Ailem piercingimi çıkartmamı istiyor ne yapmalıyım?

Septum piercingi ailemden izin almadan yaptırdım ve çıkartmam için baskı yapıyorlar

0|0
13|8

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Çıkart o halde. Dinimizde bunlar uygun görülmüyor. Ve ailenin rızası çok önemli bak, doğru olan isteklerini her zaman yerine getirmeye çalış. Bir hadisle örneklendirmek isterim:

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurdu: “Üç kimse cennete giremez ve Allah kıyamet günü onlara nazar etmez; Ana babasına isyan eden kimse, erkeklere benzeyen kadın ve karısına kötülük yapılmasına razı olan kimse.

0|0
    0|0
    • Ailemiz bazen bizim birey oldugumuzu kabul etmek istemiyolar ve aileme isyan etmiyorum ama piercing cok istedigim bisey onlarla uzlasmaya calisiyorum bazen ailemin istekleri benim isteklerimle çelisiyor ben onlarin isteklerini yapmak zorunda degilim

• Gençsin heves ediyorsun anlıyorum. Ben de gencim, gençlik böyle bir şey zaten.. Fakat nefsimizi bu dönemde dizginleyip iyiye yönlendirirsek bunun ne kadar değerli olacağını düşünsene.. Mesela bununla alakalı Hz. Ömer (radiyallahu anh): "Namaz kılan yaşlıyı severim ama namaz kılan gence aşığım." demiştir ve Peygamberimiz (sallallahu aleyhi ve sellem) ile alakalı şöyle bir rivayet vardır: "'Altın tasla kevser suyunun başında ümmetimi bekleyeceğim. Oraya gelenlere ikram edeceğim.' der. Ahir zaman gençlerini görünce elindeki tası bırakır. Bunu görenler: 'Ya Rasulullah! Onlara vermeyecek misin?' deyince Rasulullah: 'Ahir zamanda alnını secdeye koyan gençlerle arama altın tası koymak istemiyorum, onlara elimle ikram edeceğim.' der." Yani bundan bir sonuç çıkaracak olursak gençken yaptığın her şey kat be kat değerlidir.. Ailenin istekleri senin isteklerine uymuyor belki ama emin ol onların istekleri doğru olandır..

• Fıtratı değiştirme meselesine gelecek olursak; piercing, dövme, dişleri törpületme, arasını açtırma gibi eylemler insanın fıtratını değiştireceği için; kadınların saçlarını kazıtması, kadınların ve erkeklerin kaşlarının şeklini değiştirmesi, erkeklerin küpe takması bunlar ise karşı cinse benzeme durumu oluşturacağından yani yine fıtratı bozma durumu ortaya çıkardığı için Peygamberimiz (sallallahu aleyhi ve sellem) tarafından yasaklanmıştır. Ben orda senin duruma örnek verdiği için öyle yazdım yani, yoksa bu durumlar iki cins için de geçerli tabiki. Kadın erkek ayrımı yok.

Erkekler Ne Diyor 7

Kızlar Ne Diyor 12

• Septum zaten hoş değil, çıkar gitsin.

0|0
    0|0
  • Çok kötü görünüyo onlar ya.

0|0
    0|0
  • Sakın yanlış anlama ama piercing olarak bende septumu hiç sevmiyorum onu çıkartıp normal hızma yapsan daha fazla yakışacağını düşünüyorum canım :)

0|0
    0|0
    • Bende hizma icin ayni seyi düşünüyorum zevk meselesi biraz ama septumumu cok seviyorum ve cikartmak istemiyorum

• Ne istiyorsan onu yapmakta özgürsün tabiki ama ana baba sözüde dinlenmeli onlar yanındayken takma

• Şıkar zaten ne o affedersin İnek gibi

0|0
    0|0
  • Evde çıkar. Dışarda nerden bilecekler nasıl gezdiğini...

0|0
    0|0
  • Ailenle konus senin bedeninde sen tasiyosun sonuçta nasil mutluysan öyle kal.

0|0
    0|0
  • bence iki tarafın da gönlü olsun çok ince kıl kadar bir piercing bul :)

0|0
    0|0
  • Çıkart zaten itici

0|0
    0|0
  • direnirsen alışırlar

0|0
    0|0
  • Cikart

0|0
    0|0
  • Onlar yokkken tak evde tak hevesini alırsın aileni üzmeye değmez