20 li yaşlardakiler 30 lu erkeklere niye abi diye hitap eder?

Şimdi bakıyorum adam kazık kadar olmuş, hani çocuk olsa çok iyi anlıycam abi deme sebebini. Hocam, reis vb çeşitli hitap şekilleriyle hitap etmek yerine niye abi diye hitap ediliyor? evlenseler düzine düzine çocuk yapabilecek adamlar gördüm ama 30 yaşlardaki kişilere hala abi diye hitap ediyorlar? açıkçası benim hoşuma gitmiyor ama yapacak bişey de yok. bazı erkekler görüyorum aşağılık kompleksinden dolayı abi lafını duymayı çok seviyorlar fakat bende tam tersi. onu geçtim kendi yaşıtlarım bile büyük gösterdiğim için yeri geliyor bana abi diyor. adama gerçek yaşımı söyleyince yüz ifadesini görseniz bir de, gülersiniz. Çelişkiye bakın. Ya tamam yaşlanıyoruz burası inkar edilemez ama bana tuhaf geliyor sonuçta kimsenin yaşı yerinde saymıyor. ABD'de ne güzel miss, misis diye hitap şekilleri var bizde niye yok dsgfdhjg. bakın ruhum o kadar genç ki random bile atabiliyorum. benim yaşıtlarım bunları yapmazdı dsgfh

Bu sitede benim söylediğimin tam tersi bir durum yaşayan bir kişi vardı, bundan şikayetçiydi. adam 85 doğumlu ama çok minyon gösterdiği için 95 liler ismiyle hitap edip emir veriyomuş gibi konuşuyorlarmış işyerinde. yani tiklemiyolar, sözünü geçiremiyormuş. şimdi ben biyolojik yaşımı söylesem bana abi derler ama o kişi benle aynı biyolojik yaşa sahip olmasına rağmen ismiyle hitap ediliyor kendinden 5-10 yaş genç olan bu çalıştığı işyerindeki genç adamlar tarafından.

Şimdi bu abi diyenlere adam olmadınız mı desem alınacaklar :D ne bu çelişki arkadaşlar, ben hiç anlamıyorum :D
Şimdi bana diyeceksiniz saygıdan dolayı vs. diyorlar diceksiniz ama hiç alakası yok, hepsi hikaye. Tamamen yaşlı görünümden dolayı bu durumu yaşıyorum.

Bu arada ben askerliğimi tecilden dolayı 25 yaşımda yaptım, oradaki gelen çocukların çoğu 20 yaşlarında olmasına rağmen bana ismimle hitap ediyorlardı, hatta beni kendileriyle yaşıt sanıyorlardı. 5 senede ne olduysa oldu tipimde işte. Şimdi ise o çocuklarla yaşıt olan 89-90 lılar abi çekiyor, çelişkiye bakın dsgfhgjghj

0|0
11|4

En İyi Kız Görüşü

• Işte insan böyle bir şey hep kendinde olmayanı istiyor birisi abi denilsin birisi denilmesin hayat ne kadar zor

0|1
    0|0
    • bence misis, miss gibi hitap şekilleri bu sorunu çözerdi eğer kültürümüzde olsaydı sdgfh

• Sen getir. Ben mesela kırk yaşındaki adama bile amca demem "siz" diye hitap etmem her şeyi çözüyo.

• aynen öyle "siz" hitap şeklini iyi söyledin bak. dediğin gibi bu sorunları fazlasıyla çözüyo. :)

En İyi Erkek Görüşü

• Abi sakin ol ne desinler kanka mı? Abi denmesinden hoşlananların nasıl aşağılık kompleksi varsa senin de yaşlanma korkun var bu kadar basit sıkıntı yok abi.

0|1
    0|0
    • beni sen görsen sen de abi dersin. çelişkiye dikkat.

• sana abi dediklerinde rahatsız olmuyon mu? 1-2 yaşı geçtim 3-5 ay daha genç olan okuldan da mı arkadaşın yok? ya da illaki olmuştur 1-2 yaş senden daha genç olup sınıftan arkadaşın olanlar. sana abi diyolar mı hiç? sence abes kaçmıyor mu? :D

• Abi niye kaçsın abi=büyük e 1-2 yaş ya da 3-5 ay sonuçta büyük pekte abartılcak bir şey yok. Ha bende hacı diyorum müdür diyorum falan filan da aslında benim de yapmam abi demek.

Kızlar Ne Diyor 10

• amaan desinler ne olacak bana da abla diyorlar ufaklar sonuçta benden..

0|1
    0|0
    • ya öyle ama bünye genç hissediyor. sadece zamanı yerinde tutamıyoruz, zoruma gidiyor benim :D

• Abicim fazla takma kafana =)

0|1
    0|0
    • takıyoz be elimde değil valla :D

• Yaşlılık kompleksi mi var aceba :)

• yaşıtların bile sana abi/abla derse her türlü kompleks oluşur. kendimi çökerttim biraz stres sebebiyle.

• Sana ne diye hiyap edilmesini istersin?

0|1
    0|0
  • Bana göre 10 yaş büyük fark, bu yüzden hep abi derim o yaşta olanlara bu kadar basit. Adıyla hitap edemem.

0|0
    0|0
    • siz diye hitap etsen de olur, illa abi demene gerek yok bence :D

• abisisin çünkü amca yaşında daha çok :D

0|0
    0|0
    • 5 yıl var aramızda ona göre konuş bak teyze demesinler sonra :D

• desinler benim için sorun yok :D

• tabi sen bu durumu yaşamadığın için tuzun kuru. yaşayan bilir :D

• abisi kadar büyük oluyor

0|0
    0|0
    • işte sen genç kalacağını sandığın için böyle düşünüyon. tok açın halinden anlamaz. 5-6 seneye kalmaz yaşarsın sen de aynı durumu.

• 35 üstüne abi diyorum ben. Bazen moruk ashdgas

0|0
    0|0
    • yaşın kaç bilmiyom ama sen de bir gün gelcen o yaşa ve aynı duyguları yaşayacaksın sana teyze dediklerinde :)

• İnanmayabilirsin :) Bir defaya mahsus yaşını güncelleyebiliyorsun :)

• fotoğrafına baktım da, yaşlanmaya doğru gidiyorsun. bence beslenmene dikkat. abur cuburla beslenme. insan yapımı hiçbirşeyi ağzına sürme. doğal meyve sebzeleri bol tüket. ekmekten uzak dur.

• :)) ne diyelim

0|0
    0|0
    • ama haksız mıyım sence? :D

• haklısın da bu kadar kafana takma.) tam tersi bende abla dedirtmeye çalışıyorum

• yav yok be saçmalama. bırak bu aşağılık kompleksi olayını. yaşlanmak çok mu iyi bişey.
      herkes aklı başına geldiğinde aynıdır. yaş sadece sayıdan ibaret olmalı.

• Olgun Erkekleri çok seviyorum

0|0
    0|0
    • herkes senin gibi değil işte,
      bir çok genç kız 30 ları yaşlı buluyor.

• Onlar işini bilmiyor

• Abicim dökmüşsün içini

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• 30 larda, 40 lara abi diyor.

0|1
    0|0
    • ben demiyorum. reis diye hitap ediyorum.

• neyse artık, direk isimle hitap etmiyoruz toplum yapımız ve yetiştirilişimiz böyle

• Abi sıkma canını :D

0|0
    0|0
    • bak abi diyor hala. bir kulağından girmiş diğerinden çıkmış :)

• yok şakasına diyorum. Ben benden büyüklere abi demeyi seven biri değilimdir. Küçükken diyorduk ama şimdi dediğin gibi büyüdük kocaman adam olduk. Şimdi sana neden abi diyeyimki. tamam saygı ayrı ama abi demekte yeri geldiğinde bir saygısızlıktır bana göre

• Çok iyi anlattın, aynen dediğin gibi :)

• Benden 3 yas buyuk olmasi benim icin yeterli abi demeye.

0|0
    0|0
    • işte saçma bir düşünce. toplumda böyle bir kültür var. sonuçta gelişimini fazlasıyla tamamlamışsın niye abi deme gereği duyuyon ki

• Ne diyecem. Adini soylemek terbiyesizlik olur. Bence oyle.

Yükleniyor...