Çalışan çiftler arasindaki para idaresi nasil olmali?

Arkadaslar nisanliyim ve 6 ay sonra dugunum var. calisan bir bayanim ve nisanlim elinden geldigince kesenin kendisinde olmasi gerektigini maas kartimin onda olmasi gerektigini savunuyor ve surekli bu konularin konusulmasindan rahatsiz olmaya basladim bana yardimci olun lutfen evlendigimizde bu konuda ne yapmaliyim?

Güncellemeler:
Benimkine karta hic dokunmayip bende kalacak onunkini de harcama karari aldik tatliya baglandi👍

1|0
10|17

En İyi Erkek Görüşü

• evet.. en iyi bildiğim konu..
    hatta bu konunun uzmanıyım diyebilirim..
    bence nişanlınıza güveniyorsanız.;.
    içerisinden aylık harçlığınızı aldıktan sonra kalanını eşinize vermenizde sakınca yok..
    ama asla maaş kartınızı vermeyin..30 çalışıp maaş almayı ve o heyecanı yaşamayı hak ediyorsunuz..
    nişanlınıza güveniyorsanız demek isterken ;
    onun sizin ve kendi kazancını en iyi şekilde değerlendireceğini düşünüyorsanız. parayı nereler verdiğini izah edemiyorsa veya bu konuda içinizde şüphe varsa bence tavrınızı koyun ve maaşınızı vermeyin. içkisi kumarı varsa vermeyin.
    son olarak şunu söylemek isterim; ev idaresinin erkeği kadını olmaz.. kim daha iyi çekip çeviriyorsa kazançlar onda toplanmalı...

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Hayır kart olayı saçma sende olmalı ama çekip kendine bir miktar para alıp geri kalanını eşine vermen gerek

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• Bir ortak hesap açın. Maaş hesapları için bir talimat verin ve yatınca otomatik o hesaba aktarılsın ikinizin maaşlarıda. Birer kart alın o hesap için hem nakit hem kredi kartı. Beraber ortak harcayın kullanın. Ayrı ayrı sıkıntı. Gerçekten sıkıntı hemde.

1|0
    0|0
  • herkesin parası kendine tabi, ev giderlerine ortak katılım en iyisi ama çok da abartmamak lazım, para işin içine girince cicim aylarından sonra durum kötüleşebilir haberiniz olsun :)

2|0
    0|0
  • Ohannes, kartı almak nedir ya?
    Alışverişe çıkılınca bazen senin kartından, bazen onunkinden harcama yapılır, Biriktirilecek para da bankada iki hesap açılarak bir ay birine, diğer ay diğerine yatırılarak biriktirilir..
    İlişkide ve evlilikte daima eşitlikten ve adaletten yanayım.. Uyanıklık yapılmasından nefret ederim.. Bir taraf ipleri eline alıp diğerini ezerse veya sömürürse o evlilik uzun sürmez..

0|0
    0|0
  • Kesinlikle öyle olmamali. akilli ol. öyle yapacaksanız evlenme bile. birşey alinacaksa ortak koyar alirsiniz. paranin onda durmasi ne demek

0|0
    0|0
  • Evlilikte ayri gayri olmaz.
    Maaslar beraber konur beraber harcanir.
    O benim maasim bu senin maasin dersen ozaman hic evlenme.
    parayi tek kisi yönetmeli. Ama birsey alirkende karari iki kisi vermeli. Tek kisinin verecegi kararla hicbirsey alinmamali.
    Sonucta o para beraber kazaniliyor.
    Maas kartina el konulmasi taraftari degilim.
    Ama hesap kitap isi bir kiside olmali.

0|0
    0|0
  • Havuz sistemi olmali

0|0
    0|0
  • paranın miktarı değil yorulmanın miktarı önemli. her ikisininde işleri vardır belki ikiside bedenen yorucu işlerdir belki ikiside değildir lakin paraya gelince ben çok para getiriyorum eve sen fazla konusu olmamalı. gerçekten olmamalı. ve her iki kişi de çalıyorsa ev işini kadına bırakmamalı. herşeyden önce hayat müşterektir. iki kişide bunun için çalışmalı

0|0
    0|0
  • Hayat müşterekte. Senin parana niye karşıyor onu anlamadım. Tabii sende eşek değilsin yani eve bir şeyler harcıyacaksın. Ya da kiraya katacaksın , faturaya falan. Bunu ona hissettir ya da anlat.

0|0
    0|0
  • Nişanlıyken herkesin parası kendine onane senin parandan

1|0
    0|0
  • ortak hesap açılıabilir ihtiyaca göre çekilir !

0|0
    0|0
  • bence şutla gitsin bu mağara adamını kafanı duvara çok vurursun yoksa

0|0
    0|0
  • Sana özel bir soru soracağım, böyle denyoları nasıl buluyorsunuz hiç anlamıyorum gerçekten...

0|0
    0|0
  • Onda olsun seninde kullancagın kredi kartın olsun ideal bence kartını o odesin

0|0
    0|0
  • Parayı erkege vermeli

0|0
    0|0
  • benim kari maaasi alir almaz bana verir aksini kabul etmem mumkun degil ama bende israf etmem parayi aylik kisilel harcamam 50 tl yi gecmezonlar icin kullanirim

0|0
    0|0
  • maaş kartının onda olmasına ne gerek var. her ay bir gelir gider tablonuz olur, yapılacak ödemeleri sen kendi hesabından o da kendi hesabından yaparsınız biraz kendinize harçlık ayırıp kalırsa birikim yaparsınız. ne gereksiz konuşmalar bunlar ya. iyi düşün taşın bence :) öte yandan evi idare eden kadındır duracaksa onda dursun :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• beence para ortak olmalı.. senin benim olmamalı , bireysel yaklaşılmamalı olaya. ama nişanlının bu talebi hoş olmamış. erkek talep edince itici duruyor

1|0
    0|0
  • hoş değil. ortak cüzdan olmalı. ortak hesap da olabilir.

0|0
    0|0
  • Saçmalama sakın maaş kartını filan verme giderleri ortaklaşa halledersiniz kasa evin hanımında olur bilmiyorsa öğrensin..

0|0
    0|0
  • Kesinlikle öyle olmamalı yanlış düşünüyor

0|0
    0|0
  • Allah Allah öyle bir dünya yok içinden gelirse verirsin de bu sefer bir şey istiyceksin laf edicek şunu bunu diycek her şeyi ona yüklemen doğru olmaz tabi ki tabi senin de bir hayatın var yani sonuçta

0|0
    0|0
  • Bence yanlış düşünüyor. Senin emeğin sonuçta sende kalmalı ortak kullanabilirsiniz de kartın sen de kalsın

0|0
    0|0
  • Önceden para ile ilgili bir olay yaşamışsanız ve yine aynı cimriliği gösteriyorsa normal değil.

0|0
    0|0
  • Bence sen onunkini al o seninkini alsın :D

0|0
    0|0
  • Kartını tabiki verme. O ne saçmalık ya

0|0
    0|0
Yükleniyor...