Hayat bir ayna mıdır yaptiklarimizla yuregimizin yansimasini mi buluruz?

Hani deriz ya hayat bir aynadir ne verirsen onu ister diye yaptiklarimizda yuregimizin yansimasi midir ne alip ne goturur bizden hic dusundunuz mu? :) :) :)

Güncellemeler:
İlk defa bu soruyu ciddiyetle sordum yanıt alamadım :)
:)

0|0
0|2

En İyi Erkek Görüşü

• Aslında iyi günlerimizde iyi anlarımızda bunu pek yapmıyoruz sanki. Ben canım yandığında başıma kötü bir şey geldiğinde veya bir şeyler yolunda gitmediğinde yapıyorum. Nerede ne hata yaptım ki bunlar başıma geldi diye. Uzun uzun düşününce gerçekten bir şeyler bulabiliyor insan. Ama bunları fark etmem ve tekrar yapmamam için yaşadığıma inanıyorum. :)
    Eskiden Allah dostları 2 gün sıkıntısız geçerse 3 gün üzülürlermiş. Rabbim bizi Hayat sana her şeyi veriyor sen almasını bilirsen. İyiyi de kötüyü de bir ayna gibi önümüze seriyor. :) İnsan nasıl bakarsa öyle görür derler ya hani, öyle işte. Yüreğinin yansıması hayat, nasıl bakarsan öyle görürsün.

1|0
    0|0
    • Güzel yazmişin aslında onemli olan iyiyi kötüyü ayirt etmek mesele sanırım

misal iyi bakiyorsun aslında sadece olan şey yuregini dinlemek bu da davranışı getiriyor ve hayatını şekillendiriyor sonra baktigin yerle yüreğinin yansıması farklı olabiliyor.

• Aslında karar verirken bakarken aklımızla düşünürüz hep. Bazen kalbimizi dinleriz tek söz sahibi o olur o zaman hata yaparız. Ya da bazen aklımızla kararlar alırız, vicdanımızı bir kenara bırakıp, o da iyi değildir, kendimizi asla affedemeyeceğimiz vicdani yaralar açabilir. Tek başına aklımızla veya tek başına kalbimizle bakıp karar verince hata yapıyoruz. Aklımızla düşündüğümüzü kalbimizin onayına sunup karar vermemiz gerek. O zaman ayırt edebiliriz iyiyi ve kötüyü, doğruyu ve yanlışı. Bence biraz ince düşünceli olmak gerek, hassas olmak gerek. :)

Erkekler Ne Diyor 1

• Keske oyle olsaydi
    Ama degil sanirim. herkes yureginde hissettiklerini yasamiyor.
    İki farkli dunya insani gibiymisiz gibi. sen baska seylr hissediyosun karsindaki bambaska bir alemde

1|0
    0|0
    • Öyle de aslında sadece olan şey yuregini dinlemek bu da davranışı getiriyor ve hayatını şekillendiriyor sonra baktigin yerle yüreğinin yansıması farklı olabiliyor.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...