Zenginin malında fakirin hakkı vardır mı acaba? Sizce?

Katılıyor musunuz bu düşünceye sizin yorumunuz nedir?

0|0
3|15

En İyi Erkek Görüşü

• Allah islamın 5 şartından biri olan Zekat'ı işte bu yüzden farz kılmıştır müslümanlara. insanın malının fazlalığı temizlenmeyi isteyen bir kir gibidir '' Onların mallarından sadaka al; bununla onları (günahlardan) temizlersin, onları arıtıp yüceltirsin. Ve onlar için dua et. Çünkü senin duan onlar için sükûnettir (onları yatıştırır). Allah işitendir, bilendir.'' (TEVBE 103.) ayetinde de belirtildiği gibi insan o kiri temizlemezse kalbi o kirden mühürlenirde fakir bir zengin olur. zengin insanlara verilen mal fakirleri gözetmeleri içindir ama bir çoğu bunu bilmezler.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 14

• Dinde de geçiyordu bu sanırım... Neyse dinle alakası olmayan bir yoldan bakalım.. Öncelikle, hakkı vardır. Şöyle düşünelim. dünyada şu an doğanlardan 10 bin kişi ele alalım. 40 yıl sonra bu 10 bin kişi arasındaki mal mülk farkı açık bir şekilde olacaktır. Bu 10 bin kişiyi doğduktan sonra bir ufak dünyaya bırakalım. Yine 30-40 yıl sonra mal mülk olarak fark olacaktır.

1|0
    0|0
  • %90 vardır olmayanda şans oyunları vs gibi yollardan zengindir

1|0
    0|0
  • kapitalist sistem de vardır sömürü olmadan zenginlik olmaz adalet bile mülkün temeli iken.

1|0
    0|0
  • Ne alakası var adam kendi calisip kazandiysa kime ne. Ama fitre zekat olarak fakire yardim etmesi gerekir tabi

1|0
    0|0
  • Bu sadece fakirin zorbalıkla zenginin malını almak için uydurduğu züğürt hakkıdır.

2|0
    0|0
  • Zenginlik, toplumun ortak ürünüdür, emeğidir. Biri diğerinden fazla zenginse eşitsizlik vardır.

1|0
    0|0
  • Fakirim ama kimsenin malında mulkunde gozum yok çok şükür.
    Bence kimsenin başkasının malı üzerinde hakkı yoktur zaten yaratılan herşeyin sahibi Allah.

1|0
    0|0
  • "Çok laf yalansız, çok mal haramsız olmaz" derler.

1|0
    0|0
  • Bilemem, Allah bilir.

0|0
    0|0
  • LA FAKİRİN NE HAKKI OLCAK ZENGİN MALINDA HERKEZ NE KADAR KAZNIYORSA O KADR YER ABUK ZUBUK KONUŞUP ASABINI BOZMAYIN AKSAM AKSAM İNSAIN

0|0
    0|0
    • Bu ekonomi felsefelerinden birine ait bir cümle. Öne sürülen bir teori. kimsi böyle bşey iddaa etmiyor. sakin ol : )

• 40 ta 1

0|0
    0|0
  • sanmam

0|0
    0|0
  • aksarayi kimin paralariyla yaptirdilar :/

0|0
    0|0
  • Lütfen, gecenin bu saatinde yersiz sorunuzla sizi baş başa bırakıyorum.

0|0
    0|0
    • Soru sorlmük üzerine kurulu bir platformda soruma yersiz demek yarine gereksiz bulup hiç cevap vermeden de geçebilirdin oysa.

• Ben babanın tokatı gibiyim bana cevap veremezsin.

• Tabi bu saatte yerinde soru kavramı kaşım nasıl on dört Şubat sevgilisizlik bla bla olmalı idi. Değerli vaktini aldım bak tühh..

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...