20 yaşındaki kızımla sorunlarım var. Lütfen yardım edin. Ne yapmam gerekiyor?

Kızım 20 yaşında. Farklı bir şehirde üniversite okuyor. Ama genellikle birlikte oluyoruz çünkü okuduğu şehir ve yaşadığı şehir çok yakın. Normalde çok asabi değil. Ama bir süredir bana babasına kardeşlerine hatta anneannesine ve dedesine karşı çok asabi. Sadece bize değil erkek arkadaşına ve diğer herkese karşı çok asabi. Suçlu olduğunda bağırarak karşı geliyor. Sürekli sesini yükseltiyor. Birşey yapmasını istediğimde ona kötü birşey yapmasını istemişim gibi davranıyor. Karşı çıkıyor. Nasıl çözüm bulacağımı bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

0|0
10|15

En İyi Erkek Görüşü

• içinde psikolojik sıkıntıları olduğu kesin ve bunu bastıramıyor ufak bir problemde dışa vuruyor.. kendinde yaşadığı bir takım olumsuzluklar olabilir bunlara karşı dışsal tepki olarak sinirlenme oluyor.. doğal olarak doğruyu ve yanlışı nerde nasıl davranacağınıda seçemiyor.. burada ona çok daha yakın davranmanız gerekli tabi bunu ısrarla değilde daha sakin onun anlayacağı uyumluluğu yakalamanız gerekir.. çünkü nasıl tepkiler vereceğini bilemeyiz bir anne olarak değilde dostu gibi asıl sorun ne ise çok soru sorarak değilde cevap almaya çalışmanız gerek..

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Okulda ve yurtta arkadaş ortamı nasıl onu öğrenmeye çalışın.. Arkadaş edinememiş olabilir.. Kendini kabul ettiremediği bir ortamın acısını en yakınlarından çıkarması normal.. Ama bunu onunla konuşmanız şazım gerekirse profesyonel birinden yardım alın..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Kızınızdaki bu ani tavır değişikliğini salt ergenlik sorunlarıyla açıklamak yetersiz. Yine özgüveninin yükselmesi, daha özgür bir hayatı yaşıyor olmasıyla da açıklanamaz. Kızınızın sosyal ve arkadaş ortamı değişti. Bulunduğu yerde yeni arkadaşlıklar ve ortamlar edindi. Bu ortamların olumsuz etkileri olabilir.

Bence kızınızın girdiği bu ortamlardan kaynaklanan bir sorunu var. Aklıma bir kaç ihtimal geliyor. Ancak bunu bizzat siz gözlemlemeniz gerekiyor. Eski veya yeni arkadaşlarıyla görüşerek sorununu öğrenebilir, ona göre çözüm yolu arayabilirsiniz.

0|0
    0|0
  • Benimde 20 yaşında kız kardeşim var ama bu şekilde değil olamıyo belki olmak istiyo ama zamanında uyguladığımız otorite onları yapmasına engel oluyo, bir ebeveyn çocuğunu böyle el bebek gül bebek yetiştirirse bu son kaçınılmaz olur, ve bencede haketmiyo değiller, hayatı boyunca aman kızım ay kızım yapma kızım etme kızım tarzında yetiştirirseniz ileride nal toplarsınız bu böyle biline.

1|1
    0|0
  • Kız çocuklarında bu maalesef oluyor, 15 - 25 yaş arası aileyle pek iyi geçinmiyorlar. Aileyi beğenmemeler, anne babayı aşağılamalar vb. bir çok sorunla karşılaşılıyor. Başımızdan geçtiği için biliyoruz, sabır her şeyin ilacı, sabretmek anlayışla karşılamak gerekiyor. Bir süre sonra O'da anlıyor hatalarını sular duruluyor ve aileye yeniden sarılıyor.

0|0
    0|0
  • Yasi itibariyle normal diye dusunuyorum. ergenlik caginin icinde cunku
    Daha nazik davranmalisiniz. atlatacaktir mutlaka

0|0
    0|0
  • bence onu takip edin.. iletişim kurduğu ve etkisinde kaldığı birilerimi var..
    aklıma acaba dini toluluklara filan mı takıldı diye geldi..
    malüm üniversite ortamını bu gibi topluluklar sever..
    son bir şeyde; acaba erkek arkadaşıyla arasında ne olduda ona bu kadar kızgın...

0|0
    0|0
  • Madde bagimliligindan suphelendiniz mi hic, olabilir mi?

0|0
    0|0
    • O konuda kızıma güveniyorum zaten. Sadece birşey söylediğimde tersliyor.

• acil bir doktor psikologa gotur baska turlu gecmez turkiye de nedense insanlar sorunlarini cozmek icin psikologa gitmeye cesaret edemiyor nede utaniyorlar artik 21-ci yuzyil...

0|0
    0|0
  • insan gibi burada yazdıklarını ona oku
    nedenini söylemeyip yine mi yapıyor
    bas tokatı baba tarafınfan eşoğlu eşeğe

0|0
    0|0
  • Farklı bir ortamda kendini düşük hissetiginden sizi degersiz ya da suçlu görüyor olabilir... Yani bütün çevresine öfkeli olabilir... Başından kötü bir şey geçmiş olabilir, vs... bir sürü ihtimal var...

0|0
    0|0
  • gittiği okulda oradaki ortamı az çok gördü maddi acıdan özgürlük bakımından kendinden üstün ve rahat kişileri gördü ilmi açıdan kendisinden ilerde olan kişileri tanıdı belki bunun ezikliğini yaşıyor olabilir.

0|0
    0|0
  • Bir çok nedeni olabilir, psikolojik bir durum olduğu açık. Uzun uzun irdelemek lazım.

0|0
    0|0
  • Sıkı dostluklar kurunca sizi umursamaz olmuş, benim gibi :D

0|0
    0|0
  • kızın azmış ever kurtul.

0|0
    0|0
  • Snla çok şımarmışsın kızını dövemeyen dizini döver

0|0
    0|0
    • Aynen öyle

• İyi niyetli anne olmayacaktın görürdü gününü bana hiç vurmadı ama ben anneme böyle davransam 28 yaşında falan dinlemez alır terliği fırlatır valla :)

Kızlar Ne Diyor 9

• Bütün aile bireylerine ve özellikle erkek arkadaşina da ters ve agrasif davraniyorsa kızinızı elestirel bir gözle analiz etmenizi tavsiye ederim. Yeni cevresiyle birlikte yeni alıskanliklarda edinmis olabilir. Şüphe tohumları ekmek asla istemem fakat dikkate alın bu ihtimali lütfen. Dilerim yuregindeki fırtinaları sizinle paylaşır hepinizde huzur bulursunuz.😊

0|0
    0|0
  • Bu bağırmaların ve sinirin altında kesinlikle sizin bilmediğiniz sebepler vardır. O size ne kadar bağırırsa siz ona bağırmayın sevgiyle yaklaşın ve ne olduğunu neden böyle davrandığını öğrenmeye çalısın.
    Büyük ihtimalle kabul etmez ama onun iyiliği için sanırım bir psikologla görüşmesinde fayda var. Öfkesini kontrol edemiyor kızınız ve bu gözlemlediğim kadarıyla çoğu insanda mevcut. Bu sorunu aşmasına yardımcı olunuz.

0|0
    0|0
  • Bunun sebebini onunla konuşmalı gerekirse psikolojik destek almalısınız. Madde kullanıyor da olabilir. Bu sinir yapabilir icmedigi zamanlarda hiç bir anne baba evladina konduramaz fakat bunu da göz onunde bulundurabilirsiniz. Ya da size anlatamadigi bir sıkıntısı olabilir.

0|0
    0|0

• Malesef bu noktada senin yapabilecegin pek birşey yok destek almalisin, danışmana gidip durumu anlatirsan sana nasıl bir tavır gostermen gerektiğini soyleyecektir

0|0
    0|0
  • Üniversite ortamı gerçekten değişik bir yerdir. Kızınız birden bu ortama düştüğünde affallamıştır eğer yaşadığınız yerle üniversitesi arasında yaşayış farkı varsa. Birden edindiği bilgilerle sizi beğenmemeye başlaması da bir ihtimal fakat ben daha çok ortama çok uyum sağlayamadığı için depresyon yaşadığını düşünüyorum. Kendini yetersiz görmesi muhtemel.. Bir psikolog ya da psikiyatriste danışmalı bence..

0|0
    0|0
  • Konusmayi denediniz mi? Kimse olmadigi anda karsiniza alip cok sakin bir dille konusmayi?

0|0
    0|0
    • Evet. Birçok kez denedim. Dinlemek istemiyorum diyerek kesip atıyor.

• Nezamandir böyle? Belki kendince skntili günler geciriyodur ve sizle paylasmak istemiyodur. Biraz kendi haline birakin isterseniz. Kendimden biliyorum😄
      Benim 18-20 yas aralari bu sekil gecmisti ve üzerime gelindiginde daha da sinirlenip bagirip agliyordum. Annem kadin korkusundan bana bisey diyemiyordu, pisman oluyodu söyledigine. Babam benimle konusurken ben aglamaya baslardim halbuki ortada öyle olay molay yok. Arkrabalarin bir lafi bile zoruma giderdi. Kendi gereksiz sinir ve dik kafaliligim. Insallah onunkide böyle bir durumdur, ki ben öyle oldugunu düsünüyorum.

• Belki kimseye anlatamıycagı bir derdi sıkıntısı vardır.

0|0
    0|0
  • psikologdan yardım önerisi isteseniz çok daha iyi olur yani yönlendirme açısından yalnız kızınız bir hata yapmış olabilir yani bir sorunu vardır çözemiyorsa herkese tepki veriyordur bana biraz öyle geldi anlatıklarınızdan. Ama bunun dışında sizin yaptığınız bir şeyde sinirlenmesine sebep olmuş olabilir üstüne gitmeyin kendi haline bırakın bir süre

0|0
    0|0
  • Yapısı öyledir

0|0
    0|0
Yükleniyor...