Topluluk Önünde Konuşma Problemi?

Çocukluğumda ağır bir artikülasyon bozukluğu yaşadım (yani halk arasında kekemelik de deniyor) , son birkaç yılda çabalarımla üstüne giderek büyük oranda düzelttim.
SİZE SORUM: Konuşma sorunu yaşamayanların da arkadaş ortamları veya bir topluluk içinde "kelimeler ağzımda düğümleniyor, çıkmıyor vs." dediklerini duyuyorum. Normalde benim sorunumu yaşayanların da yaşadığı tam olarak bu. Peki konuşma sorunu olmamasına rağmen, kelimeler düğümleniyor gibi hissettiğinizde konuşmaya girişseniz ne oluyor?
Not: Artikülasyon bozukluğu yaşayanlar bu durumda kekeliyor.. benim gibi :)

0|0
2|0

Kızlar Ne Diyor 2

• bende heyecanlanıyorum :D
    ama koıllarımı bağlayıp süper devam ediyorum

0|0
    0|0
    • Evet zaten Allah kızları bu yönden avantajlı yaratmış :)) Erkeklere bedensel bayanlara da çenesel kuvvet = hangisi üstün? Cevap: Bazen çenenin üstün geldiğini görüyorum :))

• Ama cidden sessiz bir kız oluyorum bazen Sesim titriyor sunum yaparken ;D

• oo sessiz olmanız daha tehlikeli :o eminim ki birgün sizinle evlenecek adamın başı çok ağrıycak :))) annemden bilirim ;)

• Kardeşim
    Bunun kolaylikla asilacagina inan
    Terapistlere danis

0|0
    0|0
    • teşekkür ederim cevabınız için fakat soruyu aşmam için ne yapmam gerektiğiyle ilgili danışmadım. Bu problemi olmamasına rağmen "kelime ağzımda düğümleniyor" gibi durumlar yaşayanlara soruyorum. Onlar o an öyle hissetmelerine rağmen konuşmaya çalıştığında ne oluyor? Korktukları gibi mi oluyor yoksa akıcılık ta bozukluk oluyor mu?

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...