Kızlar, türbanlı olmak?

Sizce turbanli tesettürlü olmak bakimli ve güzel giyinmeye engel. Mi?

0|0
14

En İyi Kız Görüşü

• Engel değil

1|1
    0|0
    • bencede olmamalı bir insan hem turbanlı hem bakımlı hem hoş giyinebilmeli

• 'Türbanlı' kelimesi de hoş değil bu lafı küçümseme amaçlı kullanan bir kesim var
      Tesettürlü veya kapalı desek daha doğru

• küçümsemek için kullanmadım k. b haklısın ya öyle şeylere karşiyim zaten

Kızlar Ne Diyor 13

• abartıya kaçmayacak şekilde değil bence. abartıdan kastım. böyle daracık pantolon giyip üstüne kısacık bir bluz altta 5 karış topuklu. olmaz öyle. bende pantolon giyiyorum ama üstüne mutlaka uzun bişey giyiyorum. ve pantolonlarım dar değil. düz kesimlerden. zaten bacaklarım belime göre ince olduğu için tem bedenimi de alsam bacaklarıma hep geniş oluyor. tam istediğim ayarda. makyaj konusuna gelirsek bence tesettüre ruj kesinlikle olmuyor. allık da onlar çok abartıya kaçıyor. bunun nedeni ise açık kızlarda saçları yüzünden dikkatlerin yüzden dağılmasıdır. onların saç yüz uyuymu dikkat çeker bizim ise yüzümüz. mesela sadece cilt rengini eşitliycek bir bb krem. sürme ve rimel çok hoş duruyor. sürme yerine ince bir eyeliner de tercih edebilirsin. benim bakımdan kastım bu. tesettürlüyüz diye güzel görünmeyelim mi. kadınız biz. dediğim gibi aşırı makyaj çok itici duruyor.

0|1
    0|0
  • engel

0|1
    0|0
  • Değil

0|1
    0|0
  • Neden ben çok şık türbanlı gördüm yani

0|1
    0|0
  • Engel değil tabikide ben tesettürlüyüm ve gayet bakımlıyım yani

0|1
    0|0
    • Ne güzel

• 👍 anlatabildıysem ne mutlu bana

• Tabiki hayir

0|1
    0|0
  • Engel değil bence kapalılar çok güzel giyinebiliyor. Bende kapalıyım ama diğerleri gibi Moda'dan pek anlamıyorum.

0|1
    0|0
  • Degil. Hatta simdiki turbanlılar masallah bizden süslü.

0|1
    0|0
    • suslenmek bence onlarında hakkı sadece dar giyinip ne bileyim saçma kıyafetler giyip turban takmak saçma ama

• Turbanın amacından cıkıyolar bence.

• evet onlar var ama hakkıyla kapananlarında bence güzel giyinme hakkı var onu savunuyorum

• değil

0|1
    0|0
  • Tabiki değil. Güzel ve bakımlı olmak her kadının hakkı. Kapali diye spor yapmayacak veya krem sürmeyecek diye birşey yok

0|0
    0|0
    • Aynen katiliyorum size oyle olmali yani ama toplumda oyle bir sey var ya bide kapaliyim kimse görmüyor diye de onemsemiyor olabilir ler bakımlarını

• Aynen ya herşeyi yazamıyorum ben akrep burcuyum ne bileyim soru isaretleri var kafamda

• Ama kapalı kadınlar genelde dikkat eder yani boyle seylere. Sende isteyebilirsin

• Evet engel olmak zorunda kadın dışarıda güzel olmamalı tesettürün anlamı kalmıyo o zaman evinde istediğin gibi davranabilirsin

0|0
    0|0
  • Bakim farklı bişe ama Kaş almak yasaktır makyaj yapmak yasaktır onun yapacağı tek bakim ancak cildi için olan maske olabilir manikür olabilir güzel giyinmek dikkat cekmektir

0|0
    0|0
    • O kadar ayrinti bilmiyorum ama ne bileyim bakimli olmasini makyaj yapmasini isterim benim için abartmadan tabi

• Ooo modern kapalı oldu o çoğu insan gibi olmadi

• Kast ettiğin dar giyinip tum hatlari gösterip başa turban takmak ise bende karşıyım ona

• Tabiiki de değil

0|1
    0|0
Yükleniyor...