İnsanların biraz daha bilinçli olması gerekmez mi?

parklarda insanlar bilinçsiz ve duyarsız bir şekilde çok saldırgan olarak bilinen bazı köpek cinslerini ağızlıksız ve tasmasız gezdiyorlar. bugün Ankara'nın çok bilinen bir parkında gezerken hem rottweiler, hem pitbull un ağızlıksız ve tasmasız gezdirildiğine şahit oldum. zaten köpek fobisi olan bir insanım, bir de o türleri o şekilde görünce iyice korktum. tamam kardeşim goldenın olur öyle gezdirirsin ama bu köpekleri öyle salmak ne, hadi ben gene bir soğukkanlılığımı korudum sakin olup uzaklaştım da çocuklar var orada o köpeklerin sağı solu belli mi olur çocuk ona tehdit oluşturacak bir hareket yapsa sahibini falan dinler mi o hayvan, direk saldırır. hayvanseverlik de bir yere kadar yani olmaz öyle şey. bilmiyorum ben mi yanlış düşünüyorum ama insanların bu konuda biraz daha bilinçli olması gerekmez mi?

0|0
0|2

Erkekler Ne Diyor 2

• Devletin el atması gerekir. bence yasaklanmalı bu saldırgan köpek türleri

1|0
    0|0
    • aynen kesinlikle. hayır gerçekten huzursuz oluyorum Ankara'da zaten sayılı gidilebilecek parklar var orada da bunlar cirit atıyor. normalde üretimi yasak diye duymuştum güya ama hala besleyen besliyor.

• Hanı para cezası caydırıcı değil yüksek bir miktar olsa o zaman önüne geçilebilir
      Yanı illa birinin mi ölmesi gerekiyor

• keşke birileri ölmeden müdahele edebilseler..

• Kisacasi mallarda ondan öyle gezdiriyorlar.. birinin cocuguna saldirsa o adamida köpegide oracikta öldürürler. bence haklilarda.

0|0
    0|0
    • evet katılıyorum kesinlikle. ya kendilerine ya köpeklerine çok güveniyorlar ama bilemedim.

• Bence vurdumduymazlik.. aslinda parktaki güvenlikci varsa direk polisi aricaklar. hepsini toplayip götürsünler..

• işte güvenlikçi yoktu maalesef olsa yapamazlardı herhalde

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...