Kardeşimin beynini yıkamışlar?

Arkadaşlar kardeşim 11 yaşında kapanmak istiyorum felan diyor. Hadi kapanabilir zaten 9 yaşında ergenliğe girdi. Vücut hatları çok belli oluyor göğüsü vb. . ancak çarşaf giymek istiyor. Namaz kılmak istiyorum felan diyor. Okumaya bile hevesi yok , anne babasına karşı geliyor , erkekler ile aynı sınıfta okumak istemiyorum felan diyor. Okulda buna erkekler fazla yakınına geliyormuş , rahatsız oluyormuş vb. Aleviliğe bile karşı geliyor. Cemevi ibadethane değildir diyor. dövesim geliyor artık aklını başına alması için ne yapabilirim? yobazlaştı resmen. dövsem aklı başına gelir mi?

0|0
10|19

En İyi Erkek Görüşü

• Alevilik te İslam'daki Mesheplerden değilmi ki neden bukadar ayrı tutuluyor. Daha önceden bunu bilmediğim için başka bir Din sanıyordum ama İslam Dinine bağlı bir meshepmiş. Namaz kılmak istiyorsa kılsın. Kapanmak istiyorsa kapansın. Döverek çözüm bulunmaz maden erkeklerle okumak istemiyor 15 Yaşına gelince Kızlara özel liseye gitsin.

1|0
    0|0
    • ailemiz izin vermez kapanmasına.

• Yok ele ele tutuşup bise yapiyorlar ya

• @KezzapMayonez Ha anladım.

En İyi Kız Görüşü

• Ne güzel. Öyle düşünmek çarşaf giymek darısı başıma diyorum

2|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 18

• Çarşaf olayına katılmıyorum okumak istememesine de katılmıyorum ama diğer söylediklerinde doğru cem evi bir ibadethane değildir çünkü alevilik bir din değildir, bende alevi kökenliyim ama alevilik bir din değildir,
    Çarşaf giyinmeden de ibadet yapılabilir,
    Erkekler konusunda ki tutumuna da bir şey diyemem haklı rahatsız olmakta kötü bir zamanda yaşıyoruz çünkü okumama isteğine gelince Allah CC kadın erkek ayrım yapmamıştır okuyun demiştir ilim öğrenin fen öğrenin demiştir,...
    Kapanma konusuna gelince çarşaf giymek yerine islama ve Türk kültürüne uygun bir şekilde örtünebilir...
    İslam dini kadının kültürlü bilgili olmasını emreder yazık dini bilgiyi kimde aldı ise İslamiyeti yanlış öğretmişler

0|0
    0|0
  • Çarşafa kapanması biraz abes lakin diğer görüşleri doğru
    #Türkerkeğii

1|0
    0|0
  • Radikal bir tavrı olabilir haklısın. Konuşarak, uzlaşarak halletmesi gerek, en son çare böyle sertleşmek. Fakat yaptığı şeyler doğru. Ne derseniz deyin Allah'ın emirlerini yerine getiriyor diye ona yobaz dememelisin...

Yaptığı yanlışlar var. Bu doğru anne-baba ya karşı gelinmez AMA anne baba örtünmesine karşıysa Allah'ın emri daha önemli olduğu için onu yapması gerekir.

1|0
    0|0
  • Evinizden bir nur ışığı doğuyor o ışığı engelleme.

1|2
    0|0
  • hak yolunu bulmus din kardesimiz :) gurulanmamn lazım

2|2
    0|0
  • Hemen en kısa zamanda en yakın bir ''Psikiyatri yani (Doktora) götür aksi takdirde kardeşinin sağlık durumu :( üzülerek :( söylüyorum daha da ''Kötü'ye'' gidebilir benden söylemesi. Hadi Allah'a emanet ol eyvallah... :) :)

1|1
    0|0
  • Troll sorunun baska versiyonu..

1|0
    0|0
    • troll değilim.

• Kardesin "dogru yolda" ilerliyor gibi peki sen ablasi olarak madem boyle seylere karsiydin bugune kadar neredeydin, e karsi degilsen beraber ayni yolda ilerleyin..

• Kotu olan nedir?

1|0
    0|0
    • ailemiz alevi. kapanmasına izin vermeyiz.

• olurda bunun için çarşaf mı giyilir ya? erkeklerle aynı ortamda okumak istemiyorum demekte nedir?

• Bu devirde erkekleri bilmiyomusun carsafvgiyince sana zarari ne? O senin giysine karissa hosuna gidermi

• dövv tekme tokat

1|0
    0|0
  • döversen dahada uzaklaşır senden hiç dinlemez..

1|0
    0|0
  • dövmek ters teperde nasıl yola gelir onu bilmiyorum

1|0
    0|0
  • Ne güzel keşke öyle düşünen bir kız karşıma çıkmış olsaydı da bugün evlilik teklifi yapabilseydim

1|0
    0|0
  • Dini hevesi guzel bunu kirmayin siz zararli cikarsiniz diger problemi icin bir piskolga goturun

1|0
    0|0
  • Kardesine das kapital okut kanka ^^

1|0
    0|0
  • ya arkadaş bırakın herkes kendi dinini yaşasın. tamam ben müslümanım ama kuranımı okudum kendim mi seçtim yok ailem müslüman diye kim okudu tam bence çok azımız bırakın ne yapmak istiyorsa yapsın. dinde zorlama yok değilmi.

1|0
    0|0
  • kimse kimsenin düşüncelerine ket vurma hakkına sahip değildir herkes istedği gibi düşüne bilir. Ha ama kardeşin 11 yaşındaymış 11 yaşında birine de müdahale edile bilir. Daha çocuk sonuçta

1|0
    0|0
  • Ne desem bilemedim..

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Bu bir geçiş süreci. Böyle devam edeceğini sanmam. Ben onun yaşındayken hristiyan olacağım diye tutturmuştum. Bir süre bırakın kendi haline. Zorlarsanız daha çok inanır yaptığı şeyin doğru olduğuna. Araştır, doğruyu kendin bul deyin. Kendi doğrun olsun, kendi yolunu çiz, başkalarının yolundan yürüme deyin. Hiç olmadı bir psikoloğa götürün derim.

1|0
    0|0
  • Hangi okulda bu kimin gazına gelmiş.. Yuh artık 11 yasında ki kız. Bence bu işe hemen el atın

1|0
    0|0
  • Tamam kapanmak isteyebilir ama çarşaf falan işi biraz abartmis.
    Bir psikoloğa falan götür istersen

1|0
    0|0
  • Aslında kapanmak iyi bişey ama okulu bırakmak falan biraz abartmis al karşına konuş istersen kapanabilirsin ama okul oku işinde çalış kendini hayattan soyutlama de sonuçta her yerde erkek var bu günah değil falan de

1|0
    0|0
    • ailemiz alevi. izin vermezler kapanmasına.

• O zaman sizin inandığınız şeyleri baştan anlat ona biz Böyleyiz de ama tabi şiddet göstermeyi daha kötü olur sonra

• biliyor zaten aleviliğe karşı geliyor bu yüzden.

• Hayır dövmekle hiçbir şey çözülmez. Alın karşınıza düzgünce konuşun

1|0
    0|0
  • şu bebelere kim dokunuyor la?

1|0
    0|0
  • Onun akli basina coktan gelmis

1|0
    0|0
  • herkes kendi dinini seçmekte özgürdür bence karışmamalısın

1|0
    0|0