben direk kaçıcam artık sıfır masraff 😂😂😂

• @yanlız-kalpp 😂😂 ama o zaman da ailen üzülür.

• Para olmayan insanlar, kredi çekip gösterisli dügün yapma pesinde. Sozunden sonrasina katiliyorum ama basta yazdiklarina degil hersey askta degil neden geldigimizi unutmayalim bu hayata cogu zaman unutuyoruz ne yazik ki😒

1|0
    0|0
  • evlilik birliğinin en başta zinadan uzak durmak için olduğunu bilmelisin he sen diyosanki Aile olmasın cocuk olmasın yerim içerim param da varsa bütün kadınlar benim böylede ölürüm diyosan o ayrı Ama insanlar tek eşli olmak harama el sürmemek baba anne olmak için evlilik yapıyor.

2|0
    0|0
    • @Murad-34 denen adi orspu cocugu sktr git artık mnkym bela mısın nesin.

• evliliğin amacı o değil dediniz ya ben tek bir madde saymışım gibi yorum yapılmış ateistler demişsiniz yaşantıları inançları hiçbi fikrim yok inanın beni bağlamıyo bekaret demişsiniz bakın ben genelleme yapmadım evlilik çok saçma demişsiniz ya evliliği düşünen insanların amacı Aile birliği kurmak tek eşli olmak önüne gelenle laylaylom olmuyo yani kendi görüşüm saygı duyun bende size saygı duydum

• Her insan evlenip aile kurmak ister. Ve bende karsima adam akilli bir insan ciktiginda evlenmek isterim. Neden mi? Sonuçta kendi ailen yaninda olmucak yarin obur gün. Yalnizlikta Allaha mahsustur. Bende isterim ki benimde mutlu bir ailem olsun vr çocuklarım olsun gecinip gidelim. Bunun neresi geri kafalilik? Ayrıca ask her halükarda bitecek. O ask bir sure sonra sevgiye yerini birakiyor. Karsindakine sevginin saygini korumak zorundasin.

0|0
    0|0
  • Yooo öyle altin takip gösterme merakim yok evlenmek istiyorum cünkü anne olmak istiyorum yaslandim da bana deyer veren bir ailem olsun yalniz olmim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Bunu heryerde yazmiyorum ama ben 12 yasimda nisanlandim 13 yasimda evlendim imam nikahi... Kiz 17 sine gelincede resmi nikah kiydik.

1|0
    0|0
  • benim icin cocuk yapmak evlenmekdir

0|0
    0|0
    • Ağırlık bu yönde kardesim. Kime sorsam asıl sebebi buydu ; çocuk yapmak. Ee türkiye'de de çocuk yapman için evlenmen lazım

• %100 haklısın bro arkandayız.
    50 binlik düğün yaptıktan sonra nasıl belimizi doğrultup ilk gecemizi yaşayacağız dimi. Ayrıca evlenen biziz vmk milleti ne diye eğlendirelim. Gideriz karayiplere orda yeriz parayi.

0|0
    0|0
Yükleniyor...