Arkadaslar ne yapmam gerekiyor?

Arkadaşlar ben cok asosyal yaşıyorum ve artk farkına vardım ot gibiyim hic bir sosyal faaliyetim yok evden okula okuldan eve tatilde sürekli oturuyorum uyuyorum telefon elimde baska hiç bir şey yapmıyorum doğru düzgün arkadaşım yok içimden bişey yapmak gelmiyor hiç bişeye hevesim yok canım sıkılıyor napmam gerek ders bile calismiyorm yatmaktan baska yaptığım bişey yok 😞😞😞😞😞😞 ne yapmam gerek

0|0
3|3

En İyi Kız Görüşü

• Bu duruma alışıyorsun. Halbuki insan fıtratı buna tamamen aykırı. Eğer öyle olmasaydı Allah, "bir işi bitirdiğinde başka bir işte yorul" demezdi. Biz bunu atlayıp kendimizi rahatlığa alıştırıyoruz sonra da hem ondan vazgeçemiyor hem de hayatımızda bir şeyler olsun istiyoruz. Bir heyecan, bir eğlence vs. Sana önerim bu içinde olduğun ataleti artık dinlememen. Telefonunu kapatmakla başlayabilirsin. Yeni ortamlara girebilirsin, bir hobi mağazasına gidip hoşuna giden bir şeyler alabilirsin, etkinliklere, tiyatoraya, sinemaya gidebilirsin. Yani aradığın zaman her şey var aslında. Bir an önce ayağa kalk. Yoksa hayatın hiçbir anlamı yok. İlerde pişman olursun. Gerçi hemen bunları aniden yapmak zor olacaktır. O yüzden minik minik bir yerden başla. Örneğin yarın yapılacaklar listesi hazırla.
    1-bakkaldan evin şu ihtiyacını al
    2-yemek yap ve ye
    3-bilgisayar ve telefona sadece bir saat bak
    4-spor yap
    5-kitap oku
    6-banyo yap
    Bunun gibi basit listeler hazırla her gün. Yaptıklarının karşısına tik at. Bu motivasyonunu arttıracak ve zamanla yapacağın faaliyetleri de çoğaltacaksın. Mesela ikinci maddenin yerini "arkadaşlarına zaman ayır ve onlarla bir yerde yemek ye" maddesi alacak. Bir dakika bile boş duracak zamanımız yok. Zaman kıymetli. İnsan da kıymetli. Güç bizimle olsun! Başarılar.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• bosver salla bole mutluysan devam et hgayat devam edıyor eger degılksen ama sole yap yanı mesela cık gez sevgılı bul bısıler et hayatın tadını cıkar

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 2

• Vatana, millete hayırlı işler yaparsan devamlı, sosyal de olursun, saygı duyulan biri de. Elbette buna kişiliğinin güzel ve düzgün oluşunun da eklenmesi gerekiyor.

0|0
    0|0
  • ünide mi okuyorsun?

0|0
    0|0
Yükleniyor...