Size sorun var neden baska dinlerde insalar nasıl inandığna çok karışmazken neden Müslümanlıkta çok karışıyorlar?

Diye dinler de insanlar nasıl inandiğına çok karışmazken neden müslümanlıkta çok karışıyorlarlar bunun sebebi neden? Neden ki böyle oluyor...

0|0
3|3

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 3

• bir Müslüman olarak kimsenin Dini görüşüne laf etmedim etmemde karşılıklı saygı duyulması gereken bir durum

0|1
    0|0
    • Senin gibi düşünen sayısı az heleki bayanlara bazı yerlerde çok karışılıyor neden kapalı değilsin neden bunu yapmıyorsun neden namaz kılmıyorsun diyorlar halada var

• Allaha inanmak İbadet Dini görüş kişinin kendi tercihidir kimse kimseyi yaşam biçimi ile inancı ile ırkı ile yargılayamaz teşvik vardır tahrik aşşalama zorlama yoktur Müslümanlıkta.

• Anlamazsin

0|0
    0|0
  • İnsanlar kendileeine gore dogru bulduklarini baskalarina gostermeye calisiyor kotuluk icin degil bence iyilik icin yapiliyor ne kadar dogru ne kadar yanlis bilemem ama

0|0
    0|0
    • o zaman başka dine inanlar başka dine göre kötülük yapmış oluyor örnek ben hiristiyan olsam misal yani sende olsan diyelim ben sana karışmasam simdi ben iyilik değil kötülük mü yapmış oluyorum hiristiyan dinine göre

• yardım ede ede kuranı okumayı bile unuttuk yani arapacasını okumaktan bahsetmiyorum

• Türkce okumak gerektigine inaniyorum zaten okuyorum da tabiki uygulayamiyirum ama elimden eldigince uygulamaya calisiyorum

Erkekler Ne Diyor 2

• Benimde inanış tarzım çok farklı Türkiyede olsaydım eleştiri alırdım. Bende karışmıyorum zaten Hristiyan ülkelerde yaşadığım için öyle alıştık.

0|1
    0|0
  • Diğer inançlara karışmam araştırırım arada fark var ama çakma Müslümanlardan gına geldi artık. Şu hadisçileri kastediyorum.

0|0
    0|0
    • Ben artık hadis göre hayatımı yön vermiyorum kuranda yazan varsa uyuyorum yoksa yok diyorum oluyor bitiyor...

• Doğru olan odur fakat ayırmak lazım zira yanlış çevirenler kaynıyor onlarda bilerek yapıyorlar parantezli meal gördüysen okuma bile onun manası ( Burada böyle bir kelime yok ben siz cahiller pekiştirin diye koydum) demektir 😎

• ben söyle yapıyorum hem Yaşar Nuri'nin kuran Türkçe mealini okuyorum hemde elmalı hamdi yazır ayet ayet okuyorum sonra ikisini karşılaştırıp öyle kara veriyorum ikisinde çelişki varsa birbirinden zıt yani benzer değilse o zaman o ayet çevirisine inanmıyorum.

Yükleniyor...