Bir bakarmisiniz?

Ben 22 yasinda bir ögrenciyim. okulum bittikten sonra aileme maddi anlamda yardim etmek istiyorum bu nedenlede evliligi cok ileri atiyorum. cok kücük bir kardesim var ve ilerde onun egitimi ve isini eline almasinda elimde geldigince yardimci olmak istiyorum cünki annemle babamin yasi epeyi ilerlemis olacak o zaman. bu sebeplerden dolayi hayatima kimseyi alamiyorum. benden hoslanan veya sevdigini söyleyenleri reddediyorum, biriyle hayat kurmam mümkün degil. bu canimi acitiyor sevilmek en büyük ihtiyacim ve birini sevmek. kaderim belkide böyle bilmiyorum. düsüncem yanlismi?

0|1
8|10

En İyi Erkek Görüşü

• Düşüncen çok yanliş bence😊 bak şimdi ben müslüman olduğum icin sana dini yönünü anlaticam dikkate alip almamak senin takdirine kalmis bir sey 😊 şimdi evi gecindirmekle yukumlu olan kişi senin eşindir yani evlendikten sonra calisinca kazandigin para ile yine ailene destek olabilirsin ve esin senin parana karisamaz ve sunu soylemek istiyorum sen erteledikce evlenmen daha zor olacak bunu bil sen eger kardesimin masrafi fslan olacak diye evlenmek. istemiyorsan valla kardesinin yasi buyudukce masraflari artacak ancak ne zaman kardesinin masrafi biter yaklasik 25 yasinda diyelim... peki sen o yaşa kadar evlenmemeyi goze alabiliyor musun 😊 aileni dusunmek cok guzel ama seninde bir hayatin var 😊

0|0
    0|0
    • var elbet ama bu sekil hic bir Adam Kabul etmez ki... yani

• Sen durumu anlattiktan sonra senin maaşina halâ karisacaksa pardonda o adam degildir zaten 😊😊 hem keyfine harcamayacaksin bunu sonucta ve annen ve baban onlar

• haklisin öyle

En İyi Kız Görüşü

• Evlen, seni sevenlere ve teklif edenlere kardeşini okutma şartını koy. Önceden zeminini hazırlarsan sıkıntı olmaz heralde. Kendini bu kadar sıkma, tek kaygın kardeşinse evlilik şartın bu olsun. Akıllı kızsın mantığın duygularından baskın. Bunu başardıysan bu şart koyma meselesinide başarabilirsin

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Seni seviyorum. Senden birsey beklemiyorum. Dusuncen yanlis ya da degil. Sen boyle dusunuyorsan bir bildigin vardir elbet. Saygi duyuyorum. -.-

Gelelim yorumun hakkini vermeye:
    Dusuncen bir yerde yanlis. Sonucta superwomen degilsin ve kimse degildir. Hayatinin en guzel doneminde yasaman gereken seyleri sonraya birakma ama hayatinla ilgili ipleri de simsiki tut. Yani biraz temkinli bir bicimde sevebilirsin. Buradaki temkinli kelimesi, senin gibi bu turden duygularin anlamini bilen anlayisi yuksek bir insanin senin karsina cikmasi. Umarim oyle biriyle tanisirsin. Bol sans. Aydinlik gunler seninle olsun. :)

0|0
    0|0
  • evlenirken de kardeşini okutabilirsin

0|0
    0|0
    • simdi birini hayatima alsam evlenmemiz icin onuda bekletmis olucam daha okul bitmedi 30 yasinda ancak 8 yil beni mi beklicek belki daha gec evlenicem

• hayatını mahvediyorsun ne diyeyim

• Doğru pikachu

0|0
    0|0
  • Hem kendini hemde aileni düşünüyor gibisin ama bile öncelikte kalmış. Bence evlilik herşeyin anahtarı olur. Bereket getirir. Çalışmak istiyorsan bunu önceden bey efendi kim olacaksa artık onunla konuşup halledersin. Belki eşin de yardım eyler kardeşinin eğitimine ailene , kestirip atma bence

0|0
    0|0
  • Vay be

0|0
    0|0
  • Neden maddi durumu iyi biriyle evlenmeyi dusunmuyorsun. Seni isteyenler hep züğürt mü? Kocan sana bakar sen de calisir ailene yardim. edersin. bu sebeple erteleme isteklerini sonra çöküntü yaşarsın

0|0
    0|0
  • Sen bilirsin sen sorumluluğun ehemmiyetini anlamışsın evlensen bile aklın kucuk kardesinde kalicak ALLAH kazalardan belalardan korusun

0|0
    0|0
  • Kalbını deıl beynını kullanıyorsun bende önünde ceketımı iliklerim

0|0
    0|0
    • Dogru olan bu yani

• Bence bu ama evlenip yine iş hayatında olabilirsiniz yıne aılenıze destektw bulunan bulunabılırsınjz tabıkı esınızınde kazancı onemlı

• bence hem çalışıp evlenip ailenede yardımcı olabilirsin yanlış yapıyorsun

0|0
    0|0
    • bu sekil hic kimse Kabul etmez ki

• niye etmesin ya senin maaşına karışamaz sonuçta

Kızlar Ne Diyor 7

• Düşüncen çok güzel ama kendine de bir şans vermelisin evliliği ufak bir şey yaparsanız sıkıntı olmaz maddi açıdan seni sevenlere şans ver derim

0|0
    0|0
  • Bende öyle yapardım ama gerçekten seven bir adam sana destek çıkar. (Okumana bir hayat kurmana ve kardesine bakmana ) Sen bir sure sonra yorulacaksin ve basini bir erkegin omuzuna koymak isteyeceksin ama bu dogru kisiyi bulamazsan o zaman iyice yipranirsin, ne diyeceğimi bilemedim, yolun açık olsun iyi dileklerim seninle

0|0
    0|0
  • baktik knk

0|0
    0|0
  • Reddetmek yerine durumunu anlatabilirsin. Sana gerçekten değer verirse sen hazır olduğun güne kadar bekler.

0|0
    0|0
  • Evliykende bunu yaparsin ben aileme destek oluyorum evliyim.

0|0
    0|0
  • Çok düşünceli mütevazi bir insansin Allah Seni doğru yoldan sasirtmasin amin 😊

0|0
    0|0
  • Ailene yardim etmene engel olmayacak biriyle evlen

0|0
    0|0
Yükleniyor...